Навчаємось мінній безпеці
У Миколаївському ліцеї №53 представниками Данської Ради у справах біженців з інформування населення про ризики пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни протягом лютого 2024 року було проведено превентивні заходи для ліцеїстів та вчителів з мінної безпеки, формування навичок правильної поведінки в умовах загрози.
Під час навчання учні дізналися, які небезпеки несуть різні види мін, як діяти при виявленні вибухонебезпечного предмета, як розрізнити місця, які несуть потенційну загрозу. Лекції пройшли у доступному форматі з урахуванням вікових особливостей слухачів.
Дякуємо фахівцям, які завітали до нашого закладу, і дбаймо про своє життя й здоров’я!
Акція “Разом до перемоги!”
Родина нашого ліцею активно долучається до волонтерських ініціатив та акцій задля підтримки наших воїнів.
Учні, батьки, вчителі долучилися до виготовлення в’язаних шкарпеток. Відправили захисникам теплі речі та смаколики. Зібрали понад 600 бляшанок, закупили 100 кілограмів парафіну, який передали волонтерам для виготовлення окопних свічок. До посилок додали листи, в яких головним побажанням стало повернутися додому з Перемогою.
Це лише частина добрих справ ліцейської родини.
Дякуємо усім небайдужим за щирість і допомогу Героям!
Як відзначають Різдво та Новий рік в різних країнах світу?
Традиції Різдва незалежно від відмінностей церковних приходів мають загальну суть і сенс. Однак, святкують Різдво в різних країнах по-різному. І немає правильного чи неправильного способу відзначити Різдво, кожна родина слідує традиціям, близьким їй по духу.
Так як же відзначають Різдво в різних країнах світу?
21 грудня 2023 року учнів 5-А (класний керівник Скорнякова О.Є.),5-Б (класний керівник Чулуп К.Д.), 5-В (класний керівник Тофтул А.В.), 5-Г (класний керівник Сиченко Л.В.) а також 6-В (класний керівник Ушакова М.І.), 6-Г (класний керівник Мартинюк Н.П.) радо зустріли в Центральній міській бібліотеці імені М. Кропивницького, щоб розповісти, як зустрічають Новий рік і Різдво наші європейські друзі. Про Святого Миколая і Санта Клауса, їхніх помічників і шанувальників, про традиції святкування новорічних свят в Європі, а також про моторошного Кампруса, який приходить напередодні Різдва за неслухняними дітьми, – про все це йшлося на захопливій зустрічі в форматі zoom-конференції, яку провела співробітниця бібліотеки Олена В’ячеславівна Гаврилова.
Дякуємо співробітникам бібліотеки за змістовні й пізнавальні заходи!
Тюльпани з Нідерландів на подвір’ї Миколаївського ліцею №53!
Восени 2022 року за підтримки меценатів Нідерландів благодійний фонд “Florium Foundation” створив проєкт допомоги дітям України під назвою «Flowers4School». Його мета — перетворити кожну школу на квітучий парк і чути безтурботний дитячий сміх під мирним небом.
Батьки, учні, вчителі закладу активно донатили на кожну цибулинку весняних квітів.
Сьогодні наш ліцей отримав бокс із цибулинами тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів. Вчителі разом з учнями розпочали висадку цибулин, які після довгої зими проростуть квітками перемоги.
Персональна виставка Марії Глушкової
9Б класс у рамках роботи проекту “Юніор Startup” відвідав центральну міську бібліотеку ім. Ш. Кобера і В. Хоменка, де пройшла творча зустріч з юною художницею Марією Глушковою. У листопаді 2021 року в ДХШ відбулася її перша персональна виставка ” Мої українські панночки”, яка також представлена у бібліотеці.Маша поділилася ідеєю та процесом створення своїх картин і поділилася своїми мріями та планами на майбутнє. Зустріч пройшла у теплій і дружній атмосфері.
День єднання
З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість 16 лютого наш ліцей відсвяткував День єднання Державним Гімном України. Учні і вчителі долучилися до Всеукраїнської онлайн- акції « Міст Єднання», створеної на інтерактивній дошці Padlet, виготовляли жовто-сині серця. Учні 11-Б класу активно розповсюджували патріотичні фотографії з хештегом #UAразом.
Афганістан: подвиг, біль, пам’ять …
15 лютого у нашому закладі було проведено годину спілкування для учнів 5-11 класів, присвячену 33-ій річниці вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Учні переглянули тематичні презентації,відео сюжети та вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
Сподіваємось, що відлуння Афганістану буде тільки як спогад і ніколи не повториться.
Уся ліцейна родина низько схиляє голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.
Янголи пам’яті
20 лютого – день пам’яті Героїв Небесної Сотні. У цей день в Україні вшановують подвиг учасників Революції гідності та увічнюють пам’ять Героїв Небесної Сотні. З метою патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії , у нашому ліцеї було проведено ряд заходів, присвячених цій події.
У знак скорботи хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні на загальношкільній лінійці. Уся ліцейна родина долучилась до Всеукраїнської стіни пам’яті « Ангелам Небесної Сотні присвячується!»
Учні 5- В класу відвідали Центральну міську бібліотеку для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка та були залучені до проведення виховного заходу «Гідності хай промінь не згасає!», а учні 8- А класу стали активними учасниками години пам’яті «Реквієм Небесної Сотні». Діти переглянули відеосюжети, які назавжди закарбовані в історії України та з цікавістю слухали розповіді бібліотекарів про події, що відбулися в Києві у 2013-2014р.р.
У 6-В, 7-Г класах було проведено уроки мужності «Ирій для янголів» та «Герої не вмирають». Юні серця дітей сповнилися захопленням і гордістю за людей, які виступили проти беззаконня і свавілля тогочасної влади, відстоювали гідність українського народу.
Учні 5-9 класів взяли участь у виставці малюнків « Герої поруч з нами»,а учні 8-В класу виготовили небесних ангеликів
Бібліотекарі ліцею підготували тематичну книжкову виставку « Обрізані крила»
Проведення таких заходів дає змогу кожному підлітку усвідомити на скільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дала шанс збудувати нову демократичну правову державу.
Зустріч учнів 8-Б класу з інспектором ювенальної превенції
25 січня учні 8-Б класу ліцею №53 зустрілися з інспектором ювенальної превенції Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області Михайлом Ждановим, щоб … подружитися. Інспектор поліції провів для здобувачів освіти бесіду профілактичного характеру, а саме: нагадав дітям про їх права та обов’язки, розповів про найбільш поширені види злочинів, за які притягаються до відповідальності неповнолітні
Діти разом з інспектором пригадали про види насильства і куди потрібно звертатися по допомогу у разі потреби.
Протидія домашньому насильству
1 грудня 2020 року вчителем правознавства Кригіною Л. В. та класним керівником 9-Б класу Смирновою Н. М. сумісно з бібліотекою імені М. Л. Кропивницького організовано та проведено лекцію у форматі Zoom « Протидія домашньому насильству» за участю начальника відділу ювенальної пробації м. Миколаєва О. Іпатьєвою та головного спеціаліста Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги С. Білецької. Учні ознайомилися з видами, проявами насильства та отримали рекомендації, як протистояти насиллю.
ГІДНІСТЬ – основа справедливого суспільства
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.
Учні 11-А класу разом з класним керівником Даниловою К. М. провели дискусію, в ході якої визначали уроки Євромайдану та Революції гідності 2013 – 2014 років в Україні. Доводили власну думку, відповідачи на проблемне питання : Чому учасників гідності вважають поколінням нової нації в Україні? Носіями яких цінностей вони стали?
Старшокласники в ході дискусії переглянул и та обговорили документальний фільм колекції DOCU/ CLUB « Все палає».
Правовий квартет
Історико – правовий квартет
19 листопада 2020 учні 11- А та вчителі школи стали учасниками апробації дидактичної гри «Історико – правовий квартет».
Протягом квітня – листопада вчитель історії, вчитель вищої категорії, вчитель – методист Данилова К.М. та методист комунального закладу Миколаївського центру національно- патріотичного виховання туризму та краєзнавства учнівської молоді
Ємельянова І. А. працювали над розробкою цього проекту за грантовою програмою Інститу ім. Ольги Ленгель (ТОЛІ. США ).
Процес навчання через активну ігрову діяльність розвиває навички усвідомлення загальних прав людини, розуміння цінності людського життя та негативних наслідків порушень прав людини в світовій історії.
Команда проекту має переконання, що саме через гру застосовуються « навчання для дії», та «навчання через дію».
Толерантність ХХІ століття
17.11.2020 До Дня толерантності серед учнів 5-Г класу соціальним педагогом та класним керівником було проведено інтерактивне заняття на Тему: «Толерантність 21 століття»
Метою заходу було : сформувати у дітей основне поняття толерантності та визначити поняття даного терміну у сучасному світі.
В першій половині заняття учні формували власні поняття про толерантність, за допомогою цитат філософів, висловлювали своє враження та усвідомлення, методом діалогу та обговорення у класному колективі. Наступним етапом роботи для дітей було, розділитися на мікро- групи, де кожна група створювала свій «Колаж» толерантності у сучасному світі. По завершенню, кожна група презентувала свій колаж. За результатом даного заняття учні сформували поняття толерантності та використання даного поняття сьогодні.
Стоп булінг!
На виховному заході у 9-В класі повернулися до тему булінгу. Учням нагадали основні означення булінгу, його види, а також про відповідальність та покарання. Хлопці та дівчати підготували невелички сценки для показу можливих ситуацій булінгу, розібрали ці випадки з боку дій потерпілого, нападника та свідків.
День захисника України та День українського козацтва
12 жовтня 2020 учні 11- А класу разом із класним керівником Даниловою К.М. провели конкурсну програму до дня захисника України та українського козацтва. Юнаки демонстрували свої знання з історії козацтва, на знання козацької справи, на логічне мислення, танцювальний, співочий та гумористичні конкурси.Дівчата залюбки дивували оригінальними привітаннями хлопців.
У пошуках майбутньої професії
Протягом першої чверті у 9-В класі було проведено низку виховних заходів. Один з таких заходів був присвяченій обранню майбутньої професії випускниками 9-го класу. Під час цього заходу учні розповіли про нові професії сучасності, розглянули переваги та недоліки різних професій, пройшли тестування, щодо обрання напрямку для подальшого навчання.
Згуртованість класного колективу 6-А класу
З метою згуртованості 6-А класу класним керівником та соціальним педагогом, було проведено інтерактивне заняття на тему: «Згуртованість класного колективу». Учні 6-А класну успішно пройшли адаптаційний період « п’ятикласника». Класний колектив став згуртованим та дружнім. Тому з метою профілактики та підтримки « здорової атмосфери у класному колективі». Учні створювали дерево класу. Інтерактивним методом стало створити спільне дерево, яке уособлювало собі класний колектив, а листочки, символізували кожного учня окремо. Кожен з дітей мав сформувати власний листочок та розмістити його на дереві. Дане заняття дало можливість учням зрозуміти, що кожен з них є частиною цілого, при цьому кожен з них є окремою особистістю.
Україна починається з тебе
Доброю традицією для учнів 8-Г і працівників бібліотеки ім..Ш.Кобера та В.Хоменка стало розпочинати навчальний рік разом. Першого вересня працівники бібліотеки завітали до учнів нашого класу з цікавим, пізнавальним заходом «Україна починається з тебе». Учні активно прийняли участь в обговоренні історії й сьогодення України, висловили свою позицію до подій в країні.
Ми разом- і ми щасливі
В 7-В класі на першому уроці пройшло осіннє яблучне рандеву під гаслом:«Ми разом – і ми щасливі!» . Ідея уроку полягала в спонуканні до навчання, не ризикуючи життям та здоров’ям, прагнути до колективних творчих справ на засадах взаєморозуміння, підтримки та добра.
Яблунева гілка стукає у шибку,
А осіннє листя падає в траву,
Зустріч наша перша і розмова – близько,
Перше класне коло, перше рандеву…
Яблунева гілка рясніє плодами,
Бо символізує щедроти завжди,
Стали трохи ближчими ми сьогодні з вами
І поговорили про життя плоди…
Яблунева гілка досвідом ясніє,
На шкільному дереві – наш із вами клас,
Хай вона міцніє, соком багатіє,
Чистою живицею напоює вас…
Яблунева гілка в перший день осінній
Наче стрепенулась, наче ожила –
Дружбою, натхненням ліцей оживила,
Чистими взаєминами її полила…
Яблунева гілка – це здоров’я й сила,
Мрії й сподівання на зустріч нову,
З яблуками в гості вчитель запросила, І привітала щиро всіх на рандеву!
Творчий-майстер клас
6 березня кл.керівником Зінченко І.М. було проведено творчий майстер-клас по виготовленню подарунків ручної роботи для мам та бабусь на свято 8-Березня.Метою заходу було не лише виготовити власними руками дарунку для рідних людей, але й сприяти вихованню толерантної взаємодії один з одним під час командної роботи.Трішки фантазії, натхнення і звичайний кольоровий папір перетворюється на витвір мистецтва. Зі святом Вас, любі матусі та бабусі!
Свято наближається
Напередодні жіночого свята члени учнівського самоврядування нашої школи привітали жінок, які працюють у нашому закладі, квітками, виготовленими власноруч. Діти прикрасили вестибюль та створили фотозону до 8 Березня.
Творчий майстер-клас до 8 Березня
6 березня класним керівником Кужільною Ж.С. для учнів 6-В класу було проведено творчий майсер-клас на якому діти виготовили подарунки для мам та бабусь на свято 8 Березня.
Дехто з учасників майстер-класу знайомився з орігамі вперше. Для інших захоплення цією технікою переросло в хобі. Поки що це звичайні аркуші паперу. Утім уже за деякий час вони перетворилися на справжній витвір мистецтва. Аби виготовити іграшку, необхідно запастися різнокольоровим папером, натхненням і бажанням. А головне – творити орігамі треба з гарним настроєм. Подарунок, зроблений своїми руками, таїть у собі тепло і особливу чарівність.
Учасники зустрічі були в такому захваті , що домовились про ще один сеанс майстер-класу, для того щоб засвоїти більш складну техніку паперової пластики.
Чарівне свято Весни
Перші дні весни дарують нам чарівне свято жіночності та краси. Напередодні 8 березня у 5-В класі відбулася ігрова програма для дівчат. Хлопці привітали своїх однокласниць жартівливими конкурсами, веселими вікторинами, цікавими загадками. Свято сподобалось усім!
Гра ” Хто зверху?”
У п’ятницю, 6 березня, відбулась гра «Хто зверху?» серед учнів 9-Б класу ( кл.керівник Гончаренко Н.В.) Цей захід був присвячений Міжнародному жіночому дню. Учасниками гри стали дві дівочі команди. Дівчата гарно проявили себе у різноманітних конкурсах. Хлопці виступили в ролі груп підтримки, а також членів журі. Усі учні отримали задоволення, багато позитивних емоцій та смачних сюрпризів.
Конкурсно- розважальна програма до 8 Березня
5 березня в 5-Г класі до свята весни, краси 8 Березня відбулась конкурсна програма , яку підготували хлопці класу разом із класним керівником Дучкою С.О.
Під час заходу лунали щирі слова-привітання , а також найкращі побажання не лише для дівчат, а й жінок-вчителів, мам, бабусь та сестер. Теплі слова, пісні, гумористичні сценки, цікаві конкурси та музичні номери розчулили усіх глядачів. Діти подарували усім присутнім гарний весняний настрій. Нехай весняне тепло назавжди оселиться у ваших домах і душах.
Блокпост Пам’яті
Учні 7-Г класу ЗОШ №53 разом з класним керівником Романець О.М. та вчителем історії Даниловою К.М. відвідали пересувну виставку «Блокпост Пам’яті», яка знаходилась у Миколаївському обласному Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій. Виставка складається з кількох десятків вітрин, в яких представлені речі загиблих українських військових, бійців добровольчих батальйонів, Національної Гвардії України, підрозділів МВС та СБУ. Автор проекту: Павло Нетьосов, волонтер пошукової місії «Евакуація -200″.
Пам’ятати — це найменше, що ми можемо зробити для тих, завдяки кому зустрічаємо весну в мирному місті.
Візит учнів 8-Г класу до краєзнавчого музею
5 березня 2020 р. учні 8-Г класу відвідали виставку в краєзнавчому музеї «Фантастична жінка». Під час екскурсії діти не тільки ознайомились з революцією стосунків між чоловіком і жінкою від первісного суспільства до сучасності, а й мали змогу спрбувати свої сили в складанні віршів на честь жінки. Також від імені первісних чоловіків та жінок спробували обрати подарунки до свята. Діти зіграли в популярну в 18ст салонну гру, а на завершення дівчата створили образ свого «ідеального» чоловіка. Час, проведений в музеї, пролетів непомітно.
Практикум ” Навчись цінувати свій час”
28 лютого у 11-Б класі практичний психолог Кудряшова Д.С. провела цікавий і корисний для старшокласників практикум. Діти вчилися керувати своїм часом для попередження стресу та хронічної втоми, бути ефективними та успішними у навчанні та знаходити більше часу для захоплень і самовдосконалення.
День іменинника у 5-В класі
У 5-В класі вже стало доброю традицією відзначати День іменинника.
26 грудня діти привітали однокласників, які народилися у зимню пору року. Щирі привітання, весела ігрова програма, жартівливі конкурси дали змогу кожній дитині відчути дружню атмосферу шкільного свята.
Урок мужності « Герої не вмирають» в 5-Г класі
Патріотизм – це одна із ланок людського характеру. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ.
З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно-патріотичної свідомості, розвитку бажання стати гідними громадянами України 18. 02. 2020 року в 5-Г класі класним керівником Дучкою С.О. було проведено урок мужності « Герої не вмирають», присвячений річниці Революції Гідності: Пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Учні декламували вірші, присвячені полеглим за свободу. Відбувся перегляд уривків документального фільму «Рейд. Сила нескорених», під час яких учні побачили реальні події, які відбувалися на Майдані, мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції та її героїв, також було показано відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.
Розповіді вчителя і учнів супроводжувались документальними кадрами. Емоційною кульмінацією заходу стала мить запалення свічі пам’яті під сумну мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача». Насамкінець усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.
Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечення того, щоб їх жертва не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилось.
Вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні
21 лютого учні 9-Г класу ЗОШ №53 вшанували пам`ять Героїв Небесної Сотні покладанням квітів до меморіалу. Також запалили свічки пам`яті на честь загиблих. Поклали на меморіал Ангелики пам`яті, виготовлені власноруч.
