Виховні заходи

 

                                        Наші права-щасливі діти

08.12.17   з метою захисту прав дітей, попередження жорстокості та насильства у 9-В класі під керівником Давиденко А.О. було проведено виховну годину » Наші права — щасливі діти», присвячену прийняттю Генеральною асамблеєю ООН Конвенції про права дитини.

  Упродовж заходу учні переглянули презентацію «Права дитини», працювали в групах , активно  відповідали на питання правової вікторини «Чи добре я запам’ятав свої права», вчилися аналізувати зміст окремих статей Конвенціїї ООН про права дитини та практичного їх застосування у житті.

  Добрі Сердця -2017

4 грудня, в міському Палаці творчості учнів,пройшов фестиваль волонтерів « Добрі Серця-2017», присвячений святкуванню Дня Волонтерів.

В церемонія нагородження « Кращих Волонтерів 2017» взяли  участь і учні нашої школи , які отримали дипломи в номінації « Кращий Учень Волонтер 2017»

             

                                    Разом проти СНІДу

У всьому світі сьогодні говорять про Снід, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія, про масштаби цієї трагедії, про те, що ця чума 20, а тепер вже і 21 століття загрожує існуванню людства… і, звичайно ж, про те, як зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/Сніду.

1грудня, учні 5-11 класів  нашої  школи організували  флешмоб   «Разом проти СНІДу», приурочений до дня боротьби зі СНІДом.

Учні створили “живу” червону стрічку – символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.

                 Не погасити пам’яті вогонь

23.11.2017 р. з метою вшанування  пам’яті  жертв Голодомору 1932-33 років, донесення до учнів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, класним керівником  9-В класу Давиденко А.О. було проведено виховну годину «  Не погасити пам’яті вогонь ».

Увазі учнів було запропоновано перегляд   відео, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу.

Ця виховна година запам’ятається усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові чи русі учасників заходу.

   Проведений  захід сприяв формуванню в учнів поваги до минулого України, до людей, які пережили страш­не лихоліття голодомору.

 

    Дружба  єднає щирі серця

20.11.2017 була  проведена  виховна  година-гра  на тему « Дружба  єднає щирі серця» у 5-Б класі. Наш  клас лише розпочинає своє доросле життя і тому цей період адаптації для них дуже важливий. З метою навчити  дітей ставитися один до одного позитивно і з чуйністю; виховувати бажання допомогти товаришеві у скрутну хвилину, почуття дружби і був проведений цей захід. Діти працювали з прислів’ями, виконували пісні та розігрували ситуації на дану тематику, грали в ігри « Мій ідеальний друг »,

« Чи знаю я свого друга?», брали участь у диспуті. В кінці діти складали асоціативний кущ до слова «дружба», та дарували  один одному  маленькі  емблеми  з компліментами.

 

  «Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає»

22.11. 17р. учні 8-Г класу відвідали захід в бібліотеці ім. Ш.Кобера і В.Хоменко «Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає».

Бібліотекарі розповіли учням про жахливі сторінки в історії України. На цю тему була презентована книжково-ілюстративна вистака «Голодомор 1932-33р.р.: історія, події, факти». Минає 85 років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу, Голодомор поглинув мільйони життів.

 Діти уважно переглядали відео презентацію, розповідали вірші про Україну, історії своїх родичів. Учні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодомору і запалили  свічки .

 

Бібліотечний урок до Дня памяті жертв голодоморів та політичних репресій «Незгасима свічка»

23.11.2017 року учні 10-А, 11-А класів і класні керівники Дучка С.О.,Зінченко І.М. відвідали бібліотеку ім..М.Кропивницького, де було проведено виховний захід  «Незгасима свічка» , присвячений  Дню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій , який відзначають щорічно четвертої суботи листопада.

Метою заходу було вшанування пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями мільйонів співвітчизників в 1932–1933 роках, ознайомлення  з трагічним минулим нашого народу; прищеплення поваги до історії України, її славетних та трагічних сторінок, виховання особистісних рис громадянина України, почуття патріотизму, активної громадянської позиції.

В ході заходу було використано інтерактивні технології з демонстрацією документальних фільмів , фото – архівів, книг про жахливі події 1932 -1933 р. 

 Всі учні із зацікавленістю переглядали відео фрагменти  «Жнива розпачу»(1983 р., д/ф, автори Святослав Новицький і Юрій Луговий, Канада) про передумови та причини виникнення голодомору.

Ведучі розповіли, як і коли слід вшановувати всіх загиблих, про те, що по всій Україні 25 листопада 0 16 годині  відбудеться акція «Запали свічку», до якої приєднаємося і ми.

Наостанок  учні переглянули чудовий відеоклліп О.Білозір « Свіча»

Виховний захід пройшов  організовано, творчо, дозволив детальніше дізнатися про історичні події 1932 – 1933 років

Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога  всім сущим на Землі.

           День української писемності та мови 

Щороку в Україні 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят, встановлене Указом Президента України в листопаді 1997 року і приурочене дню вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.   Традиційно, з нагоди великого свята українців,  шкільна  бібліотека провела День мови. Були оформлені:  книжкова виставка «Звучи, рідна мово!», тематична папка «Мова – то цілюще народне джерело», тематична картотека «Свято любіть Україну і мову її», рекомендаційний список літератури «Мужай, прекрасна наша мово!». Також було проведене літературне свято «Краса і сила українського слова» у 5-Б класі (класний керівник Мартинюк Н.П.) Учні багато дізнались про роль мови у житті людини, її значення як оберега для української нації і держави, про її красу та мелодійність. Учні  підготували програму, присвячену святу: декламували вірші про мову. Також була проведена вікторина  «Знавці рідного слова”.  Учасники  вікторини  змагалися між собою почуттям гумору, знаннями, кмітливістю, ерудицією, винахідливістю.

      «ДЕРЖАВА, ГІДНІСТЬ,РЕВОЛЮЦІЯ» 

 У  2017 році  виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.        

 Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.

Сьогодні, коли на сході України  йде війна, варто частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність.

Учні старших класів ЗОШ № 53 в День Революції Гідності долучилися до флешмобу, присвяченому 100-річчю Української революції 1917-1921рр.

Ключовими словами флешмобу стали – ДЕРЖАВА, ГІДНІСТЬ,РЕВОЛЮЦІЯ.

     В гостях на підприємстві «Лакталіс — Миколаїв».

Стало вже доброю традицією спілкування  учнів ЗОШ № 53 з  ПАТ «Лакталіс- Миколаїв». 17 листопада 2017 року це підприємство гостинно відчинило двері учням 8-А класу. Екскурсія по цехам залишила неймовірні враження від того, як злагоджено працює це сучасне підприємство. Учні мали змогу побачити на власні очі, як виробляються їх  улюблені сирочки, йогурти, десерти , які умови праці створено для робітників. Діти переконалися  в тому, що необхідно добре вчитися  в школі , щоб успішно працювати на  такому підприємстві. Восьмикласники не тільки ознайомилися з тим, як працює одне з найкращих підприємств південного регіону України, а й скуштували солодку продукцію вищої якості. Деякі учні замислилися над майбутнім вибором професій, і цю екскурсію учні будуть згадувати довго.

                              «Толерантність шлях до миру»

16 листопада у школі пройшов день толерантності.Класний керівник  Кужільна Ж.С. з  учнями 11-Б класу  провела заняття з елементами тренінгу «Толерантність шлях до миру». Учні ознайомились з поняттям толерантності, ознаками толерантної людини, мали нагоду відпрацювати у конкретних життєвих ситуаціях модель толерантної поведінки.

 

              

 

    Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек                      «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

                                                                «Є тисяча хвороб, але тільки одне здоровя»   

                                                                                                                        /   Л. Берне

З 1 по 31 жовтня проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Бібліотека ЗОШ №53, виконуючи Наказ МОН України від 12.08.2014 р. №931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек»,   також активно долучилася  до проведення цього заходу. З цією метою   була розроблена комплексна програма. Кожна неділя місячника мала окреме тематичне направлення.

«Інформаційна» неділя

 • Була оформлена  книжкова виставка: « Бути здоровим – здорово!»» На виставці представлені видання, які допомагають зрозуміти, що здоров’я людини залежить від неї самої, від дбайливого ставлення до нього, вміння зберігати та примножувати його.
 • Оформлені Тематичні папки:  «Бережи здоров’я з молоду», «Безпека життєдіяльності», «Зумій сказати –НІ!».
 • Оформлені Тематичні картотеки: «Здоровье детей – багатство нации», «Вредным привычкам – НЕТ!», які   вміщують матеріал,  що  допоможе класним керівникам в проведенні класних годин,  масових заходів на теми збереження здоров’я учнів та  профілактики шкідливих звичок.
 • На Стенді «Бібліотека інформує»  під назвою «Здоров’я  є найвищим багатством людини»,  даються  поради бібліотекаря,  як   зберегти та примножити своє здоров’я.

                                                           «Спортивна» неділя»                         

 • Була оформлена Книжкова полиця: «Естафета здоровя», яка познайомила читачів з літературою про різні види спорту, про героїв спорту та різноманітні спортивні секції.
 • В 5-В класі ( кл. керівник Пауш Л.М.) було проведене  Анкетування: «Здоровый образ жизни», яке показало,  що більшість учнів розуміють значення збереження здоров’я, відвідують спортивні секції, займаються спортом дома, дотримуються правил особистої гігієни та харчування.
 • У 7-Г класі ( кл. керівник Смірнова Н.Н.) була проведена  Інтелектуальна гра: «Самый умный и здоровый».   Учні брали активну участь в конкурсах та вікторинах, цікавились представленою на виставці літературою. Крім того, учні розповідали про правила гігієни,  про корисну та шкідливу їжу, про шкідливі звички.

 

«Літературна» неділя»

 • В 1-Б класі (кл. керівник Саричева Н.С.)  була проведена конкурсно-ігрова програма «Безопасность нам нужна, безопасность нам важна» или «Один дома».    Діти активно відповідали на питання вікторини, добирали прислів’я та приказки, обговорювали вчинки героїв літературних творів. Також слухали поради тітоньки Сови про правила поводження з електричними приборами, дивилися мультфільми.
 • Оформлені Рекомендаційні списки літератури: «Школа сприяння здоров’ю» /для вчителів; «Шкідливим звичкам – НІ!» / для учнів 9-11 класів; «Вчимося бути здоровими» /для учнів 5-8 класів; «Абетка здоров’я» / для учнів 1-4 класів.                                                                                                  Рекомендаційні списки літератури для всіх груп читачів  знайомлять учнів та вчителів   з літературою по темі збереження та зміцнення здоров’я.

«Творча» неділя

 • Серед учнів 4-тих класів був проведений Конкурс малюнків: «Солнце, воздух и вода – наши лучшие друзья!»       В своїх роботах  діти показали своє ставлення до свого здоров’я, до спорту, пропагували здоровий спосіб життя.
 • Серед учнів 3-тіх класів був проведений Конкурс плакатів: «Быть здоровым – здорово!» . Усі плакати мали естетичний та художній рівень і закликали до збереження та зміцнення свого здоров’я

 

«О рідна мовонько, о мово! В тобі від Бога кожне слово»  

7 листопада  з  нагоди відзначення Дня української писемності  та мови  у 9-В класі під керівництвом  Давиденко А.О. було проведено виховний захід.

