Ментальне здоров’є
Скажи чесно, ти як?
Невід’ємною частиною цілісного життя людини є не тільки фізичне здоров`я, а й ментальне здоров`я. Тому, піклуватися про своє ментальне здоров`я – це жити наповненим і повноцінним життям, це відновлення внутрішніх ресурсів людини, це корисне і ефективне співіснування в суспільстві. Дбати про своє ментальне здоров`я вкрай необхідно.
Матеріали, розроблені провідними фахівцями в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров`я «Ти як?», допоможуть дбати про своє здоров’я:
- Всеукраїнська програма ментального здоров’я
- Ти як? Аптечка психологічної самодопомоги
- Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам
Комунікаційні майданчики Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»:
Самодопомога
Як впоратися з тривогою
Постійна загроза обстрілів, тривожні новини, страх за близьких. Усе це породжує тривогу. Вона поглинає інші думки і не дає нормально функціонувати. Повернути себе в норму допоможуть техніки самодопомоги. Це прості вправи, які можна зробити будь-де і будь-коли. Їх розробили терапевти в межах проєкту «Ти як?».
Щоб вхопити тривогу за хвоста, варто відділити речі, які підвладні вам, від тих, які ні. Що ви дійсно можете проконтролювати? А на що ніяк не вплинете? Намалюйте від руки «кола контролю» та запишіть в них свої варіанти. Спробуйте збагнути та відпустити те, що лежить поза вашим контролем. І дійте впевнено щодо того, що підвладне вам.
Вправи, що допоможуть заснути
У складні для психіки періоди сон переходить у так звану «стадію очікування» — ми наче спимо, але готові будь-якої миті бігти до укриття. Але сон — основа ментального здоров’я. Без нього нам ніяк, тож навіть зараз потрібно робити все можливе, щоб засинати раніше і спати потрібну кількість годин. Що допоможе? Окрім наведених вправ, подбайте про: – безпечне місце, навіть коли немає тривоги; – тепло, адже холод провокує неспокій; – звукову атмосферу: тиша, музика або звуки природи у навушниках. Якщо поради та ритуали не допомагають протягом тривалого часу — не зволікайте, звертайтеся по допомогу до спеціаліста. Поради — від доктора медичних наук, професора Олега Чабана.
Гарячі лінії
Шановні ліцеїсти та їхні батьки! До вашої уваги телефони, за якими ви можете звернутися за безоплатною психологічною або юридичною допомогою.
Якщо потребуєте психоемоційної підтримки, захисту своїх прав або опинилися в складній життєвій ситуації, ви можете звернутись:
- до психолога ліцею Ганни Дрозд через повідомлення на drozdhv@mzzso53.ukr.education або за тел. +380 (68) 825 27 25
- до психологів та юристів Урядової гарячої лінії з попередження домашнього насильства: 1547;
- на національну дитячу гарячу лінію: 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного);
- на офіційний веб-сайт системи Безоплатної правової допомоги;
- до БФ «Голоси дітей» – надання комплексної психологічної допомоги дітям та їх батькам: +380 (67) 200 63 55;
- до центру психічного здоров’я «Mental Health Service»: +380 (99) 512 09 95;
- до психологів Миколаївського міського центру соціальних служб для молоді: 47 94 73.
Адреси:
- БФ «Голоси дітей»: м. Миколаїв, вул. Набережна 5/7 (вул. Фалеєвська);
- ЦПЗ «Mental Health Service»: м. Миколаїв, вул. Севастопольська;
- ММЦ соціальних служб для молоді: м. Миколаїв, вул.Потьомкінська 95-А.
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації
Діти, підлітки та студентська молодь мають можливість анонімно і конфіденційно отримати підтримку в будь-яких складних життєвих ситуаціях, а дорослі – проконсультуватися з психологами, юристами, соціальними працівниками та соціальними педагогами щодо ситуацій, які стосуються дітей та порушення їхніх прав.
Якщо Ви потребуєте психологічної або юридичної консультації, звертайтеся:
- Instagram (@lastradaukraine)
- 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного)
- 116 123 (з мобільного)