Масляну зустрічай!
Масляна – традиційне українське свято, яке символізує проводи красуні-зими та зустріч яскравої і теплої весни. Масляна відзначається протягом тижня перед Великим постом.
Так, 24 лютого учні 6-В класу разом із класним керівником Кужільною Ж.С. святкували Масляний тиждень. Діти дізналися, що кожен день тижня має свою цікаву назву та визначає, що робити цього дня і як його святкувати. Найбільше учасникам заходу сподобалися смаколики у вигляді млинці та солодощів, які діти і батьки приготували власноруч. Закінчилося свято веселими іграми та конкурсами.
Захід сподобався усім учасникам.
Мовознавча кав’ярня «Слово»
Цікаво, пізнавально,весело було учням 9-А (кл.кер.Шаркова О.В.) 21.02.2020р. під час відвідування мовознавчої кав’ярні»Слово». Учні працювали в командах,виконували творчі завдання,спробували свої сили у таких конкурсах,як: «Фразеологічний коктейль», «Мовний букет», «Смакота в горнятках».
Година пам’яті «Герої не вмирають!»
21 лютого у 6-Г класі було проведено годину пам’яті «Герої не вмирають» до дня вшанування Героїв Небесної Сотні. Учні переглянули документальні фрагменти тих страшних для нашої країни подій, вшанували пам’ять наших співвітчизників, які у 2014 році пожертвували своїми життями заради майбутнього України. Діти долучилися до шкільної акції і разом із кл. керівником Зінченко І.М. на майстер класі власноруч виготовили «Ангелів пам’яті».
Згадаємо Небесну Сотню поіменно
Саме таку назву мала година пам’яті, яка відбулася 21 лютого у 6-Б класі.
Учасники заходу згадали і вшанували Героїв Небесної Сотні, які шість років тому пожертвували своїм життям заради прав людини і людської гідності, за європейські цінності і європейське майбутнє України. Діти долучилися до майстер класу з виготовлення «Ангеликів пам’яті», який провела учитель Давиденко А.О.
Кінолекторій “Молитва лине в небеса”. Акція “Ангелики пам’яті”
21.01. 2019 в 11- Б класі (кл.керівник Давиденко А.О.) було проведено кінолекторій “Молитва лине в небеса” на честь Героїв Небесної Сотні
Після завершення заходу одинадцятикласники взяли участь у шкільній акції « Ангелики пам’яті» і розвісили паперових ангелів на території шкільного подвір’я. Висіти там «Ангели пам’яті» будуть безстроково.
Небесну Сотню, Господи, прийми!
З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, виховання національно-патріотичної свідомості,розвитку бажання стати гідним громадянином України 20.02 учнями 9-А класу (кл.кер. Шаркова О.В.) було переглянуто відео “Небесну Сотню, Господи, прийми!”
День Героїв Небесної Сотні у 10-А класі
20 лютого згідно Указу Президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної Сотні» в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.
У дні вшанування світлої пам’яті Героїв Небесної учні 10- А класу долучились до акціі « Ангелики пам’яті». Пам’ятаймо подвиг лицарів Небесної Сотні, які віддали життя за вільне наше майбутнє, за волю України!!!
Мова — душа народу
19.02.2020 у 5-В класі була проведена виховна година до Міжнародного дня рідної мови з метою виховання любові до рідного слова, до рідного краю, до батьків, формування розуміння того, що мова – скарб кожного народу.
20 лютого – особлива дата, День Героїв Небесної Сотні
Учні 5-В класу провели інформаційну хвилинку з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та віддання належної шани громадянському подвигу, патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і Європейський вибір нашої держави.
Ми віддаємо шану загиблим героям!
Тренінг «Формування здорового способу життя»
Фраза «профілактика здорового способу життя» для підлітків вже давно стала примітивною та нецікавою. Бажання слухати, а тим паче, використовувати щось корисне з цього, відсутнє вже на початку розмови. Проте, тема для дітей від 11-15 років є актуальною. Тому, для ефективності даного заходу було запрошено спеціаліста ММЦСССДМ Іванець О.О, яка разом з соціальним педагогом Підлісною А.В провели для учнів 8-А класу тренінг з використанням інтерактивних вправ. Метою заходу було зацікавити не лише слухати інформацію про шкідливі звички та їх наслідки, а поділитися з однокласниками власними знаннями і розповісти про можливі негативні наслідки, які можуть виникнути. Основним завданням даного заходу, було змотивувати учнів сприймати та опрацювати інформацію з позиції дорослого. Учні працювали в групах, завданням кожної групи було визначити можливі способи ведення здорового способу життя, види залежностей та способи боротьби з ними.
День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Хронологія подій
18 лютого в 8- Г класі ( кл.керівник Сиченко Л.В.)пройшла класна година „День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Хронологія подій”. Під час класної години учні розповіли про хронологію подій Революції Гідності, ознайомили як вшановують пам’ять загиблих в Україні. Також переглянули документальний фільм про події тих днів.
З родини починається життя людини
До найбільш важливих умінь людини відноситься вміння керувати своїми взаєминами з іншими людьми. Воно дозволяє грамотно спілкуватися, підвищувати якість комунікації, досягати більшої ефективності при контакті з оточуючими і співпереживати їм, а також контролювати свої емоції і поведінку.
Формування таких соціальних навичок відбувається в родині з раннього дитинства. Проте людина застосовує їх в соціальному житті в період пристосування до нових умов чи вимог середовища. 5-й клас – це період адаптації до середньої ланки школи. Тому у 5-х класах проводяться інтерактивні заняття з даної теми.
Заняття проводились у 5-А та 5-Г класах. Мета занять -визначення рівня загального уявлення дітей про сімейні цінності та сім’ю в цілому. Усі учасники заходу активно вчилися проектувати сімейну ситуацію та визначати причини і наслідки сімейних конфліктів.
Навчально-практичний семінар з виду «Військово-прикладна підготовка»
15 лютого 2020 року на базі закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 35 м. Миколаєва відбувся навчально-практичний семінар з виду «Військово-прикладна підготовка» для учнівської молоді. У цьому заході взяли участь учні нашої школи.
Мета заходу полягала у навчанні учнівської молоді основам військово-прикладної підготовки, набуття відповідних умінь і навичок, популяризації здорового способу життя, формування патріотичних почуттів у підростаючого покоління.
Наші учні отримали цікаві знання та навички в питаннях надання медичної допомоги, основ тактичної підготовки та поводження зі стрілецькою зброєю.
Екскурсія до Миколаївського обласного краєзнавчого музею
29 січня учні 5-В класу відвідали Миколаївський обласний краєзнавчий музей, де була проведена змістовна екскурсія «22 січня – День Соборності України».
Під час заходу учні здійснили віртуальну подорож сторінками історії України, взяли участь у бліцопитуванні, а також мали змогу ознайомитися з музейними експонатами щодо державо творчості України.
Працівники музею провели з п’ятикласниками майстер-клас з виготовлення леп бука «Соборність України».
Дякуємо за цікавий та корисний захід!
День Соборності у 7-А класі
21 січня в 7-А класі ( кл.керівник Ушакова М.І.) було проведено виховну годину, присвячену Дню Соборності України. Учні дізналися про те, як об’єднавчий рух, який наприкінці 1918 — початку 1919 року охопив майже всю Україну, досяг свого апогею і в двадцятих числах січня 1919 року перемістився в столицю УНР — Київ. Чому саме на 22 січня призначили урочисте святкування об’єднання УНР і ЗУНР? Діти із зацікавленістю дізналися, що це було не випадково, бо вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою. Отже, він мав стати днем подвійного всенародного свята — Незалежності й Соборності. Учні були вражені кадрами хроніки, побачивши «живий ланцюг» між Києвом і Львовом, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялися за руки на згадку про проголошення Акту Злуки. На завершення заходу дівчата підготували вікторину з цікавими запитаннями. А на знак єднання з народом України учні всього класу взяли участь у конкурсі з народознавства, показавши гарні результати, за що всіх було нагороджено пам’ятними дипломами та сертифікатами.
Відеожурнал, присвячений Дню Соборності України
Учні 6-г 24.01.2020 р. разом із кл.керівником Зінченко І.М. щиро зустрічали учнів- гуртківців (учнів 11-А кл.) і їх керівника( Кригіну Л.В) у себе на годині спілкування, присвячену Дню Соборності. Гуртківці підготували змістовний відеожурнал до цієї історичної події. Учні, затамувавши подих, переглянули цікаві відеосюжети та послухали змістовні коментар, які дали їм змогу розширити їх знання з історії виникнення цього свята та сприяли вихованню патріотичних почуттів. В кінці свого виступу гуртківці провели бліц опитування для 6-тикласників. Учасники заходу дійшли висновку, що сила Української держави-в її єдності.
Соборна мати Україна-одна на всіх, як оберіг
21 січня у 5-В класі пройшла інформаційна година, присвячена Дню Соборності України з метою виховання національної свідомості; людської гідності; поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу; пробудження інтересу до вивчення історії та культурних надбань українського народу.
Тренінг “Моя родина і я”
22 січня у 5-в класі соціальний педагог Підлісна А.В. разом з класним керівником Піскорською І.О. провели тренінгове заняття «Моя родина і я», в ході якого діти розповіли про сімейні традиції; знайшли причини виникнення конфліктів у родині та визначили засоби їх вирішення.
Учні із задоволенням брали участь в інсценуванні «Невивчені уроки», складали прислів’я про сім’ю, провели фізкультхвилинку «Дерево-родовід», презентували серця щасливої родини.
Кожна сім’я – це окрема книга життя, яку пишуть спочатку батько й мати, а потім продовжують їх діти.
Наш клас – це теж родина, тому наприкінці заходу діти запропонували записати відео-звернення до свого однокласника Вадика Дмитрієва з підтримкою та побажанням найскорішого одужання після складної операції.
Вікторина, присвячена Дню Соборності України у 9-А класі
24 січня 2020 р. з метою патріотичного виховання та розвитку історичної обізнаності учнів, поваги до своєї країни в 9-А класі(кл.кер.Шаркова О.В.)була проведена вікторина до Дня Соборності України.
День Соборності у краєзнавчому музеї
21 та 22 січня учні 6- В та 6 — Г класів завітали до Миколаївського краєзнавчого музею.Господарі закладу гостинно зустріли дітлахів.Учням було проведено екскурсію , працівники музею розповіли про історію заснування Дня Соборності .Потім учням був запропонований майстер клас, де шестикласники з заохоченням виготовляли собі led book з цікавими історичними фактами про Україну.
Інтегрована гра-вікторина до Дня Соборності України «З Україною в серці!»
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
24 січня з метою поглиблення знань учнів про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями, виховання толерантного ставлення до соціокультурних надбань українців класним керівником Кужільною Ж.С. було проведено до Дня Соборності України інтегровану гру-вікторину «З Україною в серці!».
Гра-вікторина складалась з таких конкурсів:«Історична вікторина», «Географічний», «Народознавчий»,«Український колорит»,«Асоціативний».
Під час заходу діти продемонстрували гарні знання про Україну, її географію, історію козацтва, літературу, народні свята.
Соборна мати Україна- одна на всіх, як оберіг
24.01.2020 р. з метою виховання нацiональної свiдомості учнiв, людської гiдності, поваги до Батьківщини класним керівником Давиденко А.О. проведено урок мужності у 11-Б класі. Старшокласники переглянули документальні ролики, які підтверджують історичну подію,висловлювали свої думки щодо здійснення мрії українського народу про незалежну, соборну національну державу, про майбутнє об’єднаної України, пропонували власні шляхи розбудови своєї держави.
Урок пам’яті в 5-Б класі
24 січня 2020 р. в 5 – Б класі класним керівником Шепеленко О.Р. було проведено урок пам’яті щодо Соборності України. Учні поглибили свої знання про історичне минуле нашої держави. З метою формування національної свідомості учнів на виховному заході лунали українські пісні. Діти декламували патріотичні вірші. Наприкінці заходу вчитель запропонував відповісти на запитання вікторини щодо українських символів та історії рідної держави, з яким учні вдало впорались. А також висловили свою думки з приводу виховного заходу.
Україно, твоя доля – єдність, злагода та воля
24.01.2020 р. з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, виховання патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики учителем Давиденко А.О. проведено урок мужності у 6-Б класі. Діти переглянули документальне відео про історію походження свята, вчилися аргументувати власні відповіді, складали сенкан «Україна-єдина» і пазл «Карта України по областях».
Усі учасники заходу прийшли до висновку, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
Відеожурнал «22 січня- День Соборності України»
24 січня учні 7-Г класу (кл.керівник Романець О.М.) і 7-Б класу ( кл.керівник Мартинюк Н.П.) переглянули цікавий відеожурнал «22 січня- День Соборності України», що підготували для них учні 11-А класу ( кл.керівник Кригіна Л.В.). Вдало підібрані відеосюжети та коментарі до них, розширили знання учнів про це свято. Після перегляду відеожурналу була проведена вікторина для 7-класників, а потім вже 11-класники відповідали на питання, що цікавили учнів 7-х класів. Таке спілкування між учнями різних вікових груп вдало формує загальнокультурну, комунікативну та інформаційну компетентності.
На шляху до Соборності України
23 січня учні 7-В класу на чолі з класним керівником Пауш Л. М. відвідали краєзнавчий музей «Старофлотскі казарми», де здійснили екскурс-мандрівку «На шляху до Соборності України». Працівники музею познайомили учнів з однією найбільш яскравих сторінок нашої історії — Козаччиною. Діти мали можливість перенестися в епоху наших славних козацьких прадідів, ознайомитися з їх побутом та звичаями, побачити, як і чим воювали запорожці, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Екскурсія сприяла пробудженню інтересу до вивчення історії України, яка пройшла важкий шлях, щоб здобути незалежність і соборність своїх земель.
Соборність в душах, єдність в серцях!
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель.
З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, національної свідомості школярів, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в 5-А класі ( кл. кер.Світа Н.В) 22 січня було проведено урок єдності «Соборність в душах, єдність в серцях».
Під час заходу учні здійснили відео-екскурс сторінками історії України, переглянули відеоматеріали про злуку УНР та ЗУНР. Деякі учні підготували цікавий матеріал про відомих історичних постатей та про ланцюг Єдності.
Піднести дух національної гідності та поваги до свого народу вдалося завдяки виконанню патріотичних пісень.
Україні потрібні професіонали: обрав професію – обрав долю!
Проблема вибору майбутньої професії з часом стає перед кожним підлітком. На питання про те, яка професія найважливіша, кожний відповість по-різному. Але є люди, справа життя яких – найнеобхідніша, найважча, найвідповідальніша, яка вимагає постійного удосконалення. Це люди, перед якими поставлена важлива мета – забезпечувати цілодобову безпеку громадян від злочинців. І ці люди – поліцейські. Сьогодні учні 10- А класу разом з класним керівником Даниловою К. М. були присутні на зустрічі з представниками Одеського державного університету внутрішніх справ, Донецького юридичного інституту МВС України ( через напружену суспільно-політичну ситуацію, що склалася у Донецькій області, інститут тимчасово переведено з м. Донецька до м. Маріуполь та м. Кривого Рогу).
Цікаво, інформативно, змістовно пройшла зустріч. Працівники поліції не тільки познайомили з професією,умовам вступу до вишу, а й продемонстрували фізичну підготовку, мужність, почуття гумору.
День Cоборності України в 10-А класі
22 січня в Україні відзначається День Cоборності України. Свято приурочене до Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) у 1919 році. У 2020 році виповнюється 101 рік від дня, коли Україна об’єдналася після кількох століть існування окремо.
Сьогодні проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.
Дякуємо за змістовний захід проведений з учнями 10- А класу працівниками міської бібліотеки ім . Шури Кобера та В. Хоменка. Учнів зацікавили не тільки історичні факти, а й питання вікторини, щодо державотворчості України.
День Соборності України в 10-Б класі
21 січня у 10-Б кл. класним керівником Шпаковською В.Ю. було проведено класну годину на тему «День Соборності України». Учні розповіли про особистостей, які відіграли значну роль у становленні соборної і незалежної України, взяли участь у вікторині на знання історії становлення цього свята, попрацювали в групах, збираючи пазли «Карта України по областях «. Учні були вражені історичним фільмом «Акт злуки», прийшли до висновку про те, яким повинен бути справжній патріот своєї країни.
Різдво Христове стукає у двері!
м 17.01. 2020 р. в 6- Б класі учителем Давиденко А.О. було проведено виховну годину з елементами театралізації, присвячену зимовим святам та звичаям українців «Різдво Христове стукає у двері». Метою заходу було виховання любові та поваги до народних традицій, звичаїв та свят різдвяного циклу. Діти переглянули цікаву презентацію про різдвяні обряди, традиційну кухню, прослухали відомі колядки,заспівали «Щедрика», познайомилися з Василем і Маланкою, ділилися досвідом про народні традиції, які дотримується їхня родина.
Свято « Зимова круговерть» у 5- Г класі
Новорічні свята- чарівні. Напередодні Нового року, 26 грудня 2019 року, класним керівником Дучкою С.О. для учнів 5-Г класу було проведено Новорічне свято «Зимова круговерть». Саме з цього часу ми починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання здійснилися, учням треба було підготувати атмосферу — прикрасити класну кімнату сніжинками, гірляндами та іграшками, а головне,- зробити власноруч ялинку — найголовніший атрибут Нового року. За тиждень до свята діти отримали конверти з листівками, в яких були прізвища однокласників, кому треба було підготувати подарунок.
У цей день у всіх учнів, батьків був передсвятковий настрій, було підготовлено святкову програму з новорічними сюжетами, піснями, іграми. По закінченню свята учнів чекав сюрприз: подарунки від незнайомця і смаколики. Цікавий сценарій, музичний супровід, таємничі подарунки створили святкову атмосферу, забезпечили гарний настрій та залишили чудові враження дітям і батькам.
Новорічна гра-конкурс «Хто крутіший?»
26 грудня учні 7-В класу разом з класним керівником Пауш Л.М. провели інтелектуальну новорічну гру-конкурс «Хто крутіший?». Учні, пройшовши сім раундів з’ясували, що дівчата не тільки найгарніші й милі, а ще й активні, винахідливі й розумні. Хлопці в фіналі визнали, що в цій грі дівчата були крутіші.
Новорічні пригоди -2020!
Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають на новорічні свята. Ялинка, подарунки, салют, здійснення мрії, святковий настрій — із такими словами у більшості людей асоціюється новорічне свято. 23 грудня 2019 року не обминув радісний, святковий настрій і учнів 6-В класу на чолі з класним керівником Кужільною Ж.С.
Усі діти з нетерпінням чекали, коли до них завітає чарівна новорічна казка з Сантою і його оленем Рудольфом, подарунками, яскраво-казковим бал-маскарадом та, звичайно, ж веселим хороводом. Чекали і дочекались! Школярі отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів, проявили увагу, спритність, ерудованість у конкурсах та вікторинах.
Сподіваємось, що цей святковий настрій у дітей залишиться надовго!
Новорічний квест у 10-А класі
23 грудня 2019 року класним керівником 10-А класу Даниловою К.М. і творчою групою було проведено Новорічний квест. Ведучі підготували для своїх однокласників не тільки цікаві завдання з теми, а й можливість проявити інтелектуальні здібності в квесті , здатності працювати в команді, створення сприятливої атмосфери спілкуваня. Позитивні емоції, можливість творчого креативу своїх однокласників додало родзинку в Новорічний захід.
КВК « Одного разу в школі під Новий рік»
23 грудня 2019 року класним керівником Смирновою Н.М. і учнівським самоврядуванням 8-Б класу було проведено розважальний захід, присвячений традиціям святкування Нового року в Україні. Представники команд «Динаміт» та «Crazy» з цікавістю виконували творчі завдання.
Перемогла дружба!
Як реагувати на образи?
18 грудня 2019 року з метою формування навичок психологічної гігієни в 11-А класі класним керівником Кригіною Л.В. було проведено виховну годину « Як реагувати на образи».
Учні познайомилися з рекомендаціями сучасних психологів Юлії Кулешової, Ольги Корбут, Катерини Вовк, Юрія Акименка. Вчилися тримати власні емоції під контролем, моделювали ситуації, щоб без шкоди для здоров’я правильно зреагувати на образу та запобігти повторенню інциденту.
Необхідно пам’ятати, що у подібних ситуаціях вкрай важлива тактика. Такий метод є дієвим, бо уся відповідальність за вчинок покладається на учня, який ображає.
Свято Миколая у 5 – В класі
Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. У ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити людей за їх добрі вчинки. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо Святого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей. Учні 5 – В класу з класним керівником Піскорською І.О. також зустрічали це чарівне свято: діти розповідали вірші, розгадували загадки, провели цікаву гру-руханку. Святий Миколай надіслав школярам лист з подякою за їх гарні вчинки та подарунки, які знайшли за допомогою квесту.
Це добре і очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей, перемогу в Миколин день завжди здобуває добро. Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям.
Святий Миколай, ти до нас завітай!
День Святого Миколая – одне з найрадісніших свят року для дітей і дорослих. Учні 6-В класу з нетерпінням очікували приходу Миколая: писали листи святому, були чемними і слухняними.
І ось сьогодні,19 грудня, він привітав усіх дітей на святі « Миколай, ти до нас завітай!». Під час заходу звучали гарні поздоровлення та побажання, лунали пісні для усіх присутніх, а завершилося свято спільною колядкою. Адже, вважається, що саме з цього свята дозволяється колядувати.
Святий Миколай привітав всіх учнів зі святом і вручив всім подарунки , а допомогали Миколаю батьки і класний керівник Кужільна Ж.С.
Твої дії під час пожежі
м17.12.20 19 року в 6-Г класі класним керівником Зінченко І.М. було проведено гру-практикум з протипожежної безпеки «Твої дії під час пожежі». На занятті було розглянуто ряд питань: що таке пожежа, причини її виникнення та наслідки . Учні закріпили свої знання щодо правильної поведінки під час пожежі, відпрацювали послідовність дій у випадку виникнення пожежі, пригадали план евакуації з приміщення школи,колективно створили пам `ятку «Алгоритм дій під час евакуації з приміщення, в якому виникла пожежа чи задимлення.»
Вперед за скарбами!
20.12.2019 року для учнів і батьків 6-Б класу класний керівник Ковальчук Ю.В. і вчитель англійської мови Давиденко А.О. провели новорічне свято у стилі піратського квесту «Вперед за скарбами!» Учасники заходу перевтілились в справжніх піратів і шукали фрагменти старої карти, виконуючи цікаві завдання: відгадували кросворди, латали корабель, який налетів на рифи, рятували товаришів від піраній. Діти відвідали безліч таємничих місць: Коралову бухту, Банановий гай, Долину Мудрості, діючий вулкан і льодовик.
Найяскравішим моментом було знаходження скрині зі скарбом. Веселі ігри, конкурси, проходження піратських завдань викликало в дітей і дорослих чимало неймовірних позитивних емоцій.
Святий Миколай іде, радість дітям несе!
Уже багато років поспіль напередодні свята Миколая учнівське самоврядування школи організовує благодійну акцію «Подаруй частинку доброти», збираючи подарунки для дітей: канцтовари, іграшки, книжки. Мета акції– допомогти Святому Миколаю завітати туди, де на нього найбільше чекають. Помічниками святого в акції стали учні і батьки нашої школи.
Чарівний блиск в дитячих очах, такий особливий, такий казковий та різдвяний можна побачити лише один-єдиний раз – на свято Миколая, коли Чудотворець дарує бажані подарунки.
19 грудня 2019 року Миколай подарував багато радості та приємних вражень дітям. А допомогали святому шкільний бібліотекар Маленко Л.А. разом з учнями 2-В, 5-В, 8-Г,10-Б, 11- А класів, які провели виховний захід на тему «Світле свято Миколая». Головна ідея всього дійства була спрямована на боротьбу добра зі злом, а помічники святого спонукали усіх присутніх творити тільки добрі справи. Учасники заходу із задоволенням слухали пісні та вірші про Святого Миколая.
Учні 11-Б класу на чолі з класним керівником Давиденко А.О. перетворилися на помічників Миколая. Це, справді, щось дивовижне! Наприкінці святий Миколай разом з ангеликами вручив кожній дитині особисто подаруночок. Так цікаво спостерігати за щирими, непідробними емоціями дітей. Такі моменти є справжніми! Не фальшивими! По-справжньому… Без фальшу… Щиро… Невимушено… З любов’ю…І все ж таки чудо твориться людьми!
Хочемо подякувати всі-всім хто долучився до акції, хто себе відчув тим справжнім помічником Святого Миколая, всім тим, хто вніс бодай найменшу крихту праці для того, щоб святий завітав до діток, які його найбільше потребують.
Майстер – клас до Дня святого Миколая
18 грудня 2019року, напередодні Дня святого Миколая, учні 5-Г класу з класним керівником Дучкою С.О. відвідали краєзнавчий музей, де відбувся майстер- клас з виготовлення янголятка- охоронця до Дня святого Миколая. Янгол, особливо якщо зроблений своїми руками, здавна вважався найсильнішим оберегом. У багатьох домівках стало доброю традицією прикрашати новорічну ялинку фігурками ангелів. Як ялинкові прикраси, плетіння, ангели-талісмани, ангели-охоронці – такі різні ангелочки створюють вдома атмосферу магії і наповнюють душу світлом. До уваги дітей була представлена виставка новорічних прикрас ХІХ – ХХІ ст. Екскурсовод розповіла учням про особливості прикрашання оселі нашими предками у ХІХ ст. , найчастіше це були вироби з соломки: павуки, пташки, коники, ангели та ін. Познайомилися діти з колекцією листівок та скляними ялинковими прикрасами XX ст. та сучасними іграшками.
Але найважливіше — діти своїми руками з зацікавленістю майстрували ангелів із соломки, які будуть гарно виглядати на Новорічній ялинці. Ця робота виявилась нелегкою, але діти працювали з завзятістю, допомагали один одному, тому й отримали справжню насолоду.
Майстер-клас з виготовлення янголят порадував учнів і збагатив їх новим досвідом. А сам ангел-охоронець стане чудовим подарунком близьким та друзям, буде оберігати їх, приносити удачу, відганяти злих духів.
Пам’ятати треба нам – пожар не виникає сам!
17.12.2019 р. у 5 – В класі класним керівником Піскорською І.О. було проведено інформаційну хвилинку «Пам’ятати треба нам – пожар не виникає сам!». Надзвичайно важливо навчити школярів уникати небезпечних ситуацій, пов’язаних із використанням відкритого вогню, електроприладів, нагрівальних пристроїв тощо.
Вогонь може бути дуже підступним і принести чимало негараздів і проблем. Але, на жаль, не всі пам’ятають правила пожежної безпеки, а головне – не завжди дотримуються їх у повсякденному житті. Тому учні повторили причини ввиникнення пожежі, виконали вправу «Правила ми знаємо», закріпили навички протипожежної безпеки в ході гри «Так чи ні?».
Інформ хвилинка була дуже цікавою, а головне – корисною.
У гостях у рятувальників
17 грудня 2019 року учні 7 — А класу разом з класним керівником Ушаковою М.І. завітали в гості до тих, хто завжди допоможе, — до рятувальників. На школярів чекала захоплююча екскурсія, під час якої було не лише примірювання блискучого шолома, спецодягу пожежників та сидіння за кермом крутого автомобіля. Діти разом з класним керівником опинилися в майже реальних небезпечних умовах, коли треба діяти чітко і холоднокровно. По-справжньому було страшно! Тепер відвідувачі екскурсії знають, як діяти в задимлених приміщеннях й уберегтися задухи.
Учасники заходу вдячні рятувальникам за цікавий, корисний захід! Деякі хлопці — і навіть дівчата — замислились, повертаючись додому: «А чи не стати мені рятувальником?»
Мій щасливий світ без насилля
17.12.2019 року у 8-Г класі психологом Кудряшовою Д. С. та класним керівником Сиченко Л.В. було проведено семінар-практикум «Мій щасливий світ без насилля». Під час семінару діти познайомились з класифікацією видів насилля та відповідальністю за вчинення тих чи інших дій. Підсумком заняття стала ділова гра, де діти мали можливість застосувати отримані знання на практиці. Учні зазначили доцільність проведення подібних заходів.
День іменинника в 5- Г класі
У кожного класу є свої традиції. Ми хочемо поділитися однією з них. 12.12.2019 в 5-Г класі з метою підтримки та створення комфортних умов для освітнього процесу учнів класним керівником Дучкою С.О. було організовано Свято іменинників.
Учасники заходу, об’єднані в групи за порами року, в які вони народилися, запросили глядачів у світ приємних привітань та побажань, веселої конкурсної програми. Унікальністю свята було те,що кожна дитина мала змогу показати свої творчі здібності, таланти, ерудицію, кмітливість.
Завершилося свято солодким частуванням, яке підготували батьки своїм дітям. Свято вдалося на славу! Всі залишилися задоволеними та з позитивними емоціями.
Стати чи не стати жертвою насильства вирішуєш тільки ти!
10.12 учні 9-Б класу разом з класним керівником Гончаренком Н.В. взяли участь у правовому квесті «Стати чи не стати жертвою насильства вирішуєш тільки ти!». Захід відбувся на базі Центральної бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького. Учнів об’єднали в три команди. Діти виконували різнопланові завдання, пов’язані з нормативно-правовим змістом поняття «насилля», його видами та шляхами вирішення. Діти проявляли зацікавленість та активність у виконанні завдань. По закінченню квесту учасників чикали смаколики та призи.
Звичаї та традиції українського народу зимового циклу
13 грудня 2019 року учитель Давиденко А.О. провела для учнів 6-Б класу виховну годину-екскурс у давнину, присвячену веселій Калиті. Діти переглянули відео, прослухали легенди, українські повір’я, пов’язані з цим святом, побувавши на справжнісіньких Андріївських вечорницях. Найбільше дітям сподобалася давня традиція кусання калити, яку охороняв пан Калитинський і не забував мазати сажею носи хлопців, яким не вдалося, підстрибнувши, її вкусити.
Пам’ятаймо і бережімо традиції нашого народу!
Знаємо права,виконуємо обов’язки!
13.12.2019 року, в рамках правового тижня з метою захисту прав дітей, класним керівником 6-В класу Кужільною Ж.С. і соціальним педагогом Підлісною А.В. було проведено виховну годину з елементами тренінгу « Знаємо права, виконуємо обов’язки». Учасники заходу виконали цікаві інтерактивні вправи-ігри: » Права в картинках», » Трансплантація серця», допомогали казковим героям. Діти зрозуміли, що необхідно не лише знати свої права , але й сумлінно виконувати свої обов’язки.
Природа рідного краю
10.12. 2019 учні 5 – В класу разом з класним керівником Піскорською І.О. відвідали Миколаївський обласний краєзнавчий музей, де була проведена змістовна екскурсія-квест «Природа рідного краю». Екскурсовод розповіла дуже цікаві факти про природу та тваринний світ Миколаївської області. Інтерактивні вправи навчили дітей пізнавати багатства рідного краю, сприяли формуванню етичних взаємин людини з природою, допомогли зрозуміти необхідність збереження навколишнього середовища та бережливого ставлення до природи рідного краю. Школярі провели час із задоволенням.
10 грудня – Міжнародний день прав людини
10.12.2019 класний керівник 5-В класу Піскорська І.О. провела інформаційну хвилинку у формі ділової гри «Ми знаємо права дитини». Мета заходу: сприяти формуванню правового світогляду та правової культури підлітків, ознайомитися з основними положеннями Конвенції ООН «Про права дитини», виховувати в учнів правову свідомість, інтерес до правових знань. Учні вчились приймати правильні рішення при обговоренні життєвих ситуацій. Дітям було дуже цікаво і корисно.
Герої не вмирають!
11.12.2019 року учні 10- А класу разом з учителем історії Даниловою К.М. відвідали виставку в Миколаївському краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми», приурочену Дню Збройних сил України.
Школярі познайомилися з історією Збройних сил України. Виставка, справила не тільки емоційне враження від подій 2014-2018 років, а й дала можливість проаналізувати, осмислити історичні події цього періоду. Дуже зворушливим стало, що на стіні пам’яті загиблих про Україну діти прочитали ім’я батька свого однокласника Мірошніченка Олексія. Герої не вмирають!
Правовий лекторій «Захист прав дітей»
10 грудня в 8-Г класі класним керівником Сиченко Л.В. було проведено правовий лекторій на тему «Захист прав дітей». Під час лекторію діти розширили свої знання з теми. В ігровій формі розібрали порушення прав дітей у відомих казках. Також діти пригадали, куди звертатися в разі порушення їх прав.
Наші права
06.12.2019 року в рамках правового тижня з метою захисту прав дітей та попередження жорстокості і насильства у 6-Г класі кл.керівником Зінченко І.М. було проведено годину спілкування «Наші права ». Упродовж заходу учні переглянули відео «Права людини» та презентацію «Права дитини», працювали в групах , активно відповідали на питання правової вікторини «Чи добре я знаю свої права?», вчилися аналізувати зміст окремих статей Конвенціїї ООН про права дитини, практично відпрацьовували їх застосування у житті на змодельованих ситуаціях.
Зустріч зі студентами ЧДУ
10.12.2019 року відбулася зустріч учнів 11-Б класу зі студентами Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, які представили освітні програми спеціальності « Менеджмент». Наприкінці заходу учні отримали буклети з умовами вступу до ВНЗ після закінчення 11 класу. Одинадцятикласники мали можливість поспілкуватися зі студентами та поставити їм запитання щодо навчання.
Зростаємо мужніми
05 грудня, напередодні Дня Збройних сил України,учні 9-А класу разом з класним керівником Шарковою О.В. провели конкурсну програму»Зростаємо мужніми». Мета заходу: організувати активне й змістовне дозвілля учнів, сприяти патріотичному вихованню молодді, спонукати особистість до осмислення себе як частинки українського народу, пробуджувати національну свідомість.
Тютюнопоління –шкідливе для здоров’я
22.11.19 року у 6 г класі класним керівником Зінченко І.М. було проведено тренінг «Тютюнопоління –шкідливе для здоров` я». Метою заходу було надати учням достовірну інформацію про вплив тютюну на організм людини, формувати свідоме ставлення до свого здоров`я та здоров`я інших людей як найвищої цінності. Виховувати прагнення до здорового способу життя. Діти із задоволенням залучилися до виконання інтерактивних практичних вправ та змодельованих ситуацій «Модель здоров` я».
Учасники дійшли висновку, що здоров `я відновити після впливу шкідливих звичок практично неможливо, а тютюнопаління вважається найпоширенішою шкідливою звичкою для організму людини, що спричиняє багато хвороб та призводить до смерті.
Бережіть своє здоров` я!
Запали надію в серці
Учні 9-А класу під керівництвом класного керівника Шаркової О.В. взяли участь у щорічній акції « Запали надію в серці». Учасники заходу виготовляли шеврони «Дарунок-оберіг для воїна- захисника». Мета заходу- формування поваги до захисників України, виховання співчуття, доброти та милосердя.
Геть паління- ми здорове покоління!
09.12.19 учні 7-Б класу разом з класним керівником Мартинюк Н.П. провели кейс- урок » Геть паління- ми здорове покоління!».Метою заходу було інформування молоді про негативний вплив тютюну на здоров’я тих, хто палить й оточуючих.Учасники заходу виконували інтерактивні вправи » Конкурс на найбільш оригінальну відмову»,»Вдаримо римою по шкідливих звичках». Учні брали активну участь в інсценуванні та обговоренні життєвих ситуацій.Захід привернув увагу дітей до формування в них якостей сильної особистості. Завдяки отриманим знанням, учні самостійно розробили пам’ятку про користь невживання тютюнових виробів.
Рабство у сучасному світі
05.12.2019 у рамках тижня права учні 7-х класів відвідали бібліотеку ім.Кропивницького, де був проведений змістовний захід «Рабство у сучасному світі». Інтерактивні вправи, відеоролики, змістовна дискусія допомогли учням зрозуміти, що в наш час проблема работоргівлі не зникла. Учні, разом з працівниками бібліотеки, виробили правила поведінки в ситуаціях, пов’язаних з торгівлею людьми.
Профорієнтаційна робота з майбутніми випускниками
04.12.2019 року з метою профорієнтації учні 11-Б класу відвідали День відкритих дверей кафедри військової підготовки. Для учасників заходу було доведено завдання та можливості кафедри по підготовці офіцерів запасу і викладачів шкіл з предмета « Захист Вітчизни». Співробітники кафедри ознайомили учнів з матеріальною базою кафедри, озброєнням та військовою технікою.