О слово рідне! України слово!

Богдана мудрість і Тараса заповіт,

І гул століть, і сьогодення гомін

В тобі злились, як дужий моноліт.

Саме такими влучними словами розпочався захід.

Виховна година супроводжувалася піснями, декламуванням віршів відомих українських поетів-класиків, інсценівками-гуморесками  Павла Глазового, Остапа Вишні.
Завершилася виховна година  рядками поезії геніальної української поетеси Надії Красоткіної:

Рідна мова моя, поетична, пісенна,
Пелюсткова і ніжна, як спів солов’я.
Як народу душа: щира, добра, натхненна,
Ти найкраща у світі, бо рідна, моя!

               

 

                                   Україна – європейська держава

20 жовтня 2017 року  в  8- В класі було проведено годину спілкування   «Україна – європейська держава».   Учні на основі історичних джерел   аналізували, аргументували   яке  місце займає  Україна на європейській арені.  Чи можна її вважати частиною європейського простору?

У ході роботи учні  творчо підходили  до виконання поставлених завдань.  Вони дійшли до висновку,що  Україна є європейською країною не через те, що ми розташовані в центрі Європи, а тому, що більшість українців уже давно мислять по – європейськи, формують європейську правосвідомість та борються за європейське майбутнє нашої держави.  Хочеться, щоб девіз нашого заняття став девізом нашого життя:

Хто там говорить, що й сам не впевнений,

Ким був і як я звуся?

Я – українець, я – європеєць

                                                                                    Данилова К.М. –класний керівник 8-В класу.

                                                     Ми пам’ятаємо

27 жовтня з метою  шанобливого ставлення до історії та пам’яті про Другу світову війну,підвищення патріотизму підростаючого покоління класним керівником 9-В класу Давиденко А.О. було проведено виховний захід, присвячений  73й річниці визволення України від нацистських загарбників — урок мужності  « Ми пам’ятаємо».

   Під час заходу учні перегорнули трагічні й героїчні сторінки історії України періоду Другої світової війни, віддали шану пам’яті загиблим захисникам рідної землі, вшанували подвиг українського народу.

  Використання яскраво забарвлених розповiдей про подiї минулого, що мали прихованi суб’єктивнi смисли, в невимушенiй формi пiдвищили емоцiйне сприйняття школярами матерiалу, пiдсилили його виховний вплив, сприяли формуванню особистiсно-цiннiсного ставлення до iсторичної подiї.

     На завершення заходу учні переглянули відеоролики «Україна у Другій світовій війні» та «Початок визволення України». 

 

       

                     Ми  будемо довго  пам’ятати і вам забути не дамо

З метою увічнення всенародної боротьби та вшанування подвигу партизанів і підпільників, як передового авангарду в  боротьбі проти нацистських загарбників,  класним керівником  9-В класу Давиденко А.О. було проведено  виховну годину, присвячену Дню партизанської слави.

  Це свято є найдорожчим для всіх добровільних учасників підпільно-партизанського руху в Україні в роки війни, воно яскраво відбиває і навіки утверджує непохитну волю, відважність кожного, хто в тилу ворога самовіддано захищав Батьківщину від  загарбників.

   Під час заходу учні з цікавістю слухали захоплюючу розповідь  своїх однокласників про діяльність « Миколаївського центру » під керівництвом майора  Віктора Лягіна. Розповідь учнів  супроводжувалася показами слайдів з фотографіями партизан, умов їхнього життя  та їх бойових дій.

   Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі. Важливо, щоб у свідомості підростаючого покоління, і у їхніх серцях закарбувалися такі поняття як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять.

   «АТИ-БАТИ, ЙШЛИ СОЛДАТИ»  

12 жовтня 2017 року  у 10-А класі проходив  захід «АТИ-БАТИ, ЙШЛИ СОЛДАТИ»  з нагоди  відзначення  Дня захисника України,  метою якого було виховання молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотичної свідомості, розвиток  мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Учні мали можливість переглянути документальні відеоматеріали про подвиги захисників України, історичні факти становлення української армії, підготували цікаві повідомлення про виникнення військових термінів, провели  вікторину для  хлопців класу. Виховний захід пройшов  організовано, творчо.

Інформаційно – розважальний конкурс «Юні козаки»

присвячений Дню Захисника України

13 жовтня в 7-Д класі був проведений інформаційно – розважальний конкурс «Юні козаки» присвячений Дню Захисника Вітчизни.  Силами дівчат класу був підготовлений сценарій, насичений як і цікавою інформацією про це свято, про День Покрови святої Богородиці, про День Козацтва, так і розважальними конкурсами для хлопців. Учні із задоволенням брали участь в інтелектуальних конкурсах, хлопці спробували себе в різних професіях – художників, дизайнерів, стилістів, модельєрів, показували свою фізичну підготовку, обізнаність в музиці. В кінці свята дівчата пригостили хлопців смачним пирогом, який спекли мами класу.

        

    Поїздка до молочного заводу

«Лакталіс-Миколаїв»  

27 жовтня 2017 року учні   7-А  класу  разом з класним керівником  Шарковою Оксаною Володимирівною  здійснили поїздку до молочного заводу «Лакталіс-Миколаїв». Екскурсовод Велика Лариса Федорівна розповіла  нам про технологію виробництва  десертів,глазурованих сирків,сметани. Діти були дуже вражені, наскільки рівень  техніки на заводі великий ,майже половину роботи виконують машини  автоматично,сподобались санітарно-гігієнічні умови заводу та надзвичайна відповідальність працівників .В кінці екскурсії усі отримали смачні подарунки.

                                          «Ах , Одеса…»

21 жовтня учням 6 класів нашої школи випала нагода побачити і полюбити прекрасне місто Одеса. Почалася подорож з відвідування дуже незвичайного місця — Музею цікавих наук. Було не просто цікаво, а дуже цікаво! Потім для учнів провели пізнавальні екскурсії по місту. Шестикласники побачили найкрасивіші місця міста — побігали по Стамбульському парку, захопилися красою будівлі Оперного театру, спускалися по Потьомкінських сходах, прогулювалися по Дерибасівській і Приморському бульвару. Додому діти поверталися дуже втомлені, але повні неймовірних вражень і очікувань наступних поїздок!

             

         «Україна – Європейська держава»                                

Перший урок в 6-В класі пройшов під назвою — «Україна – Європейська держава». На цьому уроці учні узнали, чому наша держава відноситься до родини Європейських країн, згадали важливі дати для України та державну символіку, познайомилися з історією виникнення Європейського Союзу. Хлопчики та дівчата прийняли участь у підготовці та проведенні уроку – підготували та виступили з тематичною інформацією, активно відповідали на запитання вчителя, прийняли участь у конкурсах на знання держав Європи.

        Незвичайна екскурсія

26 жовтня учнів 5-б і 5-г класів запросили на незвичайну екскурсію по місту. Батьківські комітети класів, Миколаївський краєзнавчий музей і Миколаївське трамвайне депо запропонувало учням здійснити подорож рідним містом на трамваї. Цікава розповідь про історію міста, батьків-засновників, походження назв вулиць не залишила байдужими школярів. А те, що вона здійснювалась на міському трамваї , допомогло п’ятикласникам по-новому подивитись на давно знайомі вулиці, будинки і пам’ятки історії рідного Миколаєва.

           

                                                           День старшокласника

в бібліотеці М.Л. Кропивницького 

                                                                                           Немає поганих професій, але є такі,

якими ми поступаємося іншим.

(М. Замакоїс)

Вибір  сфери професійної трудової діяльності рано чи пізно виникає перед кожною людиною, що живе на нашій планеті. Хтось віддає перевагу отримати вищу професійну освіту і стати висококласним дипломованим фахівцем, а хтось, навпаки, мріє якомога раніше знайти роботу і зайнятися трудовою діяльністю.Для того,аби вибрати правильне покликання в житті ,учні 10-Б класу відвідали Миколаївську бібліотеку імені Кропивницького.Учні зустрілися з гостями бібліотеки,які були представниками різних професій.Серед гостей були представники професії поліцейського,лікаря,рятувальника,актора,письменника та журналіста.Учні уважно слухали професіоналів своєї справи та активно ставили запитання,на які отримували цікаві відповіді.Життєві ситуації нікого не залишили байдужим.Учні зробили висновки,які допоможують їм під час вибору їх майбутньої професії.

«Я – громадянин європейської країни- України »

Перший шкільний урок нового навчального року  для учнів 9-Б класу проходив в стінах ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького.

Урок проходив у форматі науково-розважальний квест на тему «Я – громадянин України – європейської країни».

 Підлітки вирушили у подорож із сімома зупинками, остання з яких – «Україна». На кожному етапі квесту школярі мали показати свої знання з різних галузей знань про свою країну.

Діти із задоволенням відповідали та отримали золоті зірки котрі є невід’ємним атрибутом прапору ЄС.

Європа — звучить велично, сповнено сподівань та людських надій на краще майбутнє та щасливе повноцінне життя, і сьогодні ми впевнились, що наша молодь не стоїть осторонь процесу інтеграції держави до євроспільноти.

 Нумо, хлопці!

13 жовтня в 8-А класі відбулася конкурсна програма «Нумо, хлопці!», присвячена Дню українського  козацтва. Дівчата підготували для однокласників цікаву програму, з якої всі присутні дізналися про історію свята, традиції, побут  козаків та їхні розваги. Хлопці гідно «складали іспит» на звання  почесного козака класу, випробовуючи себе в силі, кмітливості, винахідливості, і вразили дівчат вмінням готувати українські страви.

   Екскурсія до військової кафедри

12.10.2017р. відбулась професіографічна екскурсія  учнів 11- х  класів ЗОШ № 53 приурочена до Дня захисника України. На кафедрі військової підготовки МНУ ім. В.О. Сухомлинського, яка була організована головою комісії з припинення юридичної особи, директором Центрального РЦЗ доктором педагогічних наук Рощіним Ігорем Геннадійовичем.
Учнів привітно зустрів завідувач кафедри військової підготовки – полковник запасу, кандидат історичних наук, доцент Бахтін Анатолій Михайлович. Заступник завідувача кафедри з наукової роботи – лейтенант запасу, кандидат педагогічних наук, доцент, Лелека Віталій Миколайович підготував учням ряд цікавих та захоплюючих екскурсій. Першою зупинкою була аудиторія де слухачів познайомили з історією та життям кафедри військової підготовки. Другою зупинкою був навчальний клас повітряно — дисантної підготовки де юнаки і дівчата з цікавістю розглядали спорядження та парашути десантників. Дізналися про парашутні мішки та їх технічні можливості, засоби особистої зброї та спорядження. Вражав комплекс знань умінь та навичок яким необхідно володіти щоб здійснювати стрибки з парашутом із повітряних суден з повним бойовим спорядженням, вдень і вночі, в різних метеорологічних умовах та у будь-яку пору року на різноманітну місцевість. Наступні дві зупинки кафедри військової підготовки особливо сподобались школярам, коли учні зайшли до ангару з бойовою технікою і їм не лише розповіли про БТР, а ще надали можливість відчути себе в ролі танкіста завести двигун, посидіти за кермом справжньої бойової техніки,учні з радістю розглядали все що траплялось їм на очі, фотографувались, спілкувались з викладачами. Ніхто не зміг залишитись осторонь і тоді коли запросили пройти в комплекс для відпрацювання навичок стрільби – електронний тір. Всі бажаючі без виключення юнаки та дівчата з захватом та азартом спробували влучити по електронних мішенях під керівництвом інструктора зі стрільби і показали позитивні результати.
На прикінці цікавої та пізнавальної екскурсії голова комісії з припинення юридичної особи, директор Центрального РЦЗ Рощін І.Г. подякував керівництву кафедри військової підготовки МНУ ім.В.О. Сухомлинського за можливість познайомити старшокласників ще з однією потрібною та актуальною професією — захисника своєї вітчизни. Учням побажав успіхів в навчанні, наполегливості в досягненні своїх мрій та вдалого вибору майбутньої професії. Школярі повертались до школи радісні та зацікавлені побаченим, ділились враженнями.

