Шкільна бібліотека

 • HOME »
 • Шкільна бібліотека

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  2018

Під гаслом:  «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського)

 План проведення

 1. Повідомлення про початок Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини», присвяченого 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського. Розміщення повідомлення  на стенді «Бібліотека інформує».
 2. Акція «Подаруй бібліотеці книгу» /1-11 класи.
 3. Виступ на батьківських зборах з повідомленням: «Як виховати у дитини інтерес до читання. Розвиток творчості у дитини.»  Анкетування для батьків: «Чи знаєте Ви інтереси своїх дітей»
 4. Книжкова виставка: «Василь Сухомлинський – дітям»
 5. Книжкова виставка для вчителів: «Серце, віддане дітям»
 6. Рекомендаційний список літератури: «Школа радости» В.А. Сухомлинского»
 7. Бібліотечний урок: «Приглашаем в путешествие по книге»/Структура книги. Конкурс на кращу книжку, створену  своїми руками  /2кл.
 8. Бібліотечний урок. Пізнавально-розважальна гра «Найкращий читач». Конкурс закладок. 1 клас.
 9. Фотогалерея: «Талановитий вчитель – талановитий у всьому»/ Творчість наших вчителів. /5 жовтня – Всесвітній День вчителя.
 10. Книжкова лікарня відкриває двері. /Книжкова лікарня працює щотижня, в п’ятницю
 11. Конкурс:  «Кращий відгук на  сучасну українську книгу». /7 класи.
 12. Презентація книги В.О. Сухомлинського «Письма к сыну». Конкурс на кращу емблему, гасло та логотип до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. /8 класи.
 13. Анкетування учнів 6 класу «Моє дозвілля», з метою виявлення уподобань та захоплень дітей.
 14. Інтелектуальна гра для учнів 9-11 класів: «Що? Де? Коли?»
 15. Інтегрований урок «Намалюю казку В. Сухомлинського» . Голосне читання казок Сухомлинського. Презентація творчості В.О. Сухомлинського. /Бібліотечний урок та урок малювання/3 класи.
 16. Літературно – музична подорож «Шана педагогу – творцю» /До 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського. Конкурс «Намалюй казку Василя Сухомлинського» /4 класи.

 

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2018                                      

План заходів на тиждень

З 1 жовтня розпочинається  місячник шкільних бібліотек , який буде проходити під гаслом «Шкільна бібліотека — центр творчого розвитку дитини». В цьому році місячник присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста XX століття, вченого зі світовим ім’ям, Героя Соціалістичної Праці, члена-кореспондента АПН СРСР, кандидата педагогічних наук, директора школи, публіциста, дитячого письменника

Василя Олександровича Сухомлинського

(1918–1970).

28 вересня 2018 року виповнилось 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.

Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги.

З такої нагоди в шкільній бібліотеці буде проведено ряд заходів.

Запрошуємо завітати до бібліотеки, та взяти участь в масових заходах.

 

30  вересня —    Всеукраїнський день бібліотек 

                                                

«Бібліотека —  відкритий світ читання»

                    

В усі часи бібліотеки відігравали особливу роль у культурному житті суспільства – вони є невичерпною скарбницею знань, досвіду людства та уособлюють зв’язок минулого і сьогодення.

 Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

Шкільна бібліотека МЗОШ №53 також долучилася до святкування Всеукраїнського дня бібліотек, та радо відкрила свої двері для всіх відвідувачів.

Яскраво була прикрашена читальна зала. Бібліотека намагалася показати своїм читачам найкращі книжки, які є в бібліотеці, та оформила книжкові виставки: «Українські письменники – дітям», «Читайте новинки», «Книжки, що знають усе», «Прочитай – не пожалкуєш», «Будь природі другом», «В гостях у казки», «Давайте любимі книжки відкриємо», «Книжки читати – туги не знати», «Світ пригод» «Книжки, подаровані нашими читачами».

Всі учні початкової школи , а також старшокласники відвідали нашу бібліотеку, і з цікавістю переглядали виставки. 

Яскравою прикрасою також була   казкова галерея «Творчість наших читачів», на якій були представлені  ілюстрації  учнів до своїх улюблених казок. 

Діти з цікавістю розглядали виставку, та знаходили  свої малюнки, а   також малюнки своїх однокласників.

Шкільна бібліотека також оформила фото — виставку «Знайди свій клас». В минулому році шкільна бібліотека провела 27 масових заходи, які були зафіксовані на фото. Учням було запропоновано віднайти фото свого класу. Діти з цікавістю і азартом знаходили фото свого класу і згадували, який захід був на фото.