Булінг в сучасному суспільстві
3 грудня 2019 року учні 8-А класу взяли участь у заході, який проводили в рамках Всеукраїнського тижня права, « Булінг в сучасному суспільстві». Під час заходу учні ознайомились з законодавчими актами, навчались розпізнавати булінг, отримали рекомендації про те, як правильно діяти в різних ситуаціях.
Вітамінна абетка
03.12.2019 року з метою формування уяви про здоров’я та здоровий спосіб життя, ознайомлення учнів з секретами та шляхами збереження і зміцнення власного здоров’я у 5-В класі класним керівником Піскорською І.О. була проведена інформаційна хвилинка «Вітамінна абетка». Діти повторили цікаві відомості про вітаміни та їх вплив на розвиток організму. Наприкінці заняття школярі власноруч виготовили смачне та корисне канапе з фруктів.
Толерантність – це ми!
02.12.2019 року у 8-Б класі практичним психологом Кудряшовою Д.С. і класним керівником Смирновою Н.М. було проведено семінар – практикум « Толерантність –це ми!» Учасники заходу виконали низку практичних завдань: вчилися поважати думку один одного, визначати позитивні та негативні риси власного характеру, говорити компліменти і гарні слова.
1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом
1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1988 році. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з глобальних проблем людства. День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я, коли можна підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
У Миколаївській загальноосвітній школі №53 серед учнів 7 — 9х класів протягом тижня були проведені класні години «ВІЛ/СНІД як соціальна проблема», де підлітки розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ/СНІДу. Учні обговорювали питання: чому ВІЛ вважають чумою XXI століття та здоровий спосіб життя як один з профілактичних методів у боротьбі з ВІЛ/СНІД, визначали шляхи передачі вірусу, методи, які допомагають запобігти захворюванню тощо.
Такі бесіди допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.
ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ!
29 листопада учні 6-В класу на чолі з класним керівником Кужільною Ж. С. завітали з екскурсією до аварійно-рятувального загону спеціального призначення.
Школярі мали нагоду познайомитися із співробітниками аварійно-рятувального загону спеціального призначення і з черговим караулом аварійно-рятувальної частини. Вогнеборці продемонстрували захисний одяг, спеціальне оснаще та автопарк рятувальників. Найцікавішим моментом, на думку дітей, була димокамера, в якій рятувальники відточують власну майстерність у проведенні робіт у задимленому приміщенні.
Учасники заходу з великим інтересом вислухали розповіді фахівців й ставили багато запитань, які їх цікавили.
Захід викликав у присутніх безліч позитивних емоцій.
Хто такий справжній друг?
27.11.2019 року у 5-В класі практичним психологом Кудряшовою Д.С. і класним керівником Піскорською І.О. було проведено тренінгове заняття за темою: «Хто такий справжній друг?».
З метою визначення вміння цікавитись інтересами своїх друзів тренінг було розпочато з питання «Чи знаєш ти свого друга?» Учні обговорювали життєві ситуації і вчились приймати правильні рішення. Найбільше дітям сподобалось виконувати вправи «Двоє з олівцем» та «Надірване серце», спрямованні на розвиток вміння прислухатись один до одного, формування поняття співчуття чужій біді. Вправа «Комплімент» сприяла розвитку довіри один до одного та дала змогу школярам поділитися своїми враженнями.
Результатом роботи стало створення сонечка з долоньок-побажань.
Я маю право
29.11.2019 року учитель Давиденко А.О. провела для учнів 6-Б класу правопросвітницький захід, присвячений Міжнародному дню захисту прав людини. Учасники заходу переглянули і обговорили навчальне відео « Я маю право», виконали практичну вправу «Правове дерево», навчились визначати свої права та правила, які їм відповідають, взяли участь в інтерактивній грі, під час якої відшукали на карті прав дитини до яких установ звертатись за реалізацією окремих прав, вивчали основні права, які закріплені в Конвенції ООН про права дитини.
На колінах стою перед Вами, сповідаю жалобу сумну
21.11.2019 р. з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору1932-1933 років, донесення до учнів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років учитель Давиденко А.О. провела для учнів 6-Б класу урок пам’яті «На колінах стою перед Вами, сповідаю жалобу сумну».
Увазі учнів було запропоновано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу в 1932-1933 роках. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Учителем було зачитано уривки зі спогадів очевидців, у яких йшлося про те як відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон.
Ми мусимо пам’ятати про кожного, кого тогочасний режим змусив страждати і гинути страшною смертю, не дав розквітнути новим паросткам життя, аби цей гіркий досвід минулого ніколи не повторився.
Цей захід запам’ятався усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові чи русі учасників заходу.
Проведений захід сприяв формуванню в учнів поваги до минулого України, до людей, які пережили страшне лихоліття голодомору.
Мій вибір-здоровий спосіб життя!
15.11.19 р. з метою формування стійкої мотивації до здорового способу учні 6-Б класу разом з учителем Давиденко А.О. підготували і провели цікаву виховну годину у формі заочної подорожі в Долину Здоров’я. Увазі учнів були представлені основні правила здорового способу життя. Діти вільно висловлювали думки, аргументували свою точку зору щодо впливу алкоголю і куріння, ролі спорту, сну і правильного харчування на здоров’я людини. Кожна група розробила сторінки для журналу « Здоровому -все здорово! »: власні міні-проекти і соціальні листівки, які зможуть привернути увагу громадськості.
Учасники заходу отримали практичні поради, якими вони повинні керуватися у власному житті.
Дискусійні гойдалки ” Скажи булінгу – ні!”
ЛЮДИ, БУДЬТЕ ЛЮДЯНИМИ!
ЦЕ ВАШ ПЕРШИЙ ОБОВ’ ЯЗОК.
Жан — Жак Русcо.
У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності (16.11.) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних якостей учні 10-А класу 13 листопада відвідали Центральну міську бібліотеку ім. Ш.Кобера та В. Хоменка. Відбулись дискусійні гойдалки « Скажи булінгу-ні!». Заняття складалось із багатьох інтерактивних вправ,учні мали можливість активно включатись у роботу, обговорюючи активні проблеми такого багатоманітного світу.
Ситуаційна гра «Перетворення» допомогла присутнім визначити види, причини і наслідки булінгу та способу його попередження. Тренінгові вправи « Торби з речами», « Оплески», «Чарівна крамниця» допомогли зрозуміти, що взаємоповага є головною передумовою формування згуртованого, доброзичливого колективу.
Тренінг ” Ми вибираємо толерантність”
08 листопада 2019 року учні 6-Б класу разом з учителем Давиденко А.О. підготували і провели бесіду-тренінг « Ми вибираємо толерантність », присвячену Міжнародному дню толерантності.
Діти виконували цікаві вправи: «Давайте пофантазуємо…», «Конверт одкровень», «Дрібниці життя», «Камінчик в черевику», «Перлина в раковині».
Усі учні брали активну участь у тренінгу, відповідали на запитання вчителя, а наприкінці заходу виконали вправу — релаксатор «Хороші слова для одного».
Проведений захід сприяв формуванню в учнів суспільної і громадянської думки, спілкуванню, взаєморозумінню, терпінню, єдності.
Світ моїх захоплень
8 листопада в 6-В класі класним керівником Кужільною Ж.С. була проведена виховна година. Метою заходу було розкрити перед учнями чарівний світ людських захоплень,пробувати свої сили в різних сферах діяльності.
Учням було дуже цікаво дізнатися про те чим цікавляться їх однокласники ,які досягнення вже мають.
Діти отримали задоволення від проведеного заходу.
8 листопада в 6-В класі класним керівником Кужільною Ж.С. була проведена виховна година. Метою заходу було розкрити перед учнями чарівний світ людських захоплень,пробувати свої сили в різних сферах діяльності.
Учням було дуже цікаво дізнатися про те чим цікавляться їх однокласники ,які досягнення вже мають.
Діти отримали задоволення від проведеного заходу.
Як тебе не любити, Миколаєву мій!
З метою формування у дітей любові до рідного краю 18.10.2019 року для учнів 6-Б класу було проведено цікаву виховну годину « Як тебе не любити, Миколаєву мій!». Мати учениці 6-Б класу Тасинкевич Олени презентувала цікаві факти з історії нашого рідного міста. Учасники заходу віртуально подорожували вуличками, мостами старого Миколаєва, відвідали обсерваторію, старий дуб і яхту « Ікар», позмагалися у ролі піратів за власний корабель.
Захід викликав у присутніх безліч позитивних емоцій і почуття гордості.
З метою формування ціннісного ставлення до культури, 12.10. 2019 року для учнів і батьків паралелі 6-х класів було організовано екскурсію до м. Одеса, під час якої діти відвідали відому Дерибасівську, прогулялися Набережною, порахували Потьомкінські сходи, не забули і про музей Цікавих наук, де мали чудову нагоду побачити на власні очі та зрозуміти закони природи, поринути у світ популярної техніки, поекспериментувати самому, поблукати коридорами дзеркального лабіринту, стати велетнями у кімнаті Еймса, пограти на барабанах і виміряти свою силу.
Учасники заходу впевнилися, що наука може бути захоплюючою.
Профорієнтаційна робота з учнівською молоддю
07.10.19р. учні 11-х класів стали учасниками виїзного інтерактивного
профорієнтаційного заходу, який було проведено на базі Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв.
Даний захід мав на меті допомогти майбутнім абітурієнтам зорієнтуватися у широкому та цікавому світі професій, а також націлити їх на свідомий вибір професійної діяльності відповідно до своїх бажань, нахилів та здібностей.
Старшокласники із захопленням взяли участь у подорожах кафедрами факультетів туризму, готельно-ресторанної справи, культурології, дизайну і отримали інформацію щодо умов вступу на навчання до університету.
Саме таку назву мала година спілкування, яка відбулася 26 вересня у 6-Б класі. Учні разом з класним керівником Ковальчуком Ю.В., учителем Давиденко А.О. з’ясовували сутність понять «добро», «доброта», «милосердя» як принципів людського буття, вчилися критично ставитися до своїх вчинків та вчинків інших людей, аналізувати матеріали з різних джерел і самостійно робити правильні висновки. Найбільше учасникам заходу сподобалося оформлювати «дерево надії, ласки і добра »: діти записували на осінніх листочках ту добру справу, яку кожен планує зробити восени.
Захід спонукав кожного замислитися над чистими джерелами власної душі.
08.12.17 з метою захисту прав дітей, попередження жорстокості та насильства у 9-В класі під керівником Давиденко А.О. було проведено виховну годину ” Наші права – щасливі діти”, присвячену прийняттю Генеральною асамблеєю ООН Конвенції про права дитини.
Упродовж заходу учні переглянули презентацію “Права дитини”, працювали в групах , активно відповідали на питання правової вікторини “Чи добре я запам’ятав свої права”, вчилися аналізувати зміст окремих статей Конвенціїї ООН про права дитини та практичного їх застосування у житті.
4 грудня, в міському Палаці творчості учнів,пройшов фестиваль волонтерів « Добрі Серця-2017», присвячений святкуванню Дня Волонтерів.
В церемонія нагородження « Кращих Волонтерів 2017» взяли участь і учні нашої школи , які отримали дипломи в номінації « Кращий Учень Волонтер 2017»
У всьому світі сьогодні говорять про Снід, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія, про масштаби цієї трагедії, про те, що ця чума 20, а тепер вже і 21 століття загрожує існуванню людства… і, звичайно ж, про те, як зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/Сніду.
1грудня, учні 5-11 класів нашої школи організували флешмоб «Разом проти СНІДу», приурочений до дня боротьби зі СНІДом.
Учні створили “живу” червону стрічку – символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.
23.11.2017 р. з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років, донесення до учнів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, класним керівником 9-В класу Давиденко А.О. було проведено виховну годину « Не погасити пам’яті вогонь ».
Увазі учнів було запропоновано перегляд відео, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу.
Ця виховна година запам’ятається усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові чи русі учасників заходу.
Проведений захід сприяв формуванню в учнів поваги до минулого України, до людей, які пережили страшне лихоліття голодомору.
20.11.2017 була проведена виховна година-гра на тему « Дружба єднає щирі серця» у 5-Б класі. Наш клас лише розпочинає своє доросле життя і тому цей період адаптації для них дуже важливий. З метою навчити дітей ставитися один до одного позитивно і з чуйністю; виховувати бажання допомогти товаришеві у скрутну хвилину, почуття дружби і був проведений цей захід. Діти працювали з прислів’ями, виконували пісні та розігрували ситуації на дану тематику, грали в ігри « Мій ідеальний друг »,
« Чи знаю я свого друга?», брали участь у диспуті. В кінці діти складали асоціативний кущ до слова «дружба», та дарували один одному маленькі емблеми з компліментами.
“Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає”
22.11. 17р. учні 8-Г класу відвідали захід в бібліотеці ім. Ш.Кобера і В.Хоменко “Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає”.
Бібліотекарі розповіли учням про жахливі сторінки в історії України. На цю тему була презентована книжково-ілюстративна вистака “Голодомор 1932-33р.р.: історія, події, факти”. Минає 85 років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу, Голодомор поглинув мільйони життів.
Діти уважно переглядали відео презентацію, розповідали вірші про Україну, історії своїх родичів. Учні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодомору і запалили свічки .
Бібліотечний урок до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій «Незгасима свічка»
23.11.2017 року учні 10-А, 11-А класів і класні керівники Дучка С.О.,Зінченко І.М. відвідали бібліотеку ім..М.Кропивницького, де було проведено виховний захід «Незгасима свічка» , присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій , який відзначають щорічно четвертої суботи листопада.
Метою заходу було вшанування пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями мільйонів співвітчизників в 1932–1933 роках, ознайомлення з трагічним минулим нашого народу; прищеплення поваги до історії України, її славетних та трагічних сторінок, виховання особистісних рис громадянина України, почуття патріотизму, активної громадянської позиції.
В ході заходу було використано інтерактивні технології з демонстрацією документальних фільмів , фото – архівів, книг про жахливі події 1932 -1933 р.
Всі учні із зацікавленістю переглядали відео фрагменти «Жнива розпачу»(1983 р., д/ф, автори Святослав Новицький і Юрій Луговий, Канада) про передумови та причини виникнення голодомору.
Ведучі розповіли, як і коли слід вшановувати всіх загиблих, про те, що по всій Україні 25 листопада 0 16 годині відбудеться акція «Запали свічку», до якої приєднаємося і ми.
Наостанок учні переглянули чудовий відеоклліп О.Білозір « Свіча»
Виховний захід пройшов організовано, творчо, дозволив детальніше дізнатися про історичні події 1932 – 1933 років
Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.
День української писемності та мови
Щороку в Україні 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят, встановлене Указом Президента України в листопаді 1997 року і приурочене дню вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Традиційно, з нагоди великого свята українців, шкільна бібліотека провела День мови. Були оформлені: книжкова виставка «Звучи, рідна мово!», тематична папка «Мова – то цілюще народне джерело», тематична картотека «Свято любіть Україну і мову її», рекомендаційний список літератури «Мужай, прекрасна наша мово!». Також було проведене літературне свято «Краса і сила українського слова» у 5-Б класі (класний керівник Мартинюк Н.П.) Учні багато дізнались про роль мови у житті людини, її значення як оберега для української нації і держави, про її красу та мелодійність. Учні підготували програму, присвячену святу: декламували вірші про мову. Також була проведена вікторина «Знавці рідного слова”. Учасники вікторини змагалися між собою почуттям гумору, знаннями, кмітливістю, ерудицією, винахідливістю.
У 2017 році виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.
Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.
Сьогодні, коли на сході України йде війна, варто частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність.
Учні старших класів ЗОШ № 53 в День Революції Гідності долучилися до флешмобу, присвяченому 100-річчю Української революції 1917-1921рр.
Ключовими словами флешмобу стали – ДЕРЖАВА, ГІДНІСТЬ,РЕВОЛЮЦІЯ.
В гостях на підприємстві «Лакталіс – Миколаїв».
Стало вже доброю традицією спілкування учнів ЗОШ № 53 з ПАТ «Лакталіс- Миколаїв». 17 листопада 2017 року це підприємство гостинно відчинило двері учням 8-А класу. Екскурсія по цехам залишила неймовірні враження від того, як злагоджено працює це сучасне підприємство. Учні мали змогу побачити на власні очі, як виробляються їх улюблені сирочки, йогурти, десерти , які умови праці створено для робітників. Діти переконалися в тому, що необхідно добре вчитися в школі , щоб успішно працювати на такому підприємстві. Восьмикласники не тільки ознайомилися з тим, як працює одне з найкращих підприємств південного регіону України, а й скуштували солодку продукцію вищої якості. Деякі учні замислилися над майбутнім вибором професій, і цю екскурсію учні будуть згадувати довго.
«Толерантність шлях до миру»
16 листопада у школі пройшов день толерантності.Класний керівник Кужільна Ж.С. з учнями 11-Б класу провела заняття з елементами тренінгу «Толерантність шлях до миру». Учні ознайомились з поняттям толерантності, ознаками толерантної людини, мали нагоду відпрацювати у конкретних життєвих ситуаціях модель толерантної поведінки.
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».
«Є тисяча хвороб, але тільки одне здоров’я»
/ Л. Берне
З 1 по 31 жовтня проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».
Бібліотека ЗОШ №53, виконуючи Наказ МОН України від 12.08.2014 р. №931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», також активно долучилася до проведення цього заходу. З цією метою була розроблена комплексна програма. Кожна неділя місячника мала окреме тематичне направлення.
«Інформаційна» неділя
- Була оформлена книжкова виставка: « Бути здоровим – здорово!»» На виставці представлені видання, які допомагають зрозуміти, що здоров’я людини залежить від неї самої, від дбайливого ставлення до нього, вміння зберігати та примножувати його.
- Оформлені Тематичні папки: «Бережи здоров’я з молоду», «Безпека життєдіяльності», «Зумій сказати –НІ!».
- Оформлені Тематичні картотеки: «Здоровье детей – багатство нации», «Вредным привычкам – НЕТ!», які вміщують матеріал, що допоможе класним керівникам в проведенні класних годин, масових заходів на теми збереження здоров’я учнів та профілактики шкідливих звичок.
- На Стенді «Бібліотека інформує» під назвою «Здоров’я є найвищим багатством людини», даються поради бібліотекаря, як зберегти та примножити своє здоров’я.
«Спортивна» неділя»
- Була оформлена Книжкова полиця: «Естафета здоров’я», яка познайомила читачів з літературою про різні види спорту, про героїв спорту та різноманітні спортивні секції.