Участь в міській акції « Запали надію в серці»

З метою формування поваги до захисників Батьківщини,воїнів-учасників АТО,виховання учнівської молоді на прикладах подвигів старших поколінь в ім’я миру,волі українського народу і незалежності нашої держави, виховання співчуття, доброти  і милосердя з 11.09.2017р. по 12.10.2017р.  було проведено міську акцію «Запали надію в серці». Головним  завданням  акції  було виготовлення вишитих рушників « Візерунки миру та єднання», які оберігатимуть наших воїнів. З повагою  до захисників Батьківщини,воїнів — учасників АТО учениці 11-х класів Демьянцева Є.,Корінецька К.,Бассараб О,Голубенко А.,Левченко Я., Жеязко М.,та учениця 10-Б класу Гук І. разом з ії матусею виготовили рушник з візерунками  і щирими побажаннями нашим бійцям АТО.

           

       Зустріч учнів 9-11 класів зі студентами

                 МНУ ім. В.О. Сухомлинського

20 вересня 2017 року студенти механіко —  математичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського розповіли учням 9-11 класів  про молодіжний освітній проект « Крок до науки», та запросили до участі у фестивалі творчості «Молодіжна хвиля».

Молоді науковці сподіваються на тісну співпрацю з учнями нашої школи.Фестиваль творчості « Молодіжна хвиля» буде проходити в МНУ ім. В.О.Сухомлинського 16 грудня 2017 року.

   Квест « Козацька булава»

З метою виховання учнів у дусі відданості Батьківщині та українському народу на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, виховання в дітей інтересу до української народної спадщини, зокрема до історії козацтва в ЗОШ № 53 було проведено квест « Козацька булава». Учасниками квесту стали учні чотирьох п’ятих класів. В процесі квесту вихованці пройшли п’ять випробувань: розплутували історичні розбіжності, знаходили козацькі атрибути, розміщали правильно різні області України,малювали козаків, розбиралися в особливостях національного одягу тощо. Змагання пройшли дуже весело.

    Зустріч старшокласників з представниками Харьківського університету Повітряних Сил                   

 19 жовтня 2017р. до навчального закладу завітали представники Харківського національного університету Повітряних Сил імені  Івана Кожедуба. Гості познайомили учнів 11-А , 11-Б класу з особливостями підготовили військових льотчиків, штурманів, фахівців з управління авіацією. Курсанти поділилися враженнями від проходження практики на аеродромах країни і її межами та запросили на навчання.

День козацтва  у  початковій школі

 У нашій школі  стало традицією проводити день козацтва, бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання — відроджувати й примножувати наші традиції. От і цей рік  не став виключенням. Ряд заходів до Дня українського козацтва було проведено в нашому навчальному закладі  13 жовтня. Протягом дня радувала погляд учнів, учителів та гостей школи виставка малюнків «Славні козаки», яку підготували учні початкових  класів.

І на завершення Дня українського козацтва  в спортивній  залі нашої школи пройшов захід «Козацькі забави». На свято були запрошені гості  із спілки козаків « Бурський спас», яку очолює Божко Андрій Олександрович. Гості розповіли  про козаків про їх традиції , про свято Покрова.  Цікаво й радісно було спостерігати, як хлопці показували не тільки фізичну витривалість, а і знання козацьких традицій. Вони щиро раділи тому, що беруть участь у такому чудовому заході. Діти із таким захопленням, гордістю відчували себе українськими козаками, що можна тільки тішитися свідомості підростаючого покоління.

      Олімпійський день у школі

14 вересня у школі пройшло спортивне свято « Малі Олімпійські ігри» присвячені Олімпійському тижню .У змаганнях взяли участь команди 5-х класів , а також команда вчителів м. Миколаєва та Миколаївської області.

На святі були присутні гості : спортивний клуб «DIROM SPORT»,який презентував дітям показовий номер bosy, а також гості з Миколаївського обласного інституту післядипломної  педагогічної освіти .

Всі діти з захопленням приймали участь у естафетах.  Призери та переможці змагань отримали грамоти.

 Я громадянин України – європейської країни

Перший урок в 5-х класах «Я громадянин України – європейської країни» став чудовим заходом, на якому учні не тільки упорядковували свої знання про Батьківщину, в й розширювали уявлення про Європейський Союз. Діти з повагою і гордістю розповідали про надбання України. Активність дітей, їх зацікавленість в темі зробили виховний захід яскравим і незабутнім.

 

                             Свято Першого дзвоника 

Цього навчального року Миколаївська  загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 53 прийняла у свої стіни п’ять  перших класів.  До школи завітали 146 першокласників, які радо крокують до Країни Знань. Першочки порадували всіх присутніх на лінійці декламацією віршів, а учасники танцювального ансамблю  «Пірует» підняли настрій запальними танками.Пролунав перший шкільний дзвоник 2017-2018 навчального року, нехай він буде успішним і щасливим!
Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто.

   

                               Випускний вечір «Перехрестя доріг»

27 червня у нашій школі відбувся Випускний вечір.Понад п’ятдесят юнаків і дівчат стали героями цього свята. Для них, сімнадцятилітніх, випускний бал є певною межею, за якою розпочинається доросле життя. У минулому шкільні уроки, дзвоники на веселі перерви, останній урок, попереду – безліч можливостей для самореалізації, здійснення мрій і задумів, широка дорога нового життя, самостійного, дорослого.

Пролунав останній дзвоник в ЗОШ №53

Ось і наблизився корабель  шкільних  днів до пристані. За вікном 26 травня 2017–го. А 11 років тому,  міцно тримаючись за руки мам і тат, сьогоднішні, тепер уже дорослі юнаки і дівчата, переступили поріг школи і стали учнями.

Завирувало   шкільне життя – уроки, виховні години, зошити з конспектами, заліки, екзамени, перші надійні друзі, а  для когось – і  перше кохання. Так, все текло, змінювалося у калейдоскопі дорослішання.

Тож сьогодні їм, випускникам,  на урочистій лінійці останнього дзвоника в Миколаївькій ЗОШ № 53 звучали вітання з довгоочікуваним та найприємнішим шкільним святом «Останній дзвоник» – завжди яскравим, насиченим емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучала урочиста музика, звідусіль лунали теплі вітання i кожне людське серце відгукувалось на малиновий передзвін  дзвінка, що сповістив  про  веселу пору канікул та відкрив дорогу в незвіданий світ самостійності та зрілості,  проводжаючи   випускників у життєву дорогу.

Обеліск памяті. Пам’ятаємо минуле заради майбутнього

 З  метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинами проти людяності  у    8-В класі було проведено виховну годину « Обеліск пам’яті. Пам’ятаємо минуле заради майбутнього».

 Увазі учнів було запропоновано перегляд  документальних  відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу під час нацистської окупації. Діти переглянули і обговорили історично-документальний фільм « Спалені живими». 1377 — саме стільки українських сіл разом із мешканцями спалили нацисти у Другу світову війну, загинуло більше 50 тисяч людей — переважно діти, жінки та старі.

 Ми мусимо пам’ятати про кожного, кого тогочасний режим змусив страждати і гинути страшною смертю.

Проведений  захід сприяв формуванню в учнів поваги до минулого України, до людей, які пережили страш­не лихоліття окупації.

 

Вічна пам’ять героям

До Дня пам’яті та примирення і до Дня Перемоги над нацизмом 5 травня в школі проведено урочисту лінійку, присвячену 72- річниці закінчення Другої світової війни. Під час заходу учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання загиблих в ті роки.

В цей день класними керівниками 1-11 класів було проведено уроки мужності, на яких учні вшанували подвиг українського народу, його значний внесок у перемогу над Антигітлерівською коаліцією у Другій світовій війні, висловлено повагу усім борцям проти нацизму.

Серед учнів 5-11 класів пройшла акція «Вклонімося доземно ветеранам!», під час якої школярі відвідали ветеранів війни, висловили їм слова подяки та побажали їм міцного здоров’я, а також розповсюдили листівки з поздоровленням громадян України зі святом по мікрорайону школи.

 

 

Безпека в житті  — життя в безпеці

23 березня 2017 року  відбувся  районний етап  ХХІІI Всеукраїнського  фестивалю Дружин юних пожежних.  Захід проводиться з метою навчання підростаючого покоління основам безпечної дії, поведінки, у випадку надзвичайної ситуації, а також популяризації професії працівника пожежно-рятувальної служби.

Команда Дружин юних пожежних « Екстрім» нашої школи зайняла ІІ місце в конкурсі домашнє завдання «Безпека в житті — життя в безпеці»

Поздоровляємо наших переможців, бажаємо нових творчих успіхів!

 

 «Наркоманія – лихо, наркоманія — шлях у безодню!»

З 27.02 по 03.03. 2017 року у ЗОШ №53 пройшли виховні заходи, профілактичні бесіди до Всесвітнього дня боротьби з наркотиками.

Саме на цю тему була проведена класна година, 03 березня у 8-В класі.

Класний керівник Давиденко А.О. ознайомила учнів з важливою інформацією про шкідливий вплив наркотиків на організм людини.

Під час заходу учні отримали для себе практичні поради, якими вони повинні керуватися у власному житті щодо формування активної позиції здорового способу життя та відповідальності за власне здоров’я.

Діти вільно висловлювали думки, аргументували свою точку зору.

 

З Україною в серці!

З метою проведення профорієнтації випускників, 24 лютого учні 9-А, В класів  ЗОШ № 53 були запрошені на Урок патріотизму «З Україною в серці!» в  Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини  «Україна».У дружньому молодіжному середовищі розмовляли на теми, що є болючими для всіх нас: «патріотизм», «професійний патріотизм», «життєвий вибір» тощо. Учні взяли участь в уроці, також оглянули  експозицію виставки СБУ України «АТО – як це було?».                                                                                 

Цей урок був першим із серії уроків патріотизму «З Україною в серці!», ініційованих студентами вузу.Основним завданням заходу було спонукати дев’ятикласників до розуміння проявів ключового поняття «патріотизм», усвідомлення   власної  відповідальності за свій життєвий вибір, громадянську активність та позицію, своє місце у професійній карті Миколаївщини, особистий внесок у долю України та її майбутнє. 