 Учням середньої та старшої школи було запропоновано переглянути  виставку – роздум «Бібліотека моєї мрії», та пофантазувати, якою вони хочуть бачити  бібліотеку  в  майбутньому. Свої міркування вони записували на аркуш та складали в перший конвертик. А в другий конвертик діти складали записки з побажаннями та порадами щодо роботи бібліотеки.  Читаючи ці записки, бібліотекарі зрозуміли, що діти хочуть щоб бібліотеки були більш сучасні, оснащені комп’ютерами. Також було багато поздоровлень зі святом і побажань здоров’я та успіхів бібліотекарям школи. 

 

  Для учнів 1- 6 класів  шкільна бібліотека провела Акцію «Стань читачем сьогодні!» Всі відвідувачі  бібліотеки цього дня (41 учень) отримали приз (цукерку).

 

 Учням  7 – 11 класів було запропоновано взяти участь в  Акції «Відчуй себе бібліотекарем», та  обслуговувати читачів    як справжні бібліотекарі. В цій акції прийняли участь  8 учнів 7- 9 класів. 

Відвідала шкільну бібліотеку і адміністрація школи: директор школи Ушакова Л.І., завучі: Орцева Т.М., Горощенко Т.С., Соколовська В.М., Бурматова О.М. Вони привітали нас зі святом, вручили подарунки.

Взагалі, бібліотеку цього дня відвідало понад 700 учнів і вчителів. Це було справжнє свято і для читачів і для бібліотекарів. Дякуємо Вам!

   Зав. бібліотекою  Скиба С.І.

   Бібліотекар  Маленко Л.А.

 

 

Ось і закінчився перший місяць навчання.

Першого  вересня 2018 р. шкільна бібліотека радо зустрічала  своїх читачів, та провела «День відкритих дверей» для вчителів, учнів та їх батьків. Були яскраво оформлені: книжкова виставка до Дня Незалежності України: «Незалежній Україні слава нині і вовік », до Першого уроку:  книжкова полиця «Україна — єдина»

Рекомендаційний список літератури: «З Україною в серці», тематична папка: «Щоб в серці жила Батьківщина». До  Дня Знань оформлена книжкова виставка: «Здрастуй, дзвоник вересневий». Для класних керівників 1-11  класів шкільна бібліотека підготувала список тем, рекомендованих до Першого уроку.

В цьому навчальному році шкільна бібліотека повністю оновила тематичні виставки, та тематичні полиці. Тематика та назви книжкових виставок були розроблені ще в минулому році. А оновити оформлення нам допомогла фірма «Кашалот»

21 серпня виповнилося 65 років від дня народження миколаївського поета, публіциста, перекладача Дмитра Креміня. До цієї події  шкільна бібліотека підготувала інформацію про творчість поета для тематичної папки «Літературна Миколаївщина», а також оформила тематичну поличку: «Не я пишу, то мною пише Бог…»

До Дня міста Миколаєва, який святкувався 8 вересня,  шкільна бібліотека підготувала книжкову виставку: «Миколаїв –  земле рідна моя»,

а також оновила і поповнила тематичні папки: «Я люблю  своє рідне місто»,   «Славетні земляки – видатні діячі Миколаївщини»,  та інші (всього 8 папок).

З  5 по 12 вересня  проводилися  екскурсії до шкільної бібліотеки учнів 1-х класів «Подорож країною казок», під час яких діти познайомилися з фондом бібліотеки, а також дізналися що таке абонемент, читальна зала, книжкова виставка, читацький формуляр;  як записатися в бібліотеку, правила поводження в бібліотеці, правила  збереження книг, правила читання. Всі  учні приймали активну участь у вікторині «Хто казки знає,той відгадає» і проявили свою обізнаність і любов до казок.

28 вересня святкувалося 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського – видатного вчителя – новатора. До цієї події шкільна бібліотека склала рекомендаційний список літератури «Школа радості» Василя Сухомлинського», а також оформила тематичну книжкову виставку «Серце, віддане дітям». /

Яскраво і феєрично шкільна бібліотека  відсвяткувала Всеукраїнський день бібліотек. /Див. звіт

Найважливішим завданням шкільної бібліотеки є якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів школи.   Шкільна бібліотека намагалася повністю забезпечити учнів школи підручниками. З цією метою були  позичені в ЗОШ № 18, 19, 43, 45, 61 на 2018-2019 навчальний рік підручники для 3, 4, 7, 8-х класів, яких не вистачає в бібліотеці. Але, на превеликий жаль, учні 4-х та 7-х класів забезпечені підручниками лише на 90%.

Шкільна бібліотека на початку учбового року отримала частину підручників за новою програмою для 1-го та 5-го класу, та оперативно їх обробила і видала на класи.

 

 

30  вересня —    Всеукраїнський день бібліотек                                                  

                День  відкритих  дверей

«Бібліотека —  відкритий світ читання»

В цей святковий день   запрошуємо всіх завітати до шкільної бібліотеки та  прийняти участь:   * в Акціях:

*«Стань читачем сьогодні».   Учні 1-6 класів, що завітають до бібліотеки, отримають приз.