- В 5-В класі ( кл. керівник Пауш Л.М.) було проведене Анкетування: «Здоровый образ жизни», яке показало, що більшість учнів розуміють значення збереження здоров’я, відвідують спортивні секції, займаються спортом дома, дотримуються правил особистої гігієни та харчування.
- У 7-Г класі ( кл. керівник Смірнова Н.Н.) була проведена Інтелектуальна гра: «Самый умный и здоровый». Учні брали активну участь в конкурсах та вікторинах, цікавились представленою на виставці літературою. Крім того, учні розповідали про правила гігієни, про корисну та шкідливу їжу, про шкідливі звички.
«Літературна» неділя»
- В 1-Б класі (кл. керівник Саричева Н.С.) була проведена конкурсно-ігрова програма «Безопасность нам нужна, безопасность нам важна» или «Один дома». Діти активно відповідали на питання вікторини, добирали прислів’я та приказки, обговорювали вчинки героїв літературних творів. Також слухали поради тітоньки Сови про правила поводження з електричними приборами, дивилися мультфільми.
- Оформлені Рекомендаційні списки літератури: «Школа сприяння здоров’ю» /для вчителів; «Шкідливим звичкам – НІ!» / для учнів 9-11 класів; «Вчимося бути здоровими» /для учнів 5-8 класів; «Абетка здоров’я» / для учнів 1-4 класів. Рекомендаційні списки літератури для всіх груп читачів знайомлять учнів та вчителів з літературою по темі збереження та зміцнення здоров’я.
«Творча» неділя
- Серед учнів 4-тих класів був проведений Конкурс малюнків: «Солнце, воздух и вода – наши лучшие друзья!» В своїх роботах діти показали своє ставлення до свого здоров’я, до спорту, пропагували здоровий спосіб життя.
- Серед учнів 3-тіх класів був проведений Конкурс плакатів: «Быть здоровым – здорово!» . Усі плакати мали естетичний та художній рівень і закликали до збереження та зміцнення свого здоров’я
«О рідна мовонько, о мово! В тобі від Бога кожне слово»
7 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови у 9-В класі під керівництвом Давиденко А.О. було проведено виховний захід.
О слово рідне! України слово!
Богдана мудрість і Тараса заповіт,
І гул століть, і сьогодення гомін
В тобі злились, як дужий моноліт.
Саме такими влучними словами розпочався захід.
Виховна година супроводжувалася піснями, декламуванням віршів відомих українських поетів-класиків, інсценівками-гуморесками Павла Глазового, Остапа Вишні.
Завершилася виховна година рядками поезії геніальної української поетеси Надії Красоткіної:
Рідна мова моя, поетична, пісенна,
Пелюсткова і ніжна, як спів солов’я.
Як народу душа: щира, добра, натхненна,
Ти найкраща у світі, бо рідна, моя!
20 жовтня 2017 року в 8- В класі було проведено годину спілкування «Україна – європейська держава». Учні на основі історичних джерел аналізували, аргументували яке місце займає Україна на європейській арені. Чи можна її вважати частиною європейського простору?
У ході роботи учні творчо підходили до виконання поставлених завдань. Вони дійшли до висновку,що Україна є європейською країною не через те, що ми розташовані в центрі Європи, а тому, що більшість українців уже давно мислять по – європейськи, формують європейську правосвідомість та борються за європейське майбутнє нашої держави. Хочеться, щоб девіз нашого заняття став девізом нашого життя:
Хто там говорить, що й сам не впевнений,
Ким був і як я звуся?
Я – українець, я – європеєць
Данилова К.М. –класний керівник 8-В класу.
27 жовтня з метою шанобливого ставлення до історії та пам’яті про Другу світову війну,підвищення патріотизму підростаючого покоління класним керівником 9-В класу Давиденко А.О. було проведено виховний захід, присвячений 73й річниці визволення України від нацистських загарбників – урок мужності « Ми пам’ятаємо».
Під час заходу учні перегорнули трагічні й героїчні сторінки історії України періоду Другої світової війни, віддали шану пам’яті загиблим захисникам рідної землі, вшанували подвиг українського народу.
Використання яскраво забарвлених розповiдей про подiї минулого, що мали прихованi суб’єктивнi смисли, в невимушенiй формi пiдвищили емоцiйне сприйняття школярами матерiалу, пiдсилили його виховний вплив, сприяли формуванню особистiсно-цiннiсного ставлення до iсторичної подiї.
На завершення заходу учні переглянули відеоролики «Україна у Другій світовій війні» та «Початок визволення України».
Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо
З метою увічнення всенародної боротьби та вшанування подвигу партизанів і підпільників, як передового авангарду в боротьбі проти нацистських загарбників, класним керівником 9-В класу Давиденко А.О. було проведено виховну годину, присвячену Дню партизанської слави.
Це свято є найдорожчим для всіх добровільних учасників підпільно-партизанського руху в Україні в роки війни, воно яскраво відбиває і навіки утверджує непохитну волю, відважність кожного, хто в тилу ворога самовіддано захищав Батьківщину від загарбників.
Під час заходу учні з цікавістю слухали захоплюючу розповідь своїх однокласників про діяльність « Миколаївського центру » під керівництвом майора Віктора Лягіна. Розповідь учнів супроводжувалася показами слайдів з фотографіями партизан, умов їхнього життя та їх бойових дій.
Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі. Важливо, щоб у свідомості підростаючого покоління, і у їхніх серцях закарбувалися такі поняття як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять.
12 жовтня 2017 року у 10-А класі проходив захід «АТИ-БАТИ, ЙШЛИ СОЛДАТИ» з нагоди відзначення Дня захисника України, метою якого було виховання молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотичної свідомості, розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Учні мали можливість переглянути документальні відеоматеріали про подвиги захисників України, історичні факти становлення української армії, підготували цікаві повідомлення про виникнення військових термінів, провели вікторину для хлопців класу. Виховний захід пройшов організовано, творчо.
Інформаційно – розважальний конкурс «Юні козаки»
присвячений Дню Захисника України
13 жовтня в 7-Д класі був проведений інформаційно – розважальний конкурс «Юні козаки» присвячений Дню Захисника Вітчизни. Силами дівчат класу був підготовлений сценарій, насичений як і цікавою інформацією про це свято, про День Покрови святої Богородиці, про День Козацтва, так і розважальними конкурсами для хлопців. Учні із задоволенням брали участь в інтелектуальних конкурсах, хлопці спробували себе в різних професіях – художників, дизайнерів, стилістів, модельєрів, показували свою фізичну підготовку, обізнаність в музиці. В кінці свята дівчата пригостили хлопців смачним пирогом, який спекли мами класу.
«Лакталіс-Миколаїв»
27 жовтня 2017 року учні 7-А класу разом з класним керівником Шарковою Оксаною Володимирівною здійснили поїздку до молочного заводу «Лакталіс-Миколаїв». Екскурсовод Велика Лариса Федорівна розповіла нам про технологію виробництва десертів,глазурованих сирків,сметани. Діти були дуже вражені, наскільки рівень техніки на заводі великий ,майже половину роботи виконують машини автоматично,сподобались санітарно-гігієнічні умови заводу та надзвичайна відповідальність працівників .В кінці екскурсії усі отримали смачні подарунки.
21 жовтня учням 6 класів нашої школи випала нагода побачити і полюбити прекрасне місто Одеса. Почалася подорож з відвідування дуже незвичайного місця – Музею цікавих наук. Було не просто цікаво, а дуже цікаво! Потім для учнів провели пізнавальні екскурсії по місту. Шестикласники побачили найкрасивіші місця міста – побігали по Стамбульському парку, захопилися красою будівлі Оперного театру, спускалися по Потьомкінських сходах, прогулювалися по Дерибасівській і Приморському бульвару. Додому діти поверталися дуже втомлені, але повні неймовірних вражень і очікувань наступних поїздок!
«Україна – Європейська держава»
Перший урок в 6-В класі пройшов під назвою – «Україна – Європейська держава». На цьому уроці учні узнали, чому наша держава відноситься до родини Європейських країн, згадали важливі дати для України та державну символіку, познайомилися з історією виникнення Європейського Союзу. Хлопчики та дівчата прийняли участь у підготовці та проведенні уроку – підготували та виступили з тематичною інформацією, активно відповідали на запитання вчителя, прийняли участь у конкурсах на знання держав Європи.
26 жовтня учнів 5-б і 5-г класів запросили на незвичайну екскурсію по місту. Батьківські комітети класів, Миколаївський краєзнавчий музей і Миколаївське трамвайне депо запропонувало учням здійснити подорож рідним містом на трамваї. Цікава розповідь про історію міста, батьків-засновників, походження назв вулиць не залишила байдужими школярів. А те, що вона здійснювалась на міському трамваї , допомогло п’ятикласникам по-новому подивитись на давно знайомі вулиці, будинки і пам’ятки історії рідного Миколаєва.
в бібліотеці М.Л. Кропивницького
Немає поганих професій, але є такі,
якими ми поступаємося іншим.
(М. Замакоїс)
Вибір сфери професійної трудової діяльності рано чи пізно виникає перед кожною людиною, що живе на нашій планеті. Хтось віддає перевагу отримати вищу професійну освіту і стати висококласним дипломованим фахівцем, а хтось, навпаки, мріє якомога раніше знайти роботу і зайнятися трудовою діяльністю.Для того,аби вибрати правильне покликання в житті ,учні 10-Б класу відвідали Миколаївську бібліотеку імені Кропивницького.Учні зустрілися з гостями бібліотеки,які були представниками різних професій.Серед гостей були представники професії поліцейського,лікаря,рятувальника,актора,письменника та журналіста.Учні уважно слухали професіоналів своєї справи та активно ставили запитання,на які отримували цікаві відповіді.Життєві ситуації нікого не залишили байдужим.Учні зробили висновки,які допоможують їм під час вибору їх майбутньої професії.
«Я – громадянин європейської країни- України »
Перший шкільний урок нового навчального року для учнів 9-Б класу проходив в стінах ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького.
Урок проходив у форматі науково-розважальний квест на тему «Я – громадянин України – європейської країни».
Підлітки вирушили у подорож із сімома зупинками, остання з яких – «Україна». На кожному етапі квесту школярі мали показати свої знання з різних галузей знань про свою країну.
Діти із задоволенням відповідали та отримали золоті зірки котрі є невід’ємним атрибутом прапору ЄС.
Європа – звучить велично, сповнено сподівань та людських надій на краще майбутнє та щасливе повноцінне життя, і сьогодні ми впевнились, що наша молодь не стоїть осторонь процесу інтеграції держави до євроспільноти.
13 жовтня в 8-А класі відбулася конкурсна програма «Нумо, хлопці!», присвячена Дню українського козацтва. Дівчата підготували для однокласників цікаву програму, з якої всі присутні дізналися про історію свята, традиції, побут козаків та їхні розваги. Хлопці гідно «складали іспит» на звання почесного козака класу, випробовуючи себе в силі, кмітливості, винахідливості, і вразили дівчат вмінням готувати українські страви.
Екскурсія до військової кафедри
12.10.2017р. відбулась професіографічна екскурсія учнів 11- х класів ЗОШ № 53 приурочена до Дня захисника України. На кафедрі військової підготовки МНУ ім. В.О. Сухомлинського, яка була організована головою комісії з припинення юридичної особи, директором Центрального РЦЗ доктором педагогічних наук Рощіним Ігорем Геннадійовичем.
Учнів привітно зустрів завідувач кафедри військової підготовки – полковник запасу, кандидат історичних наук, доцент Бахтін Анатолій Михайлович. Заступник завідувача кафедри з наукової роботи – лейтенант запасу, кандидат педагогічних наук, доцент, Лелека Віталій Миколайович підготував учням ряд цікавих та захоплюючих екскурсій. Першою зупинкою була аудиторія де слухачів познайомили з історією та життям кафедри військової підготовки. Другою зупинкою був навчальний клас повітряно – дисантної підготовки де юнаки і дівчата з цікавістю розглядали спорядження та парашути десантників. Дізналися про парашутні мішки та їх технічні можливості, засоби особистої зброї та спорядження. Вражав комплекс знань умінь та навичок яким необхідно володіти щоб здійснювати стрибки з парашутом із повітряних суден з повним бойовим спорядженням, вдень і вночі, в різних метеорологічних умовах та у будь-яку пору року на різноманітну місцевість. Наступні дві зупинки кафедри військової підготовки особливо сподобались школярам, коли учні зайшли до ангару з бойовою технікою і їм не лише розповіли про БТР, а ще надали можливість відчути себе в ролі танкіста завести двигун, посидіти за кермом справжньої бойової техніки,учні з радістю розглядали все що траплялось їм на очі, фотографувались, спілкувались з викладачами. Ніхто не зміг залишитись осторонь і тоді коли запросили пройти в комплекс для відпрацювання навичок стрільби – електронний тір. Всі бажаючі без виключення юнаки та дівчата з захватом та азартом спробували влучити по електронних мішенях під керівництвом інструктора зі стрільби і показали позитивні результати.
На прикінці цікавої та пізнавальної екскурсії голова комісії з припинення юридичної особи, директор Центрального РЦЗ Рощін І.Г. подякував керівництву кафедри військової підготовки МНУ ім.В.О. Сухомлинського за можливість познайомити старшокласників ще з однією потрібною та актуальною професією – захисника своєї вітчизни. Учням побажав успіхів в навчанні, наполегливості в досягненні своїх мрій та вдалого вибору майбутньої професії. Школярі повертались до школи радісні та зацікавлені побаченим, ділились враженнями.
Участь в міській акції « Запали надію в серці»
З метою формування поваги до захисників Батьківщини,воїнів-учасників АТО,виховання учнівської молоді на прикладах подвигів старших поколінь в ім’я миру,волі українського народу і незалежності нашої держави, виховання співчуття, доброти і милосердя з 11.09.2017р. по 12.10.2017р. було проведено міську акцію «Запали надію в серці». Головним завданням акції було виготовлення вишитих рушників « Візерунки миру та єднання», які оберігатимуть наших воїнів. З повагою до захисників Батьківщини,воїнів – учасників АТО учениці 11-х класів Демьянцева Є.,Корінецька К.,Бассараб О,Голубенко А.,Левченко Я., Жеязко М.,та учениця 10-Б класу Гук І. разом з ії матусею виготовили рушник з візерунками і щирими побажаннями нашим бійцям АТО.
Зустріч учнів 9-11 класів зі студентами
МНУ ім. В.О. Сухомлинського
20 вересня 2017 року студенти механіко – математичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського розповіли учням 9-11 класів про молодіжний освітній проект « Крок до науки», та запросили до участі у фестивалі творчості «Молодіжна хвиля».
Молоді науковці сподіваються на тісну співпрацю з учнями нашої школи.Фестиваль творчості « Молодіжна хвиля» буде проходити в МНУ ім. В.О.Сухомлинського 16 грудня 2017 року.
З метою виховання учнів у дусі відданості Батьківщині та українському народу на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, виховання в дітей інтересу до української народної спадщини, зокрема до історії козацтва в ЗОШ № 53 було проведено квест « Козацька булава». Учасниками квесту стали учні чотирьох п’ятих класів. В процесі квесту вихованці пройшли п’ять випробувань: розплутували історичні розбіжності, знаходили козацькі атрибути, розміщали правильно різні області України,малювали козаків, розбиралися в особливостях національного одягу тощо. Змагання пройшли дуже весело.
Зустріч старшокласників з представниками Харьківського університету Повітряних Сил
19 жовтня 2017р. до навчального закладу завітали представники Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Гості познайомили учнів 11-А , 11-Б класу з особливостями підготовили військових льотчиків, штурманів, фахівців з управління авіацією. Курсанти поділилися враженнями від проходження практики на аеродромах країни і її межами та запросили на навчання.
День козацтва у початковій школі
У нашій школі стало традицією проводити день козацтва, бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання – відроджувати й примножувати наші традиції. От і цей рік не став виключенням. Ряд заходів до Дня українського козацтва було проведено в нашому навчальному закладі 13 жовтня. Протягом дня радувала погляд учнів, учителів та гостей школи виставка малюнків «Славні козаки», яку підготували учні початкових класів.
І на завершення Дня українського козацтва в спортивній залі нашої школи пройшов захід «Козацькі забави». На свято були запрошені гості із спілки козаків « Бурський спас», яку очолює Божко Андрій Олександрович. Гості розповіли про козаків про їх традиції , про свято Покрова. Цікаво й радісно було спостерігати, як хлопці показували не тільки фізичну витривалість, а і знання козацьких традицій. Вони щиро раділи тому, що беруть участь у такому чудовому заході. Діти із таким захопленням, гордістю відчували себе українськими козаками, що можна тільки тішитися свідомості підростаючого покоління.
14 вересня у школі пройшло спортивне свято « Малі Олімпійські ігри» присвячені Олімпійському тижню .У змаганнях взяли участь команди 5-х класів , а також команда вчителів м. Миколаєва та Миколаївської області.
На святі були присутні гості : спортивний клуб «DIROM SPORT»,який презентував дітям показовий номер bosy, а також гості з Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти .
Всі діти з захопленням приймали участь у естафетах. Призери та переможці змагань отримали грамоти.
Я громадянин України – європейської країни
Перший урок в 5-х класах «Я громадянин України – європейської країни» став чудовим заходом, на якому учні не тільки упорядковували свої знання про Батьківщину, в й розширювали уявлення про Європейський Союз. Діти з повагою і гордістю розповідали про надбання України. Активність дітей, їх зацікавленість в темі зробили виховний захід яскравим і незабутнім.
Цього навчального року Миколаївська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 53 прийняла у свої стіни п’ять перших класів. До школи завітали 146 першокласників, які радо крокують до Країни Знань. Першочки порадували всіх присутніх на лінійці декламацією віршів, а учасники танцювального ансамблю «Пірует» підняли настрій запальними танками.Пролунав перший шкільний дзвоник 2017-2018 навчального року, нехай він буде успішним і щасливим!
Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто.
Випускний вечір «Перехрестя доріг»
27 червня у нашій школі відбувся Випускний вечір.Понад п’ятдесят юнаків і дівчат стали героями цього свята. Для них, сімнадцятилітніх, випускний бал є певною межею, за якою розпочинається доросле життя. У минулому шкільні уроки, дзвоники на веселі перерви, останній урок, попереду – безліч можливостей для самореалізації, здійснення мрій і задумів, широка дорога нового життя, самостійного, дорослого.