Учні отримали задоволення від спілкування зі студентами і викладачами вузу. Сподіваємось на подальше дружнє співробітництво.

Герої  ніколи не вмирають, герої  в нашій пам’яті

Патріотизм – це одна із ланок людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини.

18 — 20 лютого в Україні вшановують пам’ять героїв Небесної сотні — людей, які віддали свої життя за свободу під час Революції Гідності на  Майдані ,захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно-патріотичної свідомості,  розвитку бажання стати гідними громадянами України , 22 лютого  учні 9 класів ЗОШ № 53  відвідали бібліотеку ім. Кропивницького , де був проведений захід» Герої ніколи не вмирають, герої  в нашій пам’яті»   

Ведучі нагадали присутнім про героїчні події тих  «чорних» днів листопада  2013 р. – лютого 2014, про початок національної революції. Розповідь супроводжувалась документальними кадрами.

 Учні переглянули документальний фільм «Рейд. Сила нескорених», під час  якого вони побачили реальні події, які відбувалися на Майдані, більш детальніше дізналися про початок Революції та її героїв, також було показано відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.

Ми не маємо права забути, що  Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними.

Человек – загадка  

Сегодня, 02.02.2017, мы-ученики 10-А класса, Николаевской ООШ №53, в рамках клуба Арт формат, который действует при библиотеке им. В.Хоменко и Ш.Кобера были активными участниками встречи с николаевским поэтом Максимом Айдахо.

Максим Айдахо (Постников). Родился 23 декабря 1979 г. В городе Николаев.
С самого детства увлекался чтением. Читать научился в 3,5 года. В библиотеку был записан в  6 лет, практически все детство провел в книгах, буквально засыпая с ними в руках.
Свою творческую карьеру начал в возрасте 11 лет, удивительно, но его родные даже не знали о том, что юный Максим увлекается поэзией.
Первые стихотворения поэт хранит у себя дома, в коробке из-под обуви, об этом удивительном факте рассказал сам Максим, искренне смеясь, заряжая весь зал положительными эмоциями.
Нам посчастливилось познакомиться с человеком, который предан своему увлечению.
Поэт утверждает, что творчество, в любых его проявлениях, способно скрасить даже самые серые будни.
Максиму Айдахо близка лирика поэтов серебряного века, одними из любимых поэтов являются С.Есенин и И.Бродский.
Вдохновение поэт черпает у своей семьи, его десятилетний сын Серёжа также увлекается поэзией, следуя по стопам отца.
На встрече Максим постарался раскрыть нам всю красоту своего творчества, открывая душу, читая свои стихи.
Несмотря на свое смущение, ведь это была его первая встреча с публикой тет-а-тет, он сумел создать атмосферу, которая смогла расположить слушателей к себе,  заинтересовать и расслабить после трудового дня.
 Все активно задавали вопросы поэту, интересуясь даже самыми мелкими деталями.

Благодаря этой встрече ,мы узнали еще об одном талантливом человеке, который живет среди нас. Возможно, вы каждый день ездите с ним в маршрутке или вы живете в соседних домах. Достаточно просто отвлечься и открыться светлому и прекрасному, и тогда мир станет чуточку лучше.  

                                                                              Конева Мария,ученица 10-А класса

Урок мужності «Пам’ятай про Крути»

                                                                                    На Аскольдовій могилі

 Поховали їх

 Тридцять мучнів — українців,

 Славних, молодих…

Павло Тичина “Пам’яті тридцяти”

 

1 лютого 2017р. учні 9-А,В класів відвідали   міську бібліотеку ім. М.Кропивницького , де було проведено урок мужності  «Пам’ятаємо про Крути», присвячений далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року.                                                                                                                                              Учні переглянули кадри з  документального фільму «Крути – молода кров» з серії «Україна – забута історія» і  дійшли до висновку:  не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність , поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.                                                                                                                                                       Також учні оглянули тематичну виставку «Понад усе вони любили свій коханий край», підготовлені матеріали з періодики про подвиг героїв Крут. Під час заходу  було привернуто увагу до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України; проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.                                             

Захід був цікавим і дуже сподобався учням.

 

Музейний урок-практикум до дня пам’яті жертв Голокосту

Пам’ять про Голокост необхідна,

щоб наші діти ніколи не були

жертвами, палачами  і

 байдужими спостерігачами.

                                                            І.Бауер

27січня, учні 10-х класів ЗОШ №53 відвідали музей «Підпільно-партизанського руху на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944р.р.,де їм було проведено урок-практикум «Вивчення основних етапів Голокосту через аналіз музейних експонатів»

На цьому заході старшокласники отримали можливість не лише дізнатися про основні етапи Голокосту, але й змогли на власні очі побачити фонди музею та ближче познайомились з унікальними  документами часів Голокосту . Учні  висловили власні думки з цієї теми та вшанували день пам’яті жертв Голокосту.

 

Благодійний цирк «Галактика» у нашій школі
Циркове шоу організував київський цирк «Галактика» в рамках Всеукраїнської благодійної акції «Діти проти раку». Наша школа приєдналась до участі в акції,з метою підтримки онколочіно хворих дітей. Засоби для хворих дітей збиралися завдяки продажу іграшок, сувенірної продукції.

Exif_JPEG_420

 

 

 Учні школи побували у справжній цирковій казці, головним у якій було лазерне шоу, — це видовище не залишало байдужим нікого. На сцені розцвітали чарівні квіти і птахи, оживали дивовижні тварини і казкові персонажі.


Велика вдячність усім, хто долучився до цієї доброї справи, адже участю у цій акції ви допомогли конкретним маленьким жителям міста Миколаєва та області .

Новорічна розважальна програма «Снігова казка»

Зимові свята люблять і діти, і дорослі, адже це час приходу неповторного натхнення та здійснення заповітних мрій, усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне — чудес.

28 грудня чарівне дійство завітало до учнів нашої школи. Учні 5-7 класів, одягнені у яскраві новорічні костюми, побували у справжній новорічній круговерті.

Відомі  казкові персонажі — сніговик, ведмідь, бабуся Ягуся, Снігова королева, Дід  Мороз, Снігуронька, та багато інших  завітали в гості до учнів, подарували море емоцій, гарного настрою, пісень і хороводів.

 Діти з великим запалом та задоволенням брали участь у веселих рухливих конкурсах. Кульмінацією свята було новорічне привітання від Діда Мороза та вручення солодких подарунків учням від батьків.

 Квест для учнів 8-х класів «Новорічні пошуки Діда Мороза»

27 грудня для учнів 8-х класів учнівським самоврядуванням було проведено шкільний квест — новорічні пошуки Діда Мороза. На початку заходу з’ясовується, що головний персонаж зник. Місце його знаходження написано рунами, розшифрувати які можна лише за допомогою отриманих підказок. Командам вручають першу підказку, і кожна з них відправляється на виконання завдань.

Шлях класів, які змагалися не перетинався. Його тривалість для кожної з команд була однаковою. У зазначених кабінетах учнів чекали різноманітні персонажі, які пропонували виконати якесь завдання або розгадати головоломку. Якщо команда досягала результату, вона отримувала розшифровку однією з рун і підказку, куди йти далі. В випадку, коли діти не змогли впоратися із завданням, то герой давав їм тільки інформацію про те, в який кабінет потрібно слідувати. Перемогу здобула команда 8-Б класу, яка швидше за інших отримала необхідну кількість підказок і відшукала Діда Мороза в зазначеному місці.

Учень року — 2016

З метою підвищення рівня навчання учнів, формування активної життєвої позиції та стимулювання школярів до самоудосконалення 22 грудня традиційно відбувся щорічний шкільний конкурс “Учень року-2016” . 
В конкурсі “Учень року” брали участь п’ять представників 9-10 класів, які своїм навчанням, вчинками та перемогами впишуть яскраву сторінку в історію школи.

Цього року за підрахунками компетентного журі однакову кількість балів набрали два учня: Гук Ірина учениця 9-Б класу та Шевченко Олександр, учень 10-Б класу, які отримали звання «Учень року-2016».

 

Святий Миколай до дітей іде і дарунки всім несе

Волонтерським загоном «Надія» нашої школи було проведено акцію до Дня Святого Миколая. Це щорічна благочинна акція, метою якої є збір та вручення подарунків (книжок, фарб, олівців, зошитів) для діток пільгових категорій

.

Св. Миколай завжди приносить свято, радість, віру в чудеса з подарунками та вітаннями. Учасники волонтерського загону «Надія» намагалися слідувати його прикладу і подарували діткам частинку доброти.

19 грудня Святий Миколай завітав до нас у школу, привітав усіх учнів зі святом та вручив їм подарунки .

Волонтерський загін «Надія»

Милосердним повинен бути не тільки той, кому довелося зазнати скрути. Це ще і вміння завжди йти на зустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння.
На базі Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53 працює волонтерський загін «Надія». Учасники якого демонструють прагнення, готовність та здатність служіння людям.
«Рука допомоги зігріє серця. Нехай милосердю не буде кінця!»,– ці слова є девізом шкільного волонтерського загону «Надія», до якого входять 11 учнів.

У грудні було проведено друге засідання волонтерського загону ЗОШ №53 «Надія» . На засіданні було обговорено нагальні питання та план роботи на кінець першого семестру. Лідерами було узгоджено такі акції як: «Дари осені» , акція до дня Збройних сил України, та акція до дня Святого Миколая . Також на засіданні було узгоджено декілька проектів на весняний період. А саме: озеленення ділянки школи та щомісячного надання окремих послуг пенсіонерам, інвалідам та іншим людям, що потребують допомоги.

Спортивне свято “Нумо, хлопці!”

2 грудня спортивний зал Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 53 перетворився на зал бойової і спортивної підготовки. Саме  в національно-патріотичному дусі було проведено конкурс до Дня Збройних сил України під назвою “Нумо, хлопці!», в якому взяли участь команди юнаків 10-х і 11-х класів.

На наше свято завітали військові 36-ї ОБМП морської піхоти. З 2016 року наша школа тісно співпрацює с цією військовою частиною. Головна мета заходу – «Справжній захисник і патріот має бути сильним, здоровим і розумним, вміти захистити себе і своє оточення».

Учасники змагань показали високі результати зі стрільби, перетягування канату,  підтягування і, звичайно, правильного використання протигазу (на швидкість).

В ході заходу учні школи передали бійцям  листівки, теплі  речі та продукти харчування для воїнів АТО в рамках акції до Дня Збройних сил України.

Ми дуже пишаємося нашими хлопцями і хочемо побажати їм витримки, вдачі та  міцного здоров’я, і найголовнішого – мирного неба над головою. Ви – справжні захисники нашої держави. Слава Україні! Героям слава!

Відкриття меморіальної  стели загиблим морським піхотинцям

У вівторок, 15 листопада, учні ЗОШ № 53 були присутніми на урочистому відкритті меморіальної стели пам’яті загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі бійців морської піхоти. Віце-мер Миколаєва Юрій Степанець висловив співчуття за загиблими від імені громади Миколаєва і міської влади.