*«Відчуй себе бібліотекарем».   Запрошуються учні 7-11 класів під час шкільної перерви до роботи на абонементі в якості бібліотекаря

*А також переглянути книжкові виставки:

«Українські письменники – дітям», «Книги, подаровані нашими читачами», «Читайте новинки»,  «Книжки, що знають усе», «Прочитай – не пожалкуєш», «Будь природе другом», «Давайте любимые книжки откроем», «В гостях у сказки», «Книги читать – скуки не знать», «Мир приключений» та інші.

*Для вас оформлена Виставка – роздум «Бібліотека  моєї мрії». Ви зможете пофантазувати, якою ви бачите бібліотеку майбутнього, а також висловити свої побажання щодо удосконалення роботи  шкільної бібліотеки.

*Фото – виставка «Знайди свій клас» пропонує згадати масові заходи, які проводила шкільна бібліотека у минулому році, та віднайти фото свого класу.

*Казкова галерея: «Творчість наших читачів»/Виставка малюнків

 

30  вересня —  Всеукраїнський день  бібліотек                  

                                                                              

                                                                                      Бібліотека – це той храм,

 

                                                                           де завжди народжується і зберігається

                                                                         духовність. Пам’ятаймо, що у давнину

                                                       бібліотеку називали “дім життя’,“притулок    

                                                                         мудрості”, “аптека для душі’.

                                                                                                    (В. Сухомлинський

 

30 вересня країна відзначає величне свято – Всеукраїнський день бібліотек.

Всеукраїнський день бібліотек встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

 У цей День ми згадуємо про клопітку працю та високу місію бібліотекаря: виховувати грамотного читача, навчити його орієнтуватися у потоці інформації, уміло користуватися ресурсами та послугами бібліотеки.

Шкільна бібліотека МЗОШ №53 також  долучилася до святкування  , запропонувавши читачам цикл заходів: книжкові виставки, відкриті перегляди літератури, фото-виставки, Акції.  

 Вітаємо всіх зі святом і запрошуємо до нашої бібліотеки!

З новим навчальним роком!
Шкільна бібліотека МЗОШ №53 рада вітати всіх вчителів, учнів та їх батьків з новим 2018-2019 навчальним роком. Бажаємо Вам нових звершень, успіхів у труді і навчанні, мирного неба і добробуту у ваших сім’ях.
Запрошуємо частіше відвідувати нашу сторінку на сайті школи. Тут ви дізнаєтесь багато корисного і цікавого. Сподіваємось на зворотній зв’язок з Вами.

План роботи шкільної бібліотеки
Серпень – Вересень 2018-2019 навчального року
1. Підготувати для адміністрації інформацію про забезпеченість підручниками учнів 1-11 класів на 2018/2019 навчальний рік.
2. Оформити та оновити всі книжкові виставки та тематичні полиці.
3. Оформити книжкову виставку до дня Незалежності України «Незалежній Україні слава нині і вовік».
4. Скласти Рекомендований список літератури до Дня Незалежності України «З Україною в серці»
5. Оформити книжкову виставку до 65-річчя миколаївського поета, публіциста, Дмитра Кременя «Не я пишу, то мною пише Бог»
6. Записати на формуляри та видати підручники учням 7-х і 11-х класів.
7. Оновити всі тематичні папки та картотеки.
8. Попросити і привезти зі шкіл № 18, № 61, №45, №43 підручники, яких не вистачає для 3, 4, 7, 8-х класів.
9. Підготувати і видати підручники на класи, яких не вистачало на кінець травня.

10. Оформити книжкову виставку до Першого уроку під назвою «Україна – єдина!»
11. Скласти для вчителів перелік тем, рекомендованих до Першого уроку.
12. Провести Вересневі зустрічі в бібліотеці: 1 Вересня – День відкритих дверей для учнів, вчителів, батьків.
13. Провести екскурсію до шкільної бібліотеки учнів 1 – х класів: «Путешествие в страну сказок» /Бібліотечний урок.
14. Відновити роботу Активу бібліотеки. Скласти План, оновити склад учасників Активу.
15. Прийом, систематизація, технічна обробка й реєстрація нових надходжень підручників.
16. Прийом та оформлення документів, отриманих у дарунок, облік і обробка.
17. Скласти план та провести Всеукраїнський день бібліотек.
18. Скласти план та підготуватися до проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека — центр творчого розвитку дитини»
19. Оформити тематичну книжкову виставку до 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського «Серце, віддане дітям».
20. Скласти рекомендаційний список літератури «Школа радості» В. Сухомлинського»
21. Оновити роботу Акції «Живи, книго!». Скласти план роботи.

 

PAGETOP