Пролунав останній дзвоник в ЗОШ №53
Ось і наблизився корабель шкільних днів до пристані. За вікном 26 травня 2017–го. А 11 років тому, міцно тримаючись за руки мам і тат, сьогоднішні, тепер уже дорослі юнаки і дівчата, переступили поріг школи і стали учнями.
Завирувало шкільне життя – уроки, виховні години, зошити з конспектами, заліки, екзамени, перші надійні друзі, а для когось – і перше кохання. Так, все текло, змінювалося у калейдоскопі дорослішання.
Тож сьогодні їм, випускникам, на урочистій лінійці останнього дзвоника в Миколаївькій ЗОШ № 53 звучали вітання з довгоочікуваним та найприємнішим шкільним святом «Останній дзвоник» – завжди яскравим, насиченим емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучала урочиста музика, звідусіль лунали теплі вітання i кожне людське серце відгукувалось на малиновий передзвін дзвінка, що сповістив про веселу пору канікул та відкрив дорогу в незвіданий світ самостійності та зрілості, проводжаючи випускників у життєву дорогу.
Обеліск пам’яті. Пам’ятаємо минуле заради майбутнього
З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинами проти людяності у 8-В класі було проведено виховну годину « Обеліск пам’яті. Пам’ятаємо минуле заради майбутнього».
Увазі учнів було запропоновано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу під час нацистської окупації. Діти переглянули і обговорили історично-документальний фільм « Спалені живими». 1377 – саме стільки українських сіл разом із мешканцями спалили нацисти у Другу світову війну, загинуло більше 50 тисяч людей – переважно діти, жінки та старі.
Ми мусимо пам’ятати про кожного, кого тогочасний режим змусив страждати і гинути страшною смертю.
Проведений захід сприяв формуванню в учнів поваги до минулого України, до людей, які пережили страшне лихоліття окупації.
До Дня пам’яті та примирення і до Дня Перемоги над нацизмом 5 травня в школі проведено урочисту лінійку, присвячену 72- річниці закінчення Другої світової війни. Під час заходу учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання загиблих в ті роки.
В цей день класними керівниками 1-11 класів було проведено уроки мужності, на яких учні вшанували подвиг українського народу, його значний внесок у перемогу над Антигітлерівською коаліцією у Другій світовій війні, висловлено повагу усім борцям проти нацизму.
Серед учнів 5-11 класів пройшла акція «Вклонімося доземно ветеранам!», під час якої школярі відвідали ветеранів війни, висловили їм слова подяки та побажали їм міцного здоров’я, а також розповсюдили листівки з поздоровленням громадян України зі святом по мікрорайону школи.
Безпека в житті – життя в безпеці
23 березня 2017 року відбувся районний етап ХХІІI Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних. Захід проводиться з метою навчання підростаючого покоління основам безпечної дії, поведінки, у випадку надзвичайної ситуації, а також популяризації професії працівника пожежно-рятувальної служби.
Команда Дружин юних пожежних « Екстрім» нашої школи зайняла ІІ місце в конкурсі домашнє завдання «Безпека в житті – життя в безпеці»
Поздоровляємо наших переможців, бажаємо нових творчих успіхів!
«Наркоманія – лихо, наркоманія – шлях у безодню!»
З 27.02 по 03.03. 2017 року у ЗОШ №53 пройшли виховні заходи, профілактичні бесіди до Всесвітнього дня боротьби з наркотиками.
Саме на цю тему була проведена класна година, 03 березня у 8-В класі.
Класний керівник Давиденко А.О. ознайомила учнів з важливою інформацією про шкідливий вплив наркотиків на організм людини.
Під час заходу учні отримали для себе практичні поради, якими вони повинні керуватися у власному житті щодо формування активної позиції здорового способу життя та відповідальності за власне здоров’я.
Діти вільно висловлювали думки, аргументували свою точку зору.
З метою проведення профорієнтації випускників, 24 лютого учні 9-А, В класів ЗОШ № 53 були запрошені на Урок патріотизму «З Україною в серці!» в Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини «Україна».У дружньому молодіжному середовищі розмовляли на теми, що є болючими для всіх нас: «патріотизм», «професійний патріотизм», «життєвий вибір» тощо. Учні взяли участь в уроці, також оглянули експозицію виставки СБУ України «АТО – як це було?».
Цей урок був першим із серії уроків патріотизму «З Україною в серці!», ініційованих студентами вузу.Основним завданням заходу було спонукати дев’ятикласників до розуміння проявів ключового поняття «патріотизм», усвідомлення власної відповідальності за свій життєвий вибір, громадянську активність та позицію, своє місце у професійній карті Миколаївщини, особистий внесок у долю України та її майбутнє.
Учні отримали задоволення від спілкування зі студентами і викладачами вузу. Сподіваємось на подальше дружнє співробітництво.
Герої ніколи не вмирають, герої в нашій пам’яті
Патріотизм – це одна із ланок людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини.
18 – 20 лютого в Україні вшановують пам’ять героїв Небесної сотні — людей, які віддали свої життя за свободу під час Революції Гідності на Майдані ,захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно-патріотичної свідомості, розвитку бажання стати гідними громадянами України , 22 лютого учні 9 класів ЗОШ № 53 відвідали бібліотеку ім. Кропивницького , де був проведений захід” Герої ніколи не вмирають, герої в нашій пам’яті”
Ведучі нагадали присутнім про героїчні події тих «чорних» днів листопада 2013 р. – лютого 2014, про початок національної революції. Розповідь супроводжувалась документальними кадрами.
Учні переглянули документальний фільм «Рейд. Сила нескорених», під час якого вони побачили реальні події, які відбувалися на Майдані, більш детальніше дізналися про початок Революції та її героїв, також було показано відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.
Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними.
Сегодня, 02.02.2017, мы-ученики 10-А класса, Николаевской ООШ №53, в рамках клуба Арт формат, который действует при библиотеке им. В.Хоменко и Ш.Кобера были активными участниками встречи с николаевским поэтом Максимом Айдахо.
Максим Айдахо (Постников). Родился 23 декабря 1979 г. В городе Николаев.
С самого детства увлекался чтением. Читать научился в 3,5 года. В библиотеку был записан в 6 лет, практически все детство провел в книгах, буквально засыпая с ними в руках.
Свою творческую карьеру начал в возрасте 11 лет, удивительно, но его родные даже не знали о том, что юный Максим увлекается поэзией.
Первые стихотворения поэт хранит у себя дома, в коробке из-под обуви, об этом удивительном факте рассказал сам Максим, искренне смеясь, заряжая весь зал положительными эмоциями.
Нам посчастливилось познакомиться с человеком, который предан своему увлечению.
Поэт утверждает, что творчество, в любых его проявлениях, способно скрасить даже самые серые будни.
Максиму Айдахо близка лирика поэтов серебряного века, одними из любимых поэтов являются С.Есенин и И.Бродский.
Вдохновение поэт черпает у своей семьи, его десятилетний сын Серёжа также увлекается поэзией, следуя по стопам отца.
На встрече Максим постарался раскрыть нам всю красоту своего творчества, открывая душу, читая свои стихи.
Несмотря на свое смущение, ведь это была его первая встреча с публикой тет-а-тет, он сумел создать атмосферу, которая смогла расположить слушателей к себе, заинтересовать и расслабить после трудового дня.
Все активно задавали вопросы поэту, интересуясь даже самыми мелкими деталями.
Благодаря этой встрече ,мы узнали еще об одном талантливом человеке, который живет среди нас. Возможно, вы каждый день ездите с ним в маршрутке или вы живете в соседних домах. Достаточно просто отвлечься и открыться светлому и прекрасному, и тогда мир станет чуточку лучше.
Конева Мария,ученица 10-А класса
Урок мужності “Пам’ятай про Крути”
На Аскольдовій могилі
Поховали їх
Тридцять мучнів – українців,
Славних, молодих…
Павло Тичина “Пам’яті тридцяти”
1 лютого 2017р. учні 9-А,В класів відвідали міську бібліотеку ім. М.Кропивницького , де було проведено урок мужності «Пам’ятаємо про Крути», присвячений далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року. Учні переглянули кадри з документального фільму «Крути – молода кров» з серії «Україна – забута історія» і дійшли до висновку: не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність , поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя. Також учні оглянули тематичну виставку “Понад усе вони любили свій коханий край”, підготовлені матеріали з періодики про подвиг героїв Крут. Під час заходу було привернуто увагу до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України; проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.
Захід був цікавим і дуже сподобався учням.
Музейний урок-практикум до дня пам’яті жертв Голокосту
Пам’ять про Голокост необхідна,
щоб наші діти ніколи не були
жертвами, палачами і
байдужими спостерігачами.
І.Бауер
27січня, учні 10-х класів ЗОШ №53 відвідали музей «Підпільно-партизанського руху на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944р.р.,де їм було проведено урок-практикум «Вивчення основних етапів Голокосту через аналіз музейних експонатів»
На цьому заході старшокласники отримали можливість не лише дізнатися про основні етапи Голокосту, але й змогли на власні очі побачити фонди музею та ближче познайомились з унікальними документами часів Голокосту . Учні висловили власні думки з цієї теми та вшанували день пам’яті жертв Голокосту.
Благодійний цирк “Галактика” у нашій школі
Циркове шоу організував київський цирк “Галактика” в рамках Всеукраїнської благодійної акції “Діти проти раку”. Наша школа приєдналась до участі в акції,з метою підтримки онколочіно хворих дітей. Засоби для хворих дітей збиралися завдяки продажу іграшок, сувенірної продукції.
Учні школи побували у справжній цирковій казці, головним у якій було лазерне шоу, – це видовище не залишало байдужим нікого. На сцені розцвітали чарівні квіти і птахи, оживали дивовижні тварини і казкові персонажі.
Велика вдячність усім, хто долучився до цієї доброї справи, адже участю у цій акції ви допомогли конкретним маленьким жителям міста Миколаєва та області .
Новорічна розважальна програма «Снігова казка»
Зимові свята люблять і діти, і дорослі, адже це час приходу неповторного натхнення та здійснення заповітних мрій, усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне — чудес.
28 грудня чарівне дійство завітало до учнів нашої школи. Учні 5-7 класів, одягнені у яскраві новорічні костюми, побували у справжній новорічній круговерті.
Відомі казкові персонажі – сніговик, ведмідь, бабуся Ягуся, Снігова королева, Дід Мороз, Снігуронька, та багато інших завітали в гості до учнів, подарували море емоцій, гарного настрою, пісень і хороводів.
Діти з великим запалом та задоволенням брали участь у веселих рухливих конкурсах. Кульмінацією свята було новорічне привітання від Діда Мороза та вручення солодких подарунків учням від батьків.
Квест для учнів 8-х класів «Новорічні пошуки Діда Мороза»
27 грудня для учнів 8-х класів учнівським самоврядуванням було проведено шкільний квест – новорічні пошуки Діда Мороза. На початку заходу з’ясовується, що головний персонаж зник. Місце його знаходження написано рунами, розшифрувати які можна лише за допомогою отриманих підказок. Командам вручають першу підказку, і кожна з них відправляється на виконання завдань.
Шлях класів, які змагалися не перетинався. Його тривалість для кожної з команд була однаковою. У зазначених кабінетах учнів чекали різноманітні персонажі, які пропонували виконати якесь завдання або розгадати головоломку. Якщо команда досягала результату, вона отримувала розшифровку однією з рун і підказку, куди йти далі. В випадку, коли діти не змогли впоратися із завданням, то герой давав їм тільки інформацію про те, в який кабінет потрібно слідувати. Перемогу здобула команда 8-Б класу, яка швидше за інших отримала необхідну кількість підказок і відшукала Діда Мороза в зазначеному місці.
З метою підвищення рівня навчання учнів, формування активної життєвої позиції та стимулювання школярів до самоудосконалення 22 грудня традиційно відбувся щорічний шкільний конкурс “Учень року-2016” .
В конкурсі “Учень року” брали участь п’ять представників 9-10 класів, які своїм навчанням, вчинками та перемогами впишуть яскраву сторінку в історію школи.
Цього року за підрахунками компетентного журі однакову кількість балів набрали два учня: Гук Ірина учениця 9-Б класу та Шевченко Олександр, учень 10-Б класу, які отримали звання «Учень року-2016».
Святий Миколай до дітей іде і дарунки всім несе
Волонтерським загоном «Надія» нашої школи було проведено акцію до Дня Святого Миколая. Це щорічна благочинна акція, метою якої є збір та вручення подарунків (книжок, фарб, олівців, зошитів) для діток пільгових категорій
.
Св. Миколай завжди приносить свято, радість, віру в чудеса з подарунками та вітаннями. Учасники волонтерського загону «Надія» намагалися слідувати його прикладу і подарували діткам частинку доброти.
19 грудня Святий Миколай завітав до нас у школу, привітав усіх учнів зі святом та вручив їм подарунки .
Милосердним повинен бути не тільки той, кому довелося зазнати скрути. Це ще і вміння завжди йти на зустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння.
На базі Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53 працює волонтерський загін «Надія». Учасники якого демонструють прагнення, готовність та здатність служіння людям.
«Рука допомоги зігріє серця. Нехай милосердю не буде кінця!»,– ці слова є девізом шкільного волонтерського загону «Надія», до якого входять 11 учнів.
У грудні було проведено друге засідання волонтерського загону ЗОШ №53 «Надія» . На засіданні було обговорено нагальні питання та план роботи на кінець першого семестру. Лідерами було узгоджено такі акції як: «Дари осені» , акція до дня Збройних сил України, та акція до дня Святого Миколая . Також на засіданні було узгоджено декілька проектів на весняний період. А саме: озеленення ділянки школи та щомісячного надання окремих послуг пенсіонерам, інвалідам та іншим людям, що потребують допомоги.
Спортивне свято “Нумо, хлопці!”
2 грудня спортивний зал Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 53 перетворився на зал бойової і спортивної підготовки. Саме в національно-патріотичному дусі було проведено конкурс до Дня Збройних сил України під назвою “Нумо, хлопці!”, в якому взяли участь команди юнаків 10-х і 11-х класів.
На наше свято завітали військові 36-ї ОБМП морської піхоти. З 2016 року наша школа тісно співпрацює с цією військовою частиною. Головна мета заходу – «Справжній захисник і патріот має бути сильним, здоровим і розумним, вміти захистити себе і своє оточення».
Учасники змагань показали високі результати зі стрільби, перетягування канату, підтягування і, звичайно, правильного використання протигазу (на швидкість).
В ході заходу учні школи передали бійцям листівки, теплі речі та продукти харчування для воїнів АТО в рамках акції до Дня Збройних сил України.
Ми дуже пишаємося нашими хлопцями і хочемо побажати їм витримки, вдачі та міцного здоров’я, і найголовнішого – мирного неба над головою. Ви – справжні захисники нашої держави. Слава Україні! Героям слава!
Відкриття меморіальної стели загиблим морським піхотинцям
У вівторок, 15 листопада, учні ЗОШ № 53 були присутніми на урочистому відкритті меморіальної стели пам’яті загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі бійців морської піхоти. Віце-мер Миколаєва Юрій Степанець висловив співчуття за загиблими від імені громади Миколаєва і міської влади.
Волонтер проекту «People`s Project» Ігор Куцар зазначив, що морські піхотинці – елітний підрозділ Збройних сил України, які одні з перших зіткнулися з противником і довели свою вірність військовій присязі й українському народу.
На завершення заходу, всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих в зоні АТО морських піхотинців і урочисто представили новий монумент, до якого поклали квіти.
Всеукраїнський проект «PROF-TEST» стартував у ЗОШ №53
Восьмого листопада в загальноосвітній школі №53 міста Миколаєва фахівці обласного центру зайнятості організували анкетування учнів 10-х класів в рамках проекту «PROF-TEST».
«PROF-TEST» – Всеукраїнський проект, який ініційований Миколаївським обласним центром зайнятості та впроваджується за підтримки Міністерства соціальної політики України і Державної служби зайнятості (Центрального апарату). Миколаївську область визначено пілотною.
Мета проекту: формування у молоді обґрунтованої мотивації до професійного вибору на основі тригеру «Професія, про яку я мрію, а не та, де просто платять гроші», створення передумов для професійної самореалізації, надання можливості старшокласникам ознайомитися з професіями безпосередньо на підприємствах, популяризація професій різних видів економічної діяльності, сприяння формуванню в учнів нової ментальності у побудові свого майбутнього.
Для тих школярів, які не визначилися з професійним вибором, буде запропоновано проходження тестування. Участь обох сторін (школярі та підприємства) базується виключно на добровільній основі.
За словами директора Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитра Оборонька, ідея проекту полягає в наступному: організація професійної практики учнів випускних класів на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах (відділах), до яких відноситься їхня майбутня професія.
Перед початком анкетування учнів була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями із залученням представників державних установ (управління освіти, мера, або заступника мера, обласної адміністрації та ін.), вчителів, шкільних батьківських комітетів, молодіжних організацій. А також зі старшокласниками (зустрічі, презентації) із залученням представників управління освіти, батьківських комітетів, психологів.
Наразі продовжується робота з підприємствами, установами, організаціями щодо участі в організації практики та обговорення основних питань по реалізації проекту «PROF-TEST».
УЧАСТЬ учнів ЗОШ № 53 У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ БЛАГОДІЙНІЙ АКЦІЇ «ЗБІР ПЛАСТИКОВИХ КРИШЕЧОК на ПРОТЕЗИ ВОЇНАМ АТО»
У Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 53 було проведено акцію «Збір пластикових кришичок на протези воїнам АТО» під керівництвом заступника директора з вихової роботи Бурматової О.М., заступника директора з навчально-виховної роботи Соколовської В.М. та учнівського самоврядування школи. Участь в акції брала більшість учнів школи.
Цей проект був запущений учнівським самоврядуванням для того, щоб кожен з нас міг, хоча б мінімально, допомогти нашим захисникам, а також зберегти нашу землю. Кожна кришечка розкладається 150-200 років. Але за допомогою цього проекту ми зможемо зробити вклад в очищенні нашої України.
Кошти отримані від проекту будуть направлені на лікування поранених бійців АТО.
Патріотичний десант «Моя неповторна Україна»
Учні 7-В класу разом з класним керівником Даниловою К.М. відвідали бібліотеку ім. Ш.Кобера та В.Хоменка.Учні були активними учасниками заходу «Моя неповторна Україна».