2 3 4 5

Волонтер проекту «People`s Project» Ігор Куцар зазначив, що морські піхотинці – елітний підрозділ Збройних сил України, які одні з перших зіткнулися з противником і довели свою вірність військовій присязі й українському народу.

1

На завершення заходу, всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих в зоні АТО морських піхотинців і урочисто представили новий монумент, до якого поклали квіти.

Всеукраїнський проект «PROF-TEST» стартував у ЗОШ №53

Восьмого листопада в загальноосвітній школі №53  міста Миколаєва фахівці обласного центру зайнятості організували анкетування учнів 10-х класів  в рамках проекту «PROF-TEST». 
«PROF-TEST» — Всеукраїнський проект, який ініційований Миколаївським обласним центром зайнятості та впроваджується за підтримки Міністерства соціальної політики України і Державної служби зайнятості (Центрального апарату). Миколаївську область визначено пілотною.


Мета проекту: формування у молоді обґрунтованої мотивації до професійного вибору на основі тригеру «Професія, про яку я мрію, а не та, де просто платять гроші», створення передумов для професійної самореалізації, надання можливості старшокласникам ознайомитися з професіями безпосередньо на підприємствах, популяризація професій різних видів економічної діяльності, сприяння формуванню в учнів нової ментальності у побудові свого майбутнього.

1
2
Для тих школярів, які не визначилися з професійним вибором, буде запропоновано проходження тестування. Участь обох сторін (школярі та підприємства) базується виключно на добровільній основі.
За словами директора Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитра  Оборонька, ідея проекту полягає в наступному: організація професійної практики учнів випускних класів на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах (відділах), до яких відноситься їхня майбутня професія.

Перед початком анкетування учнів була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями із залученням представників державних установ (управління освіти, мера, або заступника мера, обласної адміністрації та ін.), вчителів, шкільних батьківських комітетів, молодіжних організацій. А також зі старшокласниками (зустрічі, презентації) із залученням представників управління освіти, батьківських комітетів, психологів.

3 4
Наразі продовжується робота з підприємствами, установами, організаціями щодо участі в організації практики та обговорення основних питань по реалізації проекту «PROF-TEST».

УЧАСТЬ учнів ЗОШ № 53 У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ БЛАГОДІЙНІЙ АКЦІЇ «ЗБІР ПЛАСТИКОВИХ КРИШЕЧОК на  ПРОТЕЗИ ВОЇНАМ АТО»

У Миколаївській  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 53  було проведено акцію «Збір пластикових кришичок на протези воїнам АТО» під керівництвом заступника директора з вихової роботи Бурматової О.М., заступника директора з навчально-виховної роботи Соколовської В.М. та  учнівського самоврядування школи. Участь в акції брала більшість учнів школи.

1 2 3

Цей проект був запущений учнівським самоврядуванням для того, щоб кожен з нас міг, хоча б мінімально, допомогти нашим захисникам, а також зберегти нашу землю. Кожна кришечка розкладається 150-200 років. Але за допомогою цього  проекту ми зможемо  зробити вклад в очищенні нашої України.
Кошти отримані від проекту будуть направлені на лікування поранених бійців АТО.

Патріотичний десант «Моя неповторна Україна»

Учні 7-В класу разом з класним керівником Даниловою К.М. відвідали бібліотеку ім. Ш.Кобера та В.Хоменка.Учні були активними учасниками заходу «Моя неповторна Україна». 

3         1

   Бібліотекар  Таїсія Олегівна запропонувала учням відвідати станції патріотичного десанту «Люби,вивчай свій рідний  край», «Україна-статистична», «Постать в історії», «Віза», станція «Перекладачів»,які стали справжнім інтелектуальним змаганням між двома командами 7-В.

2

 Школярі демонстрували свої знання,ерудицію,отримували нові знання.

   Захід був пізнавальним,емоційним,захоплюючим.

Лицарі козацької слави

До надзвичайно важливого дня в історії України – 14 жовтня —  в Обласній бібліотеці для дітей ім. В. Лягіна відбулося велике патріотичне свято «Лицарі козацької слави» у форматі «Жива бібліотека».

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки славного війська козацького, тому в цей день щорічно вже 17 років відзначається День українського козацтва.

Тому на зустріч до нащадків славного козацтва –учнів 7 –Г класу ЗОШ № 53  — класний керівник Шпаковська В. Ю. — прийшли справжні козаки на чолі з Квасницею Антоніною Володимирівною, керівницею жіночого напрямку Миколаївської козацької школи бойового звичаю «Бузький Спас» та Головою Ради отаманів Миколаївської області Щербаковим Сергієм.

2 3

Вона розповіла учням про витоки козацтва, за допомогою відеосюжетів занурила їх у славетні часи козацької доби та познайомила з сучасним козацьким рухом України і, зокрема, Миколаївщини.

Як колись для козака почесним обов’язком була служба в Запорозькій Січі, так і сьогодні захищати рідну землю – це почесний обов’язок для наших юнаків.

4

Тому 14 жовтня – День захисника України, це день всіх тих, хто зараз носить військову форму та сьогодні захищає рідну землю.

В гості до школярів завітали сьогоднішні герої – бійці 36-ї бригади морської піхоти Іван та Олексій.

Хвилююче спілкування з воїнами закінчилося музичним виступом бійців, які виконали пісню-гімн своєї бригади.

56

Під акомпанемент хлопців Віолетта Арутюнян, боєць бригади, виконала пісню «На позицию девушка провожала бойца», яка викликала сльози на очах у багатьох присутніх.

На завершення свята завідуюча бібліотекою ЗОШ № 53 Вишнякова Тамара Григорівна  та діти щиро дякували своїм почесним гостям, бажали їм сили, витривалості, терпіння, мужності, а, головне, — щоб швидше прийшов мир на рідну землю.

Учні власноруч від щирого серця написали і присвятили вірші учасникам АТО.

Весь людський світ вірить у чудодійство Покрови Пресвятої Богородиці, яка є покровителькою всього воїнства, тому бібліотекар школи  подарувала воїнам 36-ї бригади морської пєхоти ікону та побажала всім миру, здоров’я, перемоги та повернутися додому живими.

         А Берегиня Антоніна подарувала читачам бібліотеки нові чудові книги для справжніх шанувальників історії своєї Батьківщини.

Презентація книги «Миттєвості війни»

 

13 жовтня в МЗОШ №53 кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін  Університету культури та мистецтв напередодні Дня захисника України проведено презентацію історико-документальної книги «Миттєвості війни» (гол. ред. А. В. Парубій. – Миколаїв: Іліон, 2016. – 492 с.) для учнів 10-11 класів.

З вітанням та попереднім словом про книгу до учнів звернулася завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, доктор історичних наук, професор Пронь Тетяна Михайлівна.

8

Щиро привітав шкільну молодь зі святом та звернувся з напутніми словами гість заходу, учасник антитерористичної операції 3-ої хвилі мобілізації, ст. лейтенант військової частини № 30-39 національної гвардії України Шелар Микола Сергійович.

9 7

Керівник авторського колективу книги – кандидат історичних наук С. С. Макарчук, розповів про історію створення книги та величезний колектив її співавторів. До уваги старшокласників було подано презентацію розділів книги і  відеофільмів з озвученням віршів відомого поета Д. Креміня, учасника АТО В. Іванова та кадрів військово-польової хроніки.

10 6

Школярі мали змогу поспілкуватися з гостями та організаторами презентації, задати запитання.

Зустріч учнів школи з воїнами, учасниками АТО

13 жовтня до нашої школи завітали військовослужбовці, учасники АТО з військової частини А2802, які відвідали виховний захід в 10-11 класах. Учні та педагоги зі словами подяки зустріли воїнів, що зберігають мирне небо над Батьківщиною та привітали їх з Днем Захисника України.  Затамувавши подих , юнаки та дівчата слухали про те, як хлопці пишаються своєю професією.

2 3

У відповідь учні розповіли яка робота проводиться у навчальному закладі щодо збору інформації та фотоматеріалів про захисників Батьківщини для оформлення Куточку Бойової Слави. Заступник директора з виховної роботи Бурматова О.М. вручила військовослужбовцям малюнки та листи, які підготували для них учні 5-х класів та виразила надію на подальшу співпрацю.

4 1

Козацькому роду нема переводу

День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 №966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці 14 жовтня. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.

У нашій школі до  Дня  українського козацтва  вчителі  історії Данилова  К.М., Гончаренко Н.В., та творча група учнів 10-11 класів провели гру – квест  для учнів 9-х класів, присвячену Дню українського козацтва.  Захід був захоплюючим, пізнавальним, творчим. Школярі відвідали чотири станції квесту:

Станція №1 «Степові лицарі», де демонстрували свої знання з історії козацтва.

Станція №2 «Мистецтво та усна народна творчість козацької доби» -потребували знань з мистецтвознавства, української літератури, музики.

Станція №3 «Життя та побут козаків» — містили цікаві ерудит –питання.

Станція №4 « Козацькі клейдноди» — потребували знань символів козацької влади.

Учні  були активними , зацікавленими. Переможцями стали учні 9-Б класу.

13 12 11

Козацькі розваги

12 жовтня, з нагоди святкування Дня Захисника України та Дня Українського козацтва у  Миколаївській  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №53  відбувся спортивно-розважальний захід «Козацькі забави» учасниками якого стали учні 7 класів. Свято вдалося на славу! Було дуже багато різноманітних та цікавих конкурсів на силу, спритність , рівновагу.  Спортивні естафети, вікторини, на яких учні ,демонстрували знання історії виникнення козацтва, перетягування каната – все це подарувало прекрасний настрій не тільки учасникам свята, а й усім присутнім.

10 8

Всі команди-учасники свята були нагороджені грамотами Після змагань учасники покуштували справжній козацький куліш і солодкий узвар.

7 9

 

Посвята в козачата

11 жовтня в рамках заходів до Дня українського козацтва та Дня захисника України для учнів5-х класів був проведений квест «Козацькому роду нема переводу».

6

Метою заходу було поглибити знання учнів з історії козацтва, перевірити розуміння застарілих слів, пов’язаних з побутом козаків та військовою справою.

5 4 3 2 1

Мандруючи станціями, діти мали змогу проявити свої здібності і з математики, і з історії, і з народознавства. Діти із задоволенням працювали над завданнями та прагнули отримати «Посвідчення козачат» із рук кошового отамана.

Поздоровляємо шкільну команду ЮІР 

6 жовтня  2016 року відбулися змагання загонів юних інспекторів руху серед  шкіл  Центрального  району. У кожній команді було 10 учасників, які брали участь  у 4-х етапах конкурсу-огляду.

5 1

 Спочатку команди повинні були довести, що вони можуть бути досвідченими учасниками дорожнього руху на велосипеді,   майстерно об’їжджаючи перешкоди. Потім розповідали, як поводити себе на дорозі при зустрічі з регулювальником. Аби показати високі  знання правил дорожнього руху, діти склали  відповідний тест. А підсумком конкурсу  був виступ агітбригад. Учасники команди упродовж 10 хвилин  мали  змогу не лише цікаво, а й змістовно та артистично  продемонструвати дітям необхідність щоденно дотримуватись правил поведінки на дорозі.

 4 6 2

 Після тривалих змагань команда нашої школи «Рота-53» посіла почесне III місце.

 

                                                               Прес-центр учнівського самоврядування

Вшанування 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

  150-річчя від дня народження видатного державного та політичного діяча, голови Центральної  Ради, голови Української Народної  Республіки Михайла Грушевського цього року відзначають на державному рівні. І наша школа вшанувала цю ювілейну дату.

2 1

21 вересня учні 10-11 класів та їх вчителі: Гончаренко Н.В., Данилова К.М. взяли участь в учнівській конференції «Роль Грушевського в історії українського державотворення» по вшануванню  пам’яті   та відзначенню  150-річчя від дня народження цієї видатної особи.

Доповідачами конференції були  учні 11-Б класу Дегтяр Вікторія, Піскун Юлія, Бондаренко Карина, Гравченко Артем та учні 10-А класу Левченко Яна, Конєва Марія.

3

Школярі продемонстрували цікаві дослідження,  присвячені популяризації наукової , державної та історико-культурної спадщини М.С.Грушевського. 

Відвідування Молодіжного центру «Моє майбуття»

8 вересня учні 10-Б класу ЗОШ №53 завітали на відкриття роботи молодіжного центру «Моє майбуття» до Миколаївського обласного центру зайнятості. Перед учнями виступили заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості Алпєєва Людмила Григорівна , в.о. директора Центрального районного центру зайнятості, декан факультету довузівської підготовки Миколаївського аграрного державного університету.

3 1 4 2

У центрі зайнятості надали учням інформацію про актуальні на ринку праці професії, ознайомили з послугами служби зайнятості, можливостями опанування нової професії або відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості.

Працівники центру провели  з десятикласниками психологічне тестування і за його результатами було надано поради та рекомендації щодо вибору професії, яка відповідає інтересам дітей,життєвим цілям, нахилам та здібностям, а також є актуальною на ринку праці.

Від проголошення незалежності до нової України

Ось і розпочався новий навчальний рік. Перший дзвоник закликав учнів МЗОШ №53 на Перший урок приурочений 25-ій річниці незалежності України «Від проголошення незалежності до нової України». Класні керівники поставили собі за мету на цьому уроці продовжувати формувати в учнів моральні пріоритети, сприяти збагаченню знань про державотворчі процеси в Україні та досягнення українського народу, виховувати в учнів почуття патріотизму, свідомої громадянської зрілості, почуття гордості за власну державу.

Цікаво пройшли уроки у всіх класних колективах. Учні всіх класів під час заняття продемонстрували зацікавленість та високу активність на уроці. Діти висловлювали думки щодо досягнень нашої Батьківщини за 25 років, розповідали за що люблять Україну.

4

Exif_JPEG_420

2 3

У 8-В класі урок було проведено з використанням інтерактивної технології «створення живої газети». Під час уроку в урочистій атмосфері було згадано про знаменну подію в історії нашої держави, продемонстровано на слайдах її значення, пам’ятки культури та мистецтва. Учні, батьки не лише послухали розповідь про становлення єдиної української держави, але й переглядали презентацію про героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил українства, хто словом i багнетом намагався відродити незалежну Українську державу.

8В2 8В3 8В1

До учнів 7-В класу на урок завітав депутат міської ради Січко Дмитро Сергійович, який привітав учнів з початком навчального року, та закликав до наполегливої праці під час здобуття знань заради свого майбутнього та майбутнього Батьківщини. В свою чергу учні продемонстрували достойні знання щодо історії своєї країни.

6В2 6В3 6В1

Учні 9-А класу також приймали гостей, учасників АТО командира роти морської піхоти капітана Ягелло Владислава та командира взводу молодшого лейтенанта Завгороднього Валентина. Гості ділилися з учнями спогадами, які пережили в зоні АТО разом зі своїми побратимами. Розповіли про свою професію військового, почесний обов’язок захищати Батьківщину, про солдатську єдність, братство та військові будні. Від дітей прозвучали щирі слова подяки і шани всім бійцям за бойовий дух, незламний характер та мирне небо над головою. На прощання учні подарували бійцям обереги, які виготовили на уроці під час майстер-класу, проведеним працівником бібліотеки ім.. Кропивницького Тищенко Олени Дмитрівни.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Учні 7-Г класу відвідали  в Миколаївському краєзнавчому музеї тематичну екскурсію «Від козаків до сучасних українців». Уважно слухали юнаки та дівчата захоплюючу розповідь екскурсовода про історію розвитку найдорожчого міста: від кам’яного віку до сучасності. Миколаївські землі завжди відрізнялися широкою етнографією, тому в музеї діти знайшли експонати, що належать перші поселенцям цих країв. Через призму нашої історії можна побачити розвиток інших культур. Дівчата  виготовили українські обереги —  ляльки-мотанки на пам’ять про свою подорож.

7Г2 7Г1 7Г4 7Г3

Учні 10-11 класів відвідали бібліотеку ім.. Кропивницького в якій пройшла  година спілкування,  присвячену  25-й річниці Незалежності України: «Щоб у серці жила Батьківщина». Працівники бібліотеки емоційно і цікаво розповідали про нелегкий  шлях України до незалежності. Яскравий відеоряд досягнень України за ці роки справив незабутнє враження на учнів. Нам є чим пишатися! Учні  із задоволенням згадували сторінки історії нашої держави, свідками якої вони є. На  завершення зустрічі працівники бібліотеки побажали школярам ,щоб вони активно приймали участь у розбудові майбутнього України.10 2 10 1

Випускний в одинадцятих класах

Випускний вечір… Скільки в ньому спогадів, мрій, сподівань, радості і світлої печалі… Які щемливо-ніжні почуття охоплюють душу! Серце переповнює любов до життя, до рідних людей!1

29 травня 2016 року  випускники 11-х класів  з рук директора загальноосвітньої школи № 53  Ушакової Людмили Іванівни отримали атестати про повну загальну середню освіту. Документ, який засвідчує їхній рівень підготовки, та дає право на вибір. Вибір на подальше навчання в  вищих навчальних закладах та право вибору професії для початку трудової діяльності.2

 Життя шляхи предивно пурпурові, 
Калина, сонце, райдужні пісні. 
В них долі вашої відтінки кольорові 
Хай щастям прикрашають ваші дні.
Хай кожен з вас лиш добре серце має, 
Іде у світ навчатись і творить, 
В очах любов, натхнення вічно сяє, 
І доля щастям сонячно горить.3

Ми поспішаємо приєднатися до привітань на  адресу випускників  і бажаємо їм успіхів і справжніхдосягнень!

 З Днем випускного Вас! Зі святом!

 

Випускний в 9-х класах

 9 червня 2016 року  у  ПТУ  відбувся урочистий захід, присвячений випуску учнів 9-х класів МЗОШ №53, та врученню їм свідоцтв про базову загальну середню освіту. Для одних учнів шкільне життя закінчилось, а інших попереду чекають два важких і відповідальних роки. Дехто ще не замислюється над життям, а дехто вже давно планує навчання і роботу.
   Гучними оплесками зустріли батьки, вчителі та гості випускників 2016 року. Свято розпочалося із виконання Гімну України. Ведучі  надали слово для привітання директору школи Ушаковій Людмилі Іванівні. Вона привітала дев’ятикласників із закінченням школи та здобуттям базової загальної середньої освіти. Побажала гарного літнього відпочинку і продовження навчання у стінах рідної школи.   1

 Потім до випускників звернулися класні керівники Зінченко І.М., Кужільна Ж.С., Сиченко Л.В. які побажала їм удачі у майбутньому і подякували за всі моменти, які вони пережили разом, побажали впевненості й віри у завтрашньому дні.
   Також з привітанням до учнів та словами вдячності до педагогів школи за навчання та виховання дітей, за мудрі поради та настанови звернулися мами випускниць Черненко Антоніна Федорівна, Карташова Тетяна Володимирівна. 2

   Заступник директора з навчально-виховної роботи Горощенко Тетяна Сергіївна зачитала наказ по школі про закінчення учнями 9-го класу та вручення їм свідоцтв про базову загальну середню освіту, а директор вручила їм документи про освіту, грамоти за особливі досягнення з різних предметів, за спортивні досягнення, та за активну участь в суспільному житті школи та класу. 3

  Дев’ятикласники подарували вчителям та батькам цікаві музичні та віршовані подарунки і поділилися спогадами про яскраві моменти шкільного життя у фільмі-презентації, який самі підготували. 4
   Свято закінчилося, але школа радо відкриває двері для всіх випускників і запрошує продовжити навчання  у десятому  класі.

                   

        Закликав у літо Останній дзвоник!

Промайнув ще один навчальний рік у нашій школі. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. Зранку світило яскраве сонце, у всіх присутніх був піднесений настрій. По-святковому прибрано подвір’я, прикрашений фасад школи  кольоровими кульками, прапорами та квітами.  По-сімейному тепло і водночас урочисто було проведено свято Останнього дзвоника у МЗОШ І-ІІІ ступенів № 53 .1.1

2.2Право відкрити урочисту лінійку було надано директору школи Ушаковій Людмилі Іванівні. Із щирими словами побажань звернулися до учнів та вчителів гості свята: депутат міської ради Копійка Ігор Миколайович, помічник депутата міськради Рябець Дмитро Миколайович, депутат міської ради Січко Дмитро Сергійович. Високоповажні гості побажали учням, щоб високі знання стали для них гарантією майбутнього працевлаштування, самореалізації та хорошого достатку. Дирекція школи підвела підсумок роботи за навчальний рік. Були нагороджені грамотами переможці міських та районних олімпіад з різних предметів, конкурсів. Вручені Похвальні листи учням школи за відмінні успіхи у навчанні.3.3

  Випускники кружляли  у прощальному вальсі, в якому поринали у спогади, мрії, сподівання, відчували радість, смуток та світлу печаль…
         Хвилюючим був цей день не лише для дітей. Не менше хвилювалися і їхні батьки. Відчували, як шалено б’ється серце, а то і зовсім десь зникав його стукіт, бо у вирій життя полетять їх пташенята. За давньою традицією, батьки благословили своїх дітей у дорогу дорослого життя.4.4

 Свято пройшло урочисто та весело. Діти показали всі свої таланти. Лунали пісні, звучала прекрасна музика. І ось хвилююча мить… Почесне право дати Останній дзвоник надано найкращим учням школи: випускникам Слєсарєву Віктору та Желобатій Єлизаветі. Він сповістив усіх присутніх про початок чудової пори – літніх канікул.5.5

6.6Свято вдалося! Чудових вам канікул, школярі!

Учні МЗОШ №53  замалювали графіті з рекламою наркотиків

Людство глибоко стурбоване масштабами і тенденцією зростання незаконного виробництва, попиту і обсягу наркотичних засобів і психотропних речовин, що становлять серйозну загрозу для здоров’я і добробуту людей і здійснюють негативний вплив на економічні, культурні й політичні основи суспільства, а також тим, що діти в багатьох районах світу використовуються як споживачі незаконних наркотичних засобів і психотропних речовин і експлуатуються у ході їх незаконного виробництва та обігу, що є величезною небезпекою.