Бібліотекар Таїсія Олегівна запропонувала учням відвідати станції патріотичного десанту «Люби,вивчай свій рідний край», «Україна-статистична», «Постать в історії», «Віза», станція «Перекладачів»,які стали справжнім інтелектуальним змаганням між двома командами 7-В.
Школярі демонстрували свої знання,ерудицію,отримували нові знання.
Захід був пізнавальним,емоційним,захоплюючим.
До надзвичайно важливого дня в історії України – 14 жовтня – в Обласній бібліотеці для дітей ім. В. Лягіна відбулося велике патріотичне свято «Лицарі козацької слави» у форматі «Жива бібліотека».
14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки славного війська козацького, тому в цей день щорічно вже 17 років відзначається День українського козацтва.
Тому на зустріч до нащадків славного козацтва –учнів 7 –Г класу ЗОШ № 53 – класний керівник Шпаковська В. Ю. – прийшли справжні козаки на чолі з Квасницею Антоніною Володимирівною, керівницею жіночого напрямку Миколаївської козацької школи бойового звичаю «Бузький Спас» та Головою Ради отаманів Миколаївської області Щербаковим Сергієм.
Вона розповіла учням про витоки козацтва, за допомогою відеосюжетів занурила їх у славетні часи козацької доби та познайомила з сучасним козацьким рухом України і, зокрема, Миколаївщини.
Як колись для козака почесним обов’язком була служба в Запорозькій Січі, так і сьогодні захищати рідну землю – це почесний обов’язок для наших юнаків.
Тому 14 жовтня – День захисника України, це день всіх тих, хто зараз носить військову форму та сьогодні захищає рідну землю.
В гості до школярів завітали сьогоднішні герої – бійці 36-ї бригади морської піхоти Іван та Олексій.
Хвилююче спілкування з воїнами закінчилося музичним виступом бійців, які виконали пісню-гімн своєї бригади.
Під акомпанемент хлопців Віолетта Арутюнян, боєць бригади, виконала пісню «На позицию девушка провожала бойца», яка викликала сльози на очах у багатьох присутніх.
На завершення свята завідуюча бібліотекою ЗОШ № 53 Вишнякова Тамара Григорівна та діти щиро дякували своїм почесним гостям, бажали їм сили, витривалості, терпіння, мужності, а, головне, – щоб швидше прийшов мир на рідну землю.
Учні власноруч від щирого серця написали і присвятили вірші учасникам АТО.
Весь людський світ вірить у чудодійство Покрови Пресвятої Богородиці, яка є покровителькою всього воїнства, тому бібліотекар школи подарувала воїнам 36-ї бригади морської пєхоти ікону та побажала всім миру, здоров’я, перемоги та повернутися додому живими.
А Берегиня Антоніна подарувала читачам бібліотеки нові чудові книги для справжніх шанувальників історії своєї Батьківщини.
Презентація книги «Миттєвості війни»
13 жовтня в МЗОШ №53 кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін Університету культури та мистецтв напередодні Дня захисника України проведено презентацію історико-документальної книги «Миттєвості війни» (гол. ред. А. В. Парубій. – Миколаїв: Іліон, 2016. – 492 с.) для учнів 10-11 класів.
З вітанням та попереднім словом про книгу до учнів звернулася завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, доктор історичних наук, професор Пронь Тетяна Михайлівна.
Щиро привітав шкільну молодь зі святом та звернувся з напутніми словами гість заходу, учасник антитерористичної операції 3-ої хвилі мобілізації, ст. лейтенант військової частини № 30-39 національної гвардії України Шелар Микола Сергійович.
Керівник авторського колективу книги – кандидат історичних наук С. С. Макарчук, розповів про історію створення книги та величезний колектив її співавторів. До уваги старшокласників було подано презентацію розділів книги і відеофільмів з озвученням віршів відомого поета Д. Креміня, учасника АТО В. Іванова та кадрів військово-польової хроніки.
Школярі мали змогу поспілкуватися з гостями та організаторами презентації, задати запитання.
Зустріч учнів школи з воїнами, учасниками АТО
13 жовтня до нашої школи завітали військовослужбовці, учасники АТО з військової частини А2802, які відвідали виховний захід в 10-11 класах. Учні та педагоги зі словами подяки зустріли воїнів, що зберігають мирне небо над Батьківщиною та привітали їх з Днем Захисника України. Затамувавши подих , юнаки та дівчата слухали про те, як хлопці пишаються своєю професією.
У відповідь учні розповіли яка робота проводиться у навчальному закладі щодо збору інформації та фотоматеріалів про захисників Батьківщини для оформлення Куточку Бойової Слави. Заступник директора з виховної роботи Бурматова О.М. вручила військовослужбовцям малюнки та листи, які підготували для них учні 5-х класів та виразила надію на подальшу співпрацю.
Козацькому роду нема переводу
День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 №966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці 14 жовтня. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.
У нашій школі до Дня українського козацтва вчителі історії Данилова К.М., Гончаренко Н.В., та творча група учнів 10-11 класів провели гру – квест для учнів 9-х класів, присвячену Дню українського козацтва. Захід був захоплюючим, пізнавальним, творчим. Школярі відвідали чотири станції квесту:
Станція №1 «Степові лицарі», де демонстрували свої знання з історії козацтва.
Станція №2 «Мистецтво та усна народна творчість козацької доби» -потребували знань з мистецтвознавства, української літератури, музики.
Станція №3 «Життя та побут козаків» – містили цікаві ерудит –питання.
Станція №4 « Козацькі клейдноди» – потребували знань символів козацької влади.
Учні були активними , зацікавленими. Переможцями стали учні 9-Б класу.
12 жовтня, з нагоди святкування Дня Захисника України та Дня Українського козацтва у Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №53 відбувся спортивно-розважальний захід «Козацькі забави» учасниками якого стали учні 7 класів. Свято вдалося на славу! Було дуже багато різноманітних та цікавих конкурсів на силу, спритність , рівновагу. Спортивні естафети, вікторини, на яких учні ,демонстрували знання історії виникнення козацтва, перетягування каната – все це подарувало прекрасний настрій не тільки учасникам свята, а й усім присутнім.
Всі команди-учасники свята були нагороджені грамотами Після змагань учасники покуштували справжній козацький куліш і солодкий узвар.
Посвята в козачата
11 жовтня в рамках заходів до Дня українського козацтва та Дня захисника України для учнів5-х класів був проведений квест «Козацькому роду нема переводу».
Метою заходу було поглибити знання учнів з історії козацтва, перевірити розуміння застарілих слів, пов’язаних з побутом козаків та військовою справою.
Мандруючи станціями, діти мали змогу проявити свої здібності і з математики, і з історії, і з народознавства. Діти із задоволенням працювали над завданнями та прагнули отримати «Посвідчення козачат» із рук кошового отамана.
Поздоровляємо шкільну команду ЮІР
6 жовтня 2016 року відбулися змагання загонів юних інспекторів руху серед шкіл Центрального району. У кожній команді було 10 учасників, які брали участь у 4-х етапах конкурсу-огляду.
Спочатку команди повинні були довести, що вони можуть бути досвідченими учасниками дорожнього руху на велосипеді, майстерно об’їжджаючи перешкоди. Потім розповідали, як поводити себе на дорозі при зустрічі з регулювальником. Аби показати високі знання правил дорожнього руху, діти склали відповідний тест. А підсумком конкурсу був виступ агітбригад. Учасники команди упродовж 10 хвилин мали змогу не лише цікаво, а й змістовно та артистично продемонструвати дітям необхідність щоденно дотримуватись правил поведінки на дорозі.
Після тривалих змагань команда нашої школи «Рота-53» посіла почесне III місце.
Прес-центр учнівського самоврядування
Вшанування 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського
150-річчя від дня народження видатного державного та політичного діяча, голови Центральної Ради, голови Української Народної Республіки Михайла Грушевського цього року відзначають на державному рівні. І наша школа вшанувала цю ювілейну дату.
21 вересня учні 10-11 класів та їх вчителі: Гончаренко Н.В., Данилова К.М. взяли участь в учнівській конференції «Роль Грушевського в історії українського державотворення» по вшануванню пам’яті та відзначенню 150-річчя від дня народження цієї видатної особи.
Доповідачами конференції були учні 11-Б класу Дегтяр Вікторія, Піскун Юлія, Бондаренко Карина, Гравченко Артем та учні 10-А класу Левченко Яна, Конєва Марія.
Школярі продемонстрували цікаві дослідження, присвячені популяризації наукової , державної та історико-культурної спадщини М.С.Грушевського.
Відвідування Молодіжного центру “Моє майбуття”
8 вересня учні 10-Б класу ЗОШ №53 завітали на відкриття роботи молодіжного центру «Моє майбуття» до Миколаївського обласного центру зайнятості. Перед учнями виступили заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості Алпєєва Людмила Григорівна , в.о. директора Центрального районного центру зайнятості, декан факультету довузівської підготовки Миколаївського аграрного державного університету.
У центрі зайнятості надали учням інформацію про актуальні на ринку праці професії, ознайомили з послугами служби зайнятості, можливостями опанування нової професії або відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості.
Працівники центру провели з десятикласниками психологічне тестування і за його результатами було надано поради та рекомендації щодо вибору професії, яка відповідає інтересам дітей,життєвим цілям, нахилам та здібностям, а також є актуальною на ринку праці.
Від проголошення незалежності до нової України
Ось і розпочався новий навчальний рік. Перший дзвоник закликав учнів МЗОШ №53 на Перший урок приурочений 25-ій річниці незалежності України «Від проголошення незалежності до нової України». Класні керівники поставили собі за мету на цьому уроці продовжувати формувати в учнів моральні пріоритети, сприяти збагаченню знань про державотворчі процеси в Україні та досягнення українського народу, виховувати в учнів почуття патріотизму, свідомої громадянської зрілості, почуття гордості за власну державу.
Цікаво пройшли уроки у всіх класних колективах. Учні всіх класів під час заняття продемонстрували зацікавленість та високу активність на уроці. Діти висловлювали думки щодо досягнень нашої Батьківщини за 25 років, розповідали за що люблять Україну.
У 8-В класі урок було проведено з використанням інтерактивної технології «створення живої газети». Під час уроку в урочистій атмосфері було згадано про знаменну подію в історії нашої держави, продемонстровано на слайдах її значення, пам’ятки культури та мистецтва. Учні, батьки не лише послухали розповідь про становлення єдиної української держави, але й переглядали презентацію про героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил українства, хто словом i багнетом намагався відродити незалежну Українську державу.
До учнів 7-В класу на урок завітав депутат міської ради Січко Дмитро Сергійович, який привітав учнів з початком навчального року, та закликав до наполегливої праці під час здобуття знань заради свого майбутнього та майбутнього Батьківщини. В свою чергу учні продемонстрували достойні знання щодо історії своєї країни.
Учні 9-А класу також приймали гостей, учасників АТО командира роти морської піхоти капітана Ягелло Владислава та командира взводу молодшого лейтенанта Завгороднього Валентина. Гості ділилися з учнями спогадами, які пережили в зоні АТО разом зі своїми побратимами. Розповіли про свою професію військового, почесний обов’язок захищати Батьківщину, про солдатську єдність, братство та військові будні. Від дітей прозвучали щирі слова подяки і шани всім бійцям за бойовий дух, незламний характер та мирне небо над головою. На прощання учні подарували бійцям обереги, які виготовили на уроці під час майстер-класу, проведеним працівником бібліотеки ім.. Кропивницького Тищенко Олени Дмитрівни.
Учні 7-Г класу відвідали в Миколаївському краєзнавчому музеї тематичну екскурсію «Від козаків до сучасних українців». Уважно слухали юнаки та дівчата захоплюючу розповідь екскурсовода про історію розвитку найдорожчого міста: від кам’яного віку до сучасності. Миколаївські землі завжди відрізнялися широкою етнографією, тому в музеї діти знайшли експонати, що належать перші поселенцям цих країв. Через призму нашої історії можна побачити розвиток інших культур. Дівчата виготовили українські обереги – ляльки-мотанки на пам’ять про свою подорож.
Учні 10-11 класів відвідали бібліотеку ім.. Кропивницького в якій пройшла година спілкування, присвячену 25-й річниці Незалежності України: «Щоб у серці жила Батьківщина». Працівники бібліотеки емоційно і цікаво розповідали про нелегкий шлях України до незалежності. Яскравий відеоряд досягнень України за ці роки справив незабутнє враження на учнів. Нам є чим пишатися! Учні із задоволенням згадували сторінки історії нашої держави, свідками якої вони є. На завершення зустрічі працівники бібліотеки побажали школярам ,щоб вони активно приймали участь у розбудові майбутнього України.
Випускний в одинадцятих класах
Випускний вечір… Скільки в ньому спогадів, мрій, сподівань, радості і світлої печалі… Які щемливо-ніжні почуття охоплюють душу! Серце переповнює любов до життя, до рідних людей!
29 травня 2016 року випускники 11-х класів з рук директора загальноосвітньої школи № 53 Ушакової Людмили Іванівни отримали атестати про повну загальну середню освіту. Документ, який засвідчує їхній рівень підготовки, та дає право на вибір. Вибір на подальше навчання в вищих навчальних закладах та право вибору професії для початку трудової діяльності.
Життя шляхи предивно пурпурові,
Калина, сонце, райдужні пісні.
В них долі вашої відтінки кольорові
Хай щастям прикрашають ваші дні.
Хай кожен з вас лиш добре серце має,
Іде у світ навчатись і творить,
В очах любов, натхнення вічно сяє,
І доля щастям сонячно горить.
Ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу випускників і бажаємо їм успіхів і справжніхдосягнень!
З Днем випускного Вас! Зі святом!
Випускний в 9-х класах
9 червня 2016 року у ПТУ відбувся урочистий захід, присвячений випуску учнів 9-х класів МЗОШ №53, та врученню їм свідоцтв про базову загальну середню освіту. Для одних учнів шкільне життя закінчилось, а інших попереду чекають два важких і відповідальних роки. Дехто ще не замислюється над життям, а дехто вже давно планує навчання і роботу.
Гучними оплесками зустріли батьки, вчителі та гості випускників 2016 року. Свято розпочалося із виконання Гімну України. Ведучі надали слово для привітання директору школи Ушаковій Людмилі Іванівні. Вона привітала дев’ятикласників із закінченням школи та здобуттям базової загальної середньої освіти. Побажала гарного літнього відпочинку і продовження навчання у стінах рідної школи.
Потім до випускників звернулися класні керівники Зінченко І.М., Кужільна Ж.С., Сиченко Л.В. які побажала їм удачі у майбутньому і подякували за всі моменти, які вони пережили разом, побажали впевненості й віри у завтрашньому дні.
Також з привітанням до учнів та словами вдячності до педагогів школи за навчання та виховання дітей, за мудрі поради та настанови звернулися мами випускниць Черненко Антоніна Федорівна, Карташова Тетяна Володимирівна.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Горощенко Тетяна Сергіївна зачитала наказ по школі про закінчення учнями 9-го класу та вручення їм свідоцтв про базову загальну середню освіту, а директор вручила їм документи про освіту, грамоти за особливі досягнення з різних предметів, за спортивні досягнення, та за активну участь в суспільному житті школи та класу.
Дев’ятикласники подарували вчителям та батькам цікаві музичні та віршовані подарунки і поділилися спогадами про яскраві моменти шкільного життя у фільмі-презентації, який самі підготували.
Свято закінчилося, але школа радо відкриває двері для всіх випускників і запрошує продовжити навчання у десятому класі.
Закликав у літо Останній дзвоник!
Промайнув ще один навчальний рік у нашій школі. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. Зранку світило яскраве сонце, у всіх присутніх був піднесений настрій. По-святковому прибрано подвір’я, прикрашений фасад школи кольоровими кульками, прапорами та квітами. По-сімейному тепло і водночас урочисто було проведено свято Останнього дзвоника у МЗОШ І-ІІІ ступенів № 53 .
Право відкрити урочисту лінійку було надано директору школи Ушаковій Людмилі Іванівні. Із щирими словами побажань звернулися до учнів та вчителів гості свята: депутат міської ради Копійка Ігор Миколайович, помічник депутата міськради Рябець Дмитро Миколайович, депутат міської ради Січко Дмитро Сергійович. Високоповажні гості побажали учням, щоб високі знання стали для них гарантією майбутнього працевлаштування, самореалізації та хорошого достатку. Дирекція школи підвела підсумок роботи за навчальний рік. Були нагороджені грамотами переможці міських та районних олімпіад з різних предметів, конкурсів. Вручені Похвальні листи учням школи за відмінні успіхи у навчанні.
Випускники кружляли у прощальному вальсі, в якому поринали у спогади, мрії, сподівання, відчували радість, смуток та світлу печаль…
Хвилюючим був цей день не лише для дітей. Не менше хвилювалися і їхні батьки. Відчували, як шалено б’ється серце, а то і зовсім десь зникав його стукіт, бо у вирій життя полетять їх пташенята. За давньою традицією, батьки благословили своїх дітей у дорогу дорослого життя.
Свято пройшло урочисто та весело. Діти показали всі свої таланти. Лунали пісні, звучала прекрасна музика. І ось хвилююча мить… Почесне право дати Останній дзвоник надано найкращим учням школи: випускникам Слєсарєву Віктору та Желобатій Єлизаветі. Він сповістив усіх присутніх про початок чудової пори – літніх канікул.
Свято вдалося! Чудових вам канікул, школярі!
Учні МЗОШ №53 замалювали графіті з рекламою наркотиків
Людство глибоко стурбоване масштабами і тенденцією зростання незаконного виробництва, попиту і обсягу наркотичних засобів і психотропних речовин, що становлять серйозну загрозу для здоров’я і добробуту людей і здійснюють негативний вплив на економічні, культурні й політичні основи суспільства, а також тим, що діти в багатьох районах світу використовуються як споживачі незаконних наркотичних засобів і психотропних речовин і експлуатуються у ході їх незаконного виробництва та обігу, що є величезною небезпекою.
Саме тому учні МЗОШ №53 разом з працівниками поліції вийшли на вулиці міста аби знищити графіті, що пропагують продаж синтетичних наркотиків. Цією акцією старшокласники висловили протест з приводу продажу наркотиків, а також залучити сіх небайдужих миколаївців до активної протидії поширення наркотичних речовин.
Учасники готові вийти з пензлем та фарбою знов, якщо з’являться нові записи.
Про минуле в ім’я майбутнього.