Саме тому учні МЗОШ №53 разом з працівниками поліції вийшли на вулиці міста аби знищити графіті, що пропагують продаж синтетичних наркотиків. Цією акцією старшокласники висловили протест з приводу продажу наркотиків, а також залучити сіх небайдужих миколаївців до активної протидії поширення наркотичних речовин.

4 1 2 3

Учасники готові вийти з пензлем та фарбою знов, якщо з’являться нові записи.

Про минуле в ім’я майбутнього.

12 травня 2016 року учні 10-Б класу відвідали Обласну  бібліотеку  для юнацтва, де відбулась зустріч з Губською Тетяною Миколаївною – старшим науковим співробітником МОКМ. Захоплююча розповідь  Тетяни  Миколаївни  про часи початку ХХ століття не залишила байдужих. Відомий краєзнавець нашого міста вже багато років вивчає історію поховань миколаївців в ХІХ-ХХ столітть. Тетяна Миколаївна познайомила учнів із своїми книгами «Военное духовенство и священники Николаева. Исторические очерки», «Город мраморных ангелов: памятники Николаевского некрополя», «Апостол Севера и Юга, митрополит Кировоградский и Николаевский Нестор» та ін. Емоційна розповідь авторки захопила  учнів і працівників бібліотеки. Наприкінці зустрічі Губська Т.М. запросила учнів разом з батьками на екскурсію Миколаївським некрополем.

1 2 3

 

Заходи до Дня пам’яті та примирення

06.05.2016 у МЗОШ №53 пройшли заходи до Дня пам’яті та примирення, присвячена українським військовим та мирним жителям, які стали жертвами війни.

У 9 -Б класі пройшла виховна година  «Живі у пам’яті народній. Ніхто не забутий, ніщо не забуте».  В українській традиції мак пов’язаний з війною. В народних думах червона квітка є образом пролитої козаками крові.

 У ході уроку класний керівник висвітлила питання «ціни» війни – реальні людські та матеріальні втрати України під час Другої світової війни. Вчтель закликала учнів шанувати пам’ять тих, хто поліг у горнилі боїв, хто своєю кров’ю скропив рідну землю, хто пройшов крізь лихо, голод і холод. Адже ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука нашої перемоги сьогодні.

Багато років минуло з часів Другої світової війни, виросли нові покоління, але пам’ять про війну залишиться в наших серцях, бо неможливо забути біль і страждання, що випали на долю наших дідів і прадідів. Їх подвиг в ім’я майбутнього не забудеться ніколи.

2 3 1

В 8-В класі відбувся виховний захід «Пам’ятаємо перемагаємо»

Пісні, вірші та слова вдячності тим, хто здобував ціною свого життя та здоров’я свободу – присвятили  учні  класу.  Їх виступи налаштували  слухачів  на спогади про тяжкі воєнні часи.

Жоден з присутніх не залишився байдужим, коли звучали пісні про роль військових кореспондентів під час війни — «Песенка военных корреспондентов» , про материнську любов – «Маки» , про сердечні почуття – «Смуглянка», «Катюша» , надію на Перемогу – «Едут по Берлину наши козаки» , про щиру вдячність наступних поколінь — «Свята Перемога» , про віру у коханих – «Вогник».

Під час заходу   згадали  про наших героїчних земляків,  іпро традицію вшановувати пам’ять загиблих героїв квітами та хвилиною мовчання.  Сподіваємося, що учні назавжди збережуть у своїх серцях щиру вдячність воїнам, які повернули на нашу землю мир і спокій.

2 3 1

До Дня Перемоги учні 5-Б класу провели класну годину «Ніхто незабутий, ніщо не забуто». Учні розповіли про початок Другої світової війни, звучав голос Левітана, який оголосив народу про вторгнення фашистів на нашу землю. Учні розповіли про перші дні війни, про найвеличніші битви: Курська дуга, Сталінградська битва, битва за Київ.

Цікаві розповіді були про  про роль жінок на війні. Не забули і про миколаївських героїв, особливо зацікавила розповідь про Вітю Хоменко і Шуру Кобера – миколаївських підпільників. Цей захід не залишив нікого байдужим.

1

Учні 7-В, 9-А, 9-В класів відвідали  виховний захід  «Маленькі герої Великої війни», який було проведено у Центральній  дитячій бібліотеці ім. Ш.Кобера

Діти уважно слухали вірші на воєнну тематику українських письменників: П.Тичини, В.Сосюри, М.Бажана, Л.Костенко, переглянули уривки документальних фільмів  про дитячі табори смерті та прослухали спогади очевидців  тих страшних подій.

Слухачів було ознайомлено  з книжково-ілюстративною виставкою: «Воєнне лихоліття на Миколаївщині».

3 4 1

Свято «За честь школи» в МЗОШ №53

 19 квітня в МЗОШ №53 урочисто пройшло свято «За честь школи», метою якого було підведення  підсумків за рік, нагородження кращих учнів. Привітати зі святом школярів, вчителів та батьків завітали почесні гості – депутат міської ради Копійка Ігор Миколайович, помічники депутата міськради Рябець Дмитро Миколайович, Копійка Микола Ігорович. Багато теплих слів вони сказали учням, нагороджували і вітали підростаюче покоління, дякували за працю вчителів.

Пам’ятні подарунки отримали кращі учні – гордість нашої школи:

 • учень 8-В класу Фадєєв Павло, який посів друге місце в другому етапі Всеураїнської олімпади з біології та друге місце у другому етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії,
 • учень 8-В класу Радченко Павло за третє місце у другому етапі Всеукраїнської олімпіади з біології,
 • учениця 8-В Козаченко Анастасію за друге місце в міському та третє місце в обласному етапах Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання,
 • учениця 11-Б класу за друге місце в міській олімпіаді з трудового навчання,
 • учень 6-Г класу Калінін Олександр за друге місце у другому етапі Всеукраїнської олімпіади з математики.

1 6

Також були нагородженні призери інтернет-олімпіад, учасники районних та міських конкурсів, найактивніші учні – члени учнівського самоуправління, агітбригади, спортивні команди з волейболу, з легкої атлетики, з військово-прикладного  двоборста, триборства, зі стрільби з пневматичної гвинтівки.

5 4 3 2

Хвилюючі моменти нагородження переможців чергувалися яскравими концертними номерами.

7

«За честь школи» — це не тільки свято, а своєрідний підсумок того, чим живе школа сьогодні, якими ділами, ідеями, відношенями був наповнений навчальний рік.

Проведення профілактичних бесід в 
Миколаївській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 53

З метою профілактики правопорушень, жорстокого поводження з дітьми в учнівському середовищі серед дітей 30.03.2016 р. службою у справах дітей адміністрації Центрального району було проведено профілактичні бесіди в Миколаївській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 53.

Бесіди були спрямовані на усвідомлення дітьми того, що будь-яке спричинення моральної, фізичної, матеріальної шкоди іншій фізичній або юридичній особі не залишиться безкарним, кожен такий випадок тягне за собою настання кримінальної, адміністративної або цивільної відповідальності.

dhPjapxlpS4 Vix4zKKbA2Y ufouSbLdYG8

Учні дізналися про види насилля, навчилися їх розрізняти та кваліфікувати, ознайомилися зі змістом ст. 300 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за розповсюдження творів, що пропагують культ насилля та жорстокості. Співробітниками служби у справах дітей було акцентовано увагу на сучасних можливостях виявлення винної особи при скоєнні злочинних діянь за допомогою новітніх інформаційно-комунікативних засобів зв’язку.

Спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я»

31 березня 2016  року у МЗОШ №53 пройшли змагання серед спортивних сімей учнів   5-х класів  “Мама, тато, я — спортивна сім’я”. У змаганнях брали участь 6 команд.

Змагання були  цікавими і захоплюючими, оскільки поєднали в собі спорт, розваги, і здорову конкуренцію. Свято стало одним із найулюбленіших для дітей та дорослих. Адже за щоденними клопотами родині не так вже й часто трапляється нагода разом провести час, дружньо позмагатися і відчути себе єдиною командою. Тому на першому плані — як спортивна основа, так і пропаганда сімейних цінностей. 

Сім’ї взяли участь у спортивних естафетах та вікторині, вони показали справжній приклад єднання та взаєморозуміння, взявши участь у веселому свят.

7 6 5 4 3 2

За підсумками змагань

І місце — сім’я 5-Б класу

ІІ місце — сім’я  5-Г класу

ІІІ місце — сім’я 5-А класу

1

Усі учасники отримали   грамоти та невеличкі пам’ятні  подарунки, а ще масу задоволення, позитиву та оплески.

Змагання, у яких батьки не лише сім’я, а ще й команда, пробуджує спортивний інтерес та гордість за своїх рідних. Тож цього разу батьки на власному прикладі показали своїм дітям, що спорт, це основа здорового способу життя. А “бути зразком для своєї дитини – найвища нагорода”, – зізнаються дорослі.

Агітбригада МЗОШ №53 «Гарячі серця»

посіла III місце у районному конкурсі «Молодь обирає здоров’я»

Кожного року у школі проходить конкурс на кращий виступ агітбригади «Молодь обирає здоров’я!», який потім виходить на районний фестивальний рівень, де наша школа традиційно здобуває призові місця.

  29 березня 2016 року в Палаці Творчості Учнів пройшов районний конкурс «МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я!», в якому наша агітбригада «Гарячі серця» посіла ІІІ місце.

8c3by-oDEMA drrnMty2zvM nADin-wFI9s mpQmqiGJwuA rKSnA0Qqr6U 6wfEc6rg12o

Бажаємо подальших успіхів!

                                                                            Прес-центр школи.

Ми — діти твої  Україна!  ЗОШ № 53

25 березня в Обласній бібліотеці для дітей  ім. В. Лягіна відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського Тиждня  дитячого читання. На літературне свято «Читаюча дитина – майбутнє України» до бібліотеки завітали друзі бібліотеки, постійні читачі-учні 5-х класів загальноосвітньої школи № 53.
Директор бібліотеки Жайворонок Тетяна Анатоліївна щиро привітала присутніх зі святом, побажала нових зустрічей з книгою, друзями, бібліотекою. 
Бібліотекарі підготували для юних читачів чудову театралізовану виставу з іграми, піснями, танцями, сюрпризами і чудесними перетвореннями.

18

5 6 7

Учні  ЗОШ № 53 з задоволенням  брали участь у вікторинах, вони показали глибокі знання представлених у спектаклі творів. Відповіді маленьких  читачів вразили працівників бібліотеки ,а в кінці дійства учні 5-х класів( кл.кер. Моїсеенко М.О.,,Шаркова О.В.) зачитали свої вірші, вірші відомих письменників України.

Дуже цікавими виявилися інтернет- зустрічі з багатьма сучасними українськими письменниками  які дали найціннішу в  наші дні пораду — побільше читати.

Завідуюча шкільною бібліотекою ЗОШ №53  Т.Г.Вишнякова  разом з учнями висловили щиру вдячність всім працівникам Обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна.

 Щастя вам у житті, праці та великого натхнення.

«Діти разом кажуть «НІ»  небезпеці на Землі».

24 березня в приміщенні Будинку  творчості учнів відбувся  районний етап  ХХІІ Всеукраїнського  фестивалю Дружин юних пожежних.  Захід проводиться з метою навчання підростаючого покоління основам безпечної дії, поведінки, у випадку надзвичайної ситуації, а також популяризації професії працівника пожежно-рятувальної служби.

2 3 1 gI2o8GInamw G-NJN53k2J4 kDrVL_Bod7k

Команда Дружин юних пожежних « Екстрім» нашої школи зайняла ІІІ місце в конкурсі домашнє завдання «Правила безпеки вивчай! В життя біду ніколи не впускай» серед команд центрального району , а також І місце  в конкурсі  «Плакат соціальної реклами» на тему «Діти разом кажуть «НІ»  небезпеці на Землі».

Поздоровляємо наших переможців , бажаємо нових творчих успіхів!

Струни Кобзаревого серця.

Ти мусиш нам співця назвати,
Адже умів лиш він один
Рабів німих так захищати.
А хто так оспівав, як він,
Садок вишневий коло хати?

Тарас Григорович Шевченко – людина високих моральних людських якостей, що стоїть нарівні з кращими світовими творцями-мислителями.
Він залишається серед нас, українців, і далі невмирущим як поет, як геній, як поводир, що показує нам шлях у боротьбі за наші ідеали.
З огляду на всю світову літературу, важко знайти серед письменників іншу подібну постать, яка пройшла б такий же винятковий життєвий шлях; яка вийшла б із самих низів і досягла б найбільшого злету творчого генія. 
11 березня до ЗОШ №53 завітали працівники відділу обслуговування читачів, які для учнів 9 класів провели літературно-музичне свято «Струни Кобзаревого серця», щоб вшанувати пам’ять нашого Тараса Григоровича Шевченка, перегорнувши окремі сторінки його життя. 
Бібліотекарі разом з учнями згадали цікаві факти з життя поета, декламували уривки з його найкращих творів, співали пісень. 

5 4 3
Окремою лінією пройшла тема жінок у долі Шевченка. Одних любив він, інші любили його. Всі вони прекрасні, витончені, натхненні. Серед них –перше кохання поета Оксана Коваленко, «славна молодичка» Ганна Закревська, актриса Катерина Піунова, княгиня Варвара Рєпніна та остання любов Кобзаря Ликера Полусмак. Всі вони відіграли важливу роль у житті поета, надихали його поезію, були його музами.

2 1 6

Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

10 березня старшокласники ЗОШ №53 разом зі співробітниками обласної бібліотеки для юнацтва вшанували пам’ять найславнішої української поетеси Лесі Українки з нагоди 145-ї річниці з дня її народження.
IMG_6902 IMG_6928 IMG_6957
Під час заходу ведучі Ірина Бринкіс та Лариса Гальченко нагадали учням, що ім’я Лесі Українки — серед імен славетних митців світу. Літературна спадщина Лесі Українки є невіддільною складовою частиною української літератури і культури. Її поетичний світ — глибокий за змістом, багатий за формою, щедрий за мовою, образний і неповторний. Творчість Лесі Українки, зокрема її драматичні твори, й досі залишаються елітарною вершиною української літератури.
IMG_6937 IMG_6938
Разом з бібліотекарями молодь перегорнула сторінки життя поетеси, яке могло б стати основою для величної драми — так багато було в ньому страждань, болю і боротьби. Творчості Лесі Українки була присвячена мультимедійна презентація, продемонстрована під час зустрічі.

Бібліотекарі дали старт поетичному марафону віршем Лесі Українки “Як я люблю оці години праці”, а учні продовжили: читали улюблені твори — “Сон”, “Contra spem spero!”, “Стояла я і слухала весну”, “За горою блискавиці”, “Хто вам сказав, що я слабка”, “Хотіла б я піснею стати” та багато інших.

 

Свято  «Прийди, весно, красно!»  

Весна-красна, пробуджена жайворонком і першими сонячними променями, прийшла на землю. Тому не випадково наші предки вважали весну початком нового року. Із сивої давнини прийшов до нас обряд закликання весни.

4 1 3

Учні 5-Б, 7-В класів ЗОШ № 53  разом з класними керівниками Гончаренком Н.В., Давиденко А.О.підготували і провели цікавий виховний захід, присвячений приходу весни « Прийди, весно, красно!» Діти кликали весну на наші землі: розповідали вірші, співали пісні, заклички.

2 5

  Учні побажали всім присутнім гарного настрою, теплої весни та міцного здоров’я.

6

   Тому можна з впевненістю сказати, що після таких віншувань і закликань весни – вона буде, теплою і щедрою.

Я руки матері цілую!

Надворі вже весна, гріє тепле сонечко, на душі стає радісно. Адже разом з весною приходить до нас чудове і ніжне свято.  З таким весняним настроєм завітали до ЗОШ №53  матусі й бабусі, запрошені на святковий концерт приурочений до 8 Березня.
     Мама… Із чого починається це чарівне слово? Мабуть, із перших складів, що вчиться вимовляти дитина, коли починає розуміти, що поруч із нею найрідніша людина. Очевидно, це розуміють всі учні, тому кожен клас підготував для своїх матусь щирі слова вітання і подяки підготувавши вітальні газети.  А ще, щоб показати свою любов, дітвора виготовила власними руками подарунки, вклавши в них теплоту і любов.

1.1

1.2

1.3

Мати… В усі часи всі народи пов’язували з нею все найкраще, возвеличували її як найбільшу святиню. Вона – корінь життя, берегиня роду людського. До матері тягнеться все живе. Коли мама поруч, будь-яка справа стає легшою. Відступають будь-яка біда, страх та невпевненість. Так було і з нами: перед концертом всі хвилювалися, а коли виходили на сцену, ловили лагідний погляд рідної матусі, бачили її щиру посмішку, ставало зовсім не страшно.

1.5

1.4

1.6

1.7

  Почули щирі слова вітання на свою адресу і наші шановні вчителі та працівниці школи.
  Свято пройшло з весняним настроєм та в теплій атмосфері.

Хочеться ще раз привітати всіх із святом весни і побажати гарного настрою та всього найкращого!

Голосом душі

26 лютого учні 10-х класів зустрічались з відомою миколаївською поетесою Надією Спиридонівною Щедровою.

Надія Спиридонівна автор дев’яти опублікованих збірок віршів. Вірші, написані простою доступною мовою, відверті, життєві прийшлися до вподоби учням.  Світ переживань поетеси був дуже близький серцям усіх слухачів. Діти із задоволенням спілкувались з Надією Спиридонівною.

2 1

На кінець зустрічі авторка висловила побажання всім словами із свого вірша:

Взахлёб смеяться и рыдать взахлёб,

И подражать прекрасному стараться.

Ошибками свой расшибая лоб,

Стихами пусть, но на земле остаться.

На воді відпочивай безпечно!

26 лютого  в ЗОШ №53 пройшли практичні заняття з відпрацюванням питань по спасінню людей на воді. Організаторами даного заходу стали фахівці Федерації підводної діяльності і спорту Миколаївської області. На зустрічі були присутні учні 7-х класів.

Заняття включали кілька етапів. По-перше, невеличка лекція фахівців про нещасні випадки на воді та правил безпеки. По друге практичне відпрацювання у випадку біди на воді. Наочно було показано, як можна вибратися із води та чим користуватися для спасіння людини. Також спеціалістами було розповсюджено  серед учнів пам’ятки щодо правил безпеки на воді та водоймах.

2

3

1

А свічка тихо скрапує слізьми… 

  19 лютого 2016 року з метою вшанування пам’яті  людей, які віддали своє життя під час Революції гідності, виховання патріотизму, почуття гордості за власну державу в навчальному закладі пройшли заходи щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні.

   Класними керівниками Колпаковою Л.Г. і Дучкою С.О. було проведено для учнів 5-11 класів  урок-реквієм «Герої не вмирають». Під час заходу учні читали вірші, присутні переглядали відеосюжети,  які були присвячені «Героям Небесної сотні».

3

1

2

 У 7-В класі ЗОШ №53  відбулась виховна година з теми:  «А свічка тихо скрапує слізьми…».   

    Учні разом з класним керівником згадали про героїчні  подвиги українців у зоні АТО, хвилиною мовчання вшанували трагічні долі Героїв Небесної сотні.

Діти довели ,що патріотизм – не просто слова чи одягнута вишиванка. Це набагато більше. Це почуття, що живе в серці кожного справжнього українця.

456

Прес-центр школи.

 

Моя нова поліція – моя безпека

12 лютого учні 10-х класів з метою профорієнтаційної роботи відвідали захід «Жива бібліотека «Моя нова поліція – моя безпека», що проходив у бібліотеці ім. Кропивницького. Учні познайомились з роботою нової поліції.

Безпосереднє живе спілкування з новими поліцейськими  викликало не аби яку зацікавленість школярів. Відкритість, довіра, доброзичливість, вміння зацікавити слухачів – це риси нового поліцейського. Учні активно цікавилися не тільки особливостями професіями, але і особистісними якостями працівників поліції.

Дякуємо працівникам бібліотеки за цей цікавий захід.

 

12

3

4

http://nikvesti.com/news/public/83045

 

Пам’ять без кордонів

З метою патріотичного виховання підростаючого покоління протягом тижня з 8 по 12 лютого у МЗОШ №53 відбулися заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану.

???????????????????????????????

   Для учнів 5-х класів учнівським самоврядуванням навчального закладу було проведено інформаційно-просвітницький захід у Куточку Бойової Слави «Так починався «Афган»»  на базі експозиції пам’яті учасників бойових дій на території інших держав. 

???????????????????????????????

З метою виховання поваги до героїв Афганської  війни, формування свідомого ставлення до обов’язку захищати свою Батьківщину  класними керівниками проведено уроки мужності «Пам’ять без кордонів».

???????????????????????????????

Учні 5-9 класів прийняли активну участь у оформленні  виставки листівок «Хоробрим серцям присвячується!»

???????????????????????????????

Закінчився тиждень спортивними змаганнями зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед учнів 8-9 класів.

???????????????????????????????

  В ході проведених заходів учні ознайомилися із зібраними матеріалами про життя та діяльність воїнів афганців, з історією воєнних конфліктів на території інших держав  та  вшанували  пам’ять героїв.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Ти вічний біль, Афганістан…

З метою розширення знань учнів про історичні події афганської війни, виховання поваги до учасників військових подій в Афганістані та інших державах у МЗОШ №53 проведено урок мужності  «Ціна чужої війни» з учнями 7 класів.  Запрошені – воїни афганці Саприкін Сергій Миколайович та Мельник Валерій Віталійович розповідали про події тієї війни, знайомили з документальними фактами та розповідали цікаві історії.

Щороку 15 лютого схиляються знамена над полеглими на дорогах Афганістану. Афганістан – це мужність воїнів, це вірність солдатській дружбі, це взаємодопомога  і взаємовиручка. Це – пам’ять про тих, хто сповна виконав військовий обов’язок.
  Всім хто приймав участь у бойових діях на території Афганістану бажаємо здоров’я, щастя, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

PAGETOP