12 травня 2016 року учні 10-Б класу відвідали Обласну бібліотеку для юнацтва, де відбулась зустріч з Губською Тетяною Миколаївною – старшим науковим співробітником МОКМ. Захоплююча розповідь Тетяни Миколаївни про часи початку ХХ століття не залишила байдужих. Відомий краєзнавець нашого міста вже багато років вивчає історію поховань миколаївців в ХІХ-ХХ столітть. Тетяна Миколаївна познайомила учнів із своїми книгами «Военное духовенство и священники Николаева. Исторические очерки», «Город мраморных ангелов: памятники Николаевского некрополя», «Апостол Севера и Юга, митрополит Кировоградский и Николаевский Нестор» та ін. Емоційна розповідь авторки захопила учнів і працівників бібліотеки. Наприкінці зустрічі Губська Т.М. запросила учнів разом з батьками на екскурсію Миколаївським некрополем.
Заходи до Дня пам’яті та примирення
06.05.2016 у МЗОШ №53 пройшли заходи до Дня пам’яті та примирення, присвячена українським військовим та мирним жителям, які стали жертвами війни.
У 9 -Б класі пройшла виховна година «Живі у пам’яті народній. Ніхто не забутий, ніщо не забуте”. В українській традиції мак пов’язаний з війною. В народних думах червона квітка є образом пролитої козаками крові.
У ході уроку класний керівник висвітлила питання “ціни” війни – реальні людські та матеріальні втрати України під час Другої світової війни. Вчтель закликала учнів шанувати пам’ять тих, хто поліг у горнилі боїв, хто своєю кров’ю скропив рідну землю, хто пройшов крізь лихо, голод і холод. Адже ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука нашої перемоги сьогодні.
Багато років минуло з часів Другої світової війни, виросли нові покоління, але пам’ять про війну залишиться в наших серцях, бо неможливо забути біль і страждання, що випали на долю наших дідів і прадідів. Їх подвиг в ім’я майбутнього не забудеться ніколи.
В 8-В класі відбувся виховний захід «Пам’ятаємо перемагаємо»
Пісні, вірші та слова вдячності тим, хто здобував ціною свого життя та здоров’я свободу – присвятили учні класу. Їх виступи налаштували слухачів на спогади про тяжкі воєнні часи.
Жоден з присутніх не залишився байдужим, коли звучали пісні про роль військових кореспондентів під час війни – «Песенка военных корреспондентов» , про материнську любов – «Маки» , про сердечні почуття – «Смуглянка», «Катюша» , надію на Перемогу – «Едут по Берлину наши козаки» , про щиру вдячність наступних поколінь – «Свята Перемога» , про віру у коханих – «Вогник».
Під час заходу згадали про наших героїчних земляків, іпро традицію вшановувати пам’ять загиблих героїв квітами та хвилиною мовчання. Сподіваємося, що учні назавжди збережуть у своїх серцях щиру вдячність воїнам, які повернули на нашу землю мир і спокій.
До Дня Перемоги учні 5-Б класу провели класну годину «Ніхто незабутий, ніщо не забуто». Учні розповіли про початок Другої світової війни, звучав голос Левітана, який оголосив народу про вторгнення фашистів на нашу землю. Учні розповіли про перші дні війни, про найвеличніші битви: Курська дуга, Сталінградська битва, битва за Київ.
Цікаві розповіді були про про роль жінок на війні. Не забули і про миколаївських героїв, особливо зацікавила розповідь про Вітю Хоменко і Шуру Кобера – миколаївських підпільників. Цей захід не залишив нікого байдужим.
Учні 7-В, 9-А, 9-В класів відвідали виховний захід «Маленькі герої Великої війни», який було проведено у Центральній дитячій бібліотеці ім. Ш.Кобера
Діти уважно слухали вірші на воєнну тематику українських письменників: П.Тичини, В.Сосюри, М.Бажана, Л.Костенко, переглянули уривки документальних фільмів про дитячі табори смерті та прослухали спогади очевидців тих страшних подій.
Слухачів було ознайомлено з книжково-ілюстративною виставкою: «Воєнне лихоліття на Миколаївщині».
Свято «За честь школи» в МЗОШ №53
19 квітня в МЗОШ №53 урочисто пройшло свято «За честь школи», метою якого було підведення підсумків за рік, нагородження кращих учнів. Привітати зі святом школярів, вчителів та батьків завітали почесні гості – депутат міської ради Копійка Ігор Миколайович, помічники депутата міськради Рябець Дмитро Миколайович, Копійка Микола Ігорович. Багато теплих слів вони сказали учням, нагороджували і вітали підростаюче покоління, дякували за працю вчителів.
Пам’ятні подарунки отримали кращі учні – гордість нашої школи:
- учень 8-В класу Фадєєв Павло, який посів друге місце в другому етапі Всеураїнської олімпади з біології та друге місце у другому етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії,
- учень 8-В класу Радченко Павло за третє місце у другому етапі Всеукраїнської олімпіади з біології,
- учениця 8-В Козаченко Анастасію за друге місце в міському та третє місце в обласному етапах Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання,
- учениця 11-Б класу за друге місце в міській олімпіаді з трудового навчання,
- учень 6-Г класу Калінін Олександр за друге місце у другому етапі Всеукраїнської олімпіади з математики.
Також були нагородженні призери інтернет-олімпіад, учасники районних та міських конкурсів, найактивніші учні – члени учнівського самоуправління, агітбригади, спортивні команди з волейболу, з легкої атлетики, з військово-прикладного двоборста, триборства, зі стрільби з пневматичної гвинтівки.
Хвилюючі моменти нагородження переможців чергувалися яскравими концертними номерами.
«За честь школи» – це не тільки свято, а своєрідний підсумок того, чим живе школа сьогодні, якими ділами, ідеями, відношенями був наповнений навчальний рік.
Проведення профілактичних бесід в
Миколаївській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 53
З метою профілактики правопорушень, жорстокого поводження з дітьми в учнівському середовищі серед дітей 30.03.2016 р. службою у справах дітей адміністрації Центрального району було проведено профілактичні бесіди в Миколаївській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 53.
Бесіди були спрямовані на усвідомлення дітьми того, що будь-яке спричинення моральної, фізичної, матеріальної шкоди іншій фізичній або юридичній особі не залишиться безкарним, кожен такий випадок тягне за собою настання кримінальної, адміністративної або цивільної відповідальності.
Учні дізналися про види насилля, навчилися їх розрізняти та кваліфікувати, ознайомилися зі змістом ст. 300 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за розповсюдження творів, що пропагують культ насилля та жорстокості. Співробітниками служби у справах дітей було акцентовано увагу на сучасних можливостях виявлення винної особи при скоєнні злочинних діянь за допомогою новітніх інформаційно-комунікативних засобів зв’язку.
Спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я»
31 березня 2016 року у МЗОШ №53 пройшли змагання серед спортивних сімей учнів 5-х класів “Мама, тато, я – спортивна сім’я”. У змаганнях брали участь 6 команд.
Змагання були цікавими і захоплюючими, оскільки поєднали в собі спорт, розваги, і здорову конкуренцію. Свято стало одним із найулюбленіших для дітей та дорослих. Адже за щоденними клопотами родині не так вже й часто трапляється нагода разом провести час, дружньо позмагатися і відчути себе єдиною командою. Тому на першому плані — як спортивна основа, так і пропаганда сімейних цінностей.
Сім’ї взяли участь у спортивних естафетах та вікторині, вони показали справжній приклад єднання та взаєморозуміння, взявши участь у веселому свят.
За підсумками змагань
І місце — сім’я 5-Б класу
ІІ місце — сім’я 5-Г класу
ІІІ місце — сім’я 5-А класу
Усі учасники отримали грамоти та невеличкі пам’ятні подарунки, а ще масу задоволення, позитиву та оплески.
Змагання, у яких батьки не лише сім’я, а ще й команда, пробуджує спортивний інтерес та гордість за своїх рідних. Тож цього разу батьки на власному прикладі показали своїм дітям, що спорт, це основа здорового способу життя. А “бути зразком для своєї дитини – найвища нагорода”, – зізнаються дорослі.
Агітбригада МЗОШ №53 «Гарячі серця»
посіла III місце у районному конкурсі «Молодь обирає здоров’я»
Кожного року у школі проходить конкурс на кращий виступ агітбригади “Молодь обирає здоров’я!”, який потім виходить на районний фестивальний рівень, де наша школа традиційно здобуває призові місця.
29 березня 2016 року в Палаці Творчості Учнів пройшов районний конкурс “МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я!”, в якому наша агітбригада «Гарячі серця» посіла ІІІ місце.
Бажаємо подальших успіхів!
Прес-центр школи.
Ми – діти твої Україна! ЗОШ № 53
25 березня в Обласній бібліотеці для дітей ім. В. Лягіна відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського Тиждня дитячого читання. На літературне свято «Читаюча дитина – майбутнє України» до бібліотеки завітали друзі бібліотеки, постійні читачі-учні 5-х класів загальноосвітньої школи № 53.
Директор бібліотеки Жайворонок Тетяна Анатоліївна щиро привітала присутніх зі святом, побажала нових зустрічей з книгою, друзями, бібліотекою.
Бібліотекарі підготували для юних читачів чудову театралізовану виставу з іграми, піснями, танцями, сюрпризами і чудесними перетвореннями.
Учні ЗОШ № 53 з задоволенням брали участь у вікторинах, вони показали глибокі знання представлених у спектаклі творів. Відповіді маленьких читачів вразили працівників бібліотеки ,а в кінці дійства учні 5-х класів( кл.кер. Моїсеенко М.О.,,Шаркова О.В.) зачитали свої вірші, вірші відомих письменників України.
Дуже цікавими виявилися інтернет- зустрічі з багатьма сучасними українськими письменниками які дали найціннішу в наші дні пораду – побільше читати.
Завідуюча шкільною бібліотекою ЗОШ №53 Т.Г.Вишнякова разом з учнями висловили щиру вдячність всім працівникам Обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна.
Щастя вам у житті, праці та великого натхнення.
«Діти разом кажуть «НІ» небезпеці на Землі».
24 березня в приміщенні Будинку творчості учнів відбувся районний етап ХХІІ Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних. Захід проводиться з метою навчання підростаючого покоління основам безпечної дії, поведінки, у випадку надзвичайної ситуації, а також популяризації професії працівника пожежно-рятувальної служби.
Команда Дружин юних пожежних « Екстрім» нашої школи зайняла ІІІ місце в конкурсі домашнє завдання «Правила безпеки вивчай! В життя біду ніколи не впускай» серед команд центрального району , а також І місце в конкурсі «Плакат соціальної реклами» на тему «Діти разом кажуть «НІ» небезпеці на Землі».
Поздоровляємо наших переможців , бажаємо нових творчих успіхів!
Ти мусиш нам співця назвати,
Адже умів лиш він один
Рабів німих так захищати.
А хто так оспівав, як він,
Садок вишневий коло хати?
Тарас Григорович Шевченко – людина високих моральних людських якостей, що стоїть нарівні з кращими світовими творцями-мислителями.
Він залишається серед нас, українців, і далі невмирущим як поет, як геній, як поводир, що показує нам шлях у боротьбі за наші ідеали.
З огляду на всю світову літературу, важко знайти серед письменників іншу подібну постать, яка пройшла б такий же винятковий життєвий шлях; яка вийшла б із самих низів і досягла б найбільшого злету творчого генія.
11 березня до ЗОШ №53 завітали працівники відділу обслуговування читачів, які для учнів 9 класів провели літературно-музичне свято «Струни Кобзаревого серця», щоб вшанувати пам’ять нашого Тараса Григоровича Шевченка, перегорнувши окремі сторінки його життя.
Бібліотекарі разом з учнями згадали цікаві факти з життя поета, декламували уривки з його найкращих творів, співали пісень.
Окремою лінією пройшла тема жінок у долі Шевченка. Одних любив він, інші любили його. Всі вони прекрасні, витончені, натхненні. Серед них –перше кохання поета Оксана Коваленко, «славна молодичка» Ганна Закревська, актриса Катерина Піунова, княгиня Варвара Рєпніна та остання любов Кобзаря Ликера Полусмак. Всі вони відіграли важливу роль у житті поета, надихали його поезію, були його музами.
Ні! Я жива! Я буду вічно жити!
10 березня старшокласники ЗОШ №53 разом зі співробітниками обласної бібліотеки для юнацтва вшанували пам’ять найславнішої української поетеси Лесі Українки з нагоди 145-ї річниці з дня її народження.
Під час заходу ведучі Ірина Бринкіс та Лариса Гальченко нагадали учням, що ім’я Лесі Українки — серед імен славетних митців світу. Літературна спадщина Лесі Українки є невіддільною складовою частиною української літератури і культури. Її поетичний світ — глибокий за змістом, багатий за формою, щедрий за мовою, образний і неповторний. Творчість Лесі Українки, зокрема її драматичні твори, й досі залишаються елітарною вершиною української літератури.
Разом з бібліотекарями молодь перегорнула сторінки життя поетеси, яке могло б стати основою для величної драми — так багато було в ньому страждань, болю і боротьби. Творчості Лесі Українки була присвячена мультимедійна презентація, продемонстрована під час зустрічі.
Бібліотекарі дали старт поетичному марафону віршем Лесі Українки “Як я люблю оці години праці”, а учні продовжили: читали улюблені твори — “Сон”, “Contra spem spero!”, “Стояла я і слухала весну”, “За горою блискавиці”, “Хто вам сказав, що я слабка”, “Хотіла б я піснею стати” та багато інших.
Свято «Прийди, весно, красно!»
Весна-красна, пробуджена жайворонком і першими сонячними променями, прийшла на землю. Тому не випадково наші предки вважали весну початком нового року. Із сивої давнини прийшов до нас обряд закликання весни.
Учні 5-Б, 7-В класів ЗОШ № 53 разом з класними керівниками Гончаренком Н.В., Давиденко А.О.підготували і провели цікавий виховний захід, присвячений приходу весни « Прийди, весно, красно!» Діти кликали весну на наші землі: розповідали вірші, співали пісні, заклички.
Учні побажали всім присутнім гарного настрою, теплої весни та міцного здоров’я.
Тому можна з впевненістю сказати, що після таких віншувань і закликань весни – вона буде, теплою і щедрою.
Надворі вже весна, гріє тепле сонечко, на душі стає радісно. Адже разом з весною приходить до нас чудове і ніжне свято. З таким весняним настроєм завітали до ЗОШ №53 матусі й бабусі, запрошені на святковий концерт приурочений до 8 Березня.
Мама… Із чого починається це чарівне слово? Мабуть, із перших складів, що вчиться вимовляти дитина, коли починає розуміти, що поруч із нею найрідніша людина. Очевидно, це розуміють всі учні, тому кожен клас підготував для своїх матусь щирі слова вітання і подяки підготувавши вітальні газети. А ще, щоб показати свою любов, дітвора виготовила власними руками подарунки, вклавши в них теплоту і любов.
Мати… В усі часи всі народи пов’язували з нею все найкраще, возвеличували її як найбільшу святиню. Вона – корінь життя, берегиня роду людського. До матері тягнеться все живе. Коли мама поруч, будь-яка справа стає легшою. Відступають будь-яка біда, страх та невпевненість. Так було і з нами: перед концертом всі хвилювалися, а коли виходили на сцену, ловили лагідний погляд рідної матусі, бачили її щиру посмішку, ставало зовсім не страшно.
Почули щирі слова вітання на свою адресу і наші шановні вчителі та працівниці школи.
Свято пройшло з весняним настроєм та в теплій атмосфері.
Хочеться ще раз привітати всіх із святом весни і побажати гарного настрою та всього найкращого!
26 лютого учні 10-х класів зустрічались з відомою миколаївською поетесою Надією Спиридонівною Щедровою.
Надія Спиридонівна автор дев’яти опублікованих збірок віршів. Вірші, написані простою доступною мовою, відверті, життєві прийшлися до вподоби учням. Світ переживань поетеси був дуже близький серцям усіх слухачів. Діти із задоволенням спілкувались з Надією Спиридонівною.
На кінець зустрічі авторка висловила побажання всім словами із свого вірша:
Взахлёб смеяться и рыдать взахлёб,
И подражать прекрасному стараться.
Ошибками свой расшибая лоб,
Стихами пусть, но на земле остаться.
26 лютого в ЗОШ №53 пройшли практичні заняття з відпрацюванням питань по спасінню людей на воді. Організаторами даного заходу стали фахівці Федерації підводної діяльності і спорту Миколаївської області. На зустрічі були присутні учні 7-х класів.
Заняття включали кілька етапів. По-перше, невеличка лекція фахівців про нещасні випадки на воді та правил безпеки. По друге практичне відпрацювання у випадку біди на воді. Наочно було показано, як можна вибратися із води та чим користуватися для спасіння людини. Також спеціалістами було розповсюджено серед учнів пам’ятки щодо правил безпеки на воді та водоймах.
А свічка тихо скрапує слізьми…
19 лютого 2016 року з метою вшанування пам’яті людей, які віддали своє життя під час Революції гідності, виховання патріотизму, почуття гордості за власну державу в навчальному закладі пройшли заходи щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні.
Класними керівниками Колпаковою Л.Г. і Дучкою С.О. було проведено для учнів 5-11 класів урок-реквієм «Герої не вмирають». Під час заходу учні читали вірші, присутні переглядали відеосюжети, які були присвячені «Героям Небесної сотні».
У 7-В класі ЗОШ №53 відбулась виховна година з теми: «А свічка тихо скрапує слізьми…».
Учні разом з класним керівником згадали про героїчні подвиги українців у зоні АТО, хвилиною мовчання вшанували трагічні долі Героїв Небесної сотні.
Діти довели ,що патріотизм – не просто слова чи одягнута вишиванка. Це набагато більше. Це почуття, що живе в серці кожного справжнього українця.
Прес-центр школи.
Моя нова поліція – моя безпека
12 лютого учні 10-х класів з метою профорієнтаційної роботи відвідали захід «Жива бібліотека «Моя нова поліція – моя безпека», що проходив у бібліотеці ім. Кропивницького. Учні познайомились з роботою нової поліції.
Безпосереднє живе спілкування з новими поліцейськими викликало не аби яку зацікавленість школярів. Відкритість, довіра, доброзичливість, вміння зацікавити слухачів – це риси нового поліцейського. Учні активно цікавилися не тільки особливостями професіями, але і особистісними якостями працівників поліції.
Дякуємо працівникам бібліотеки за цей цікавий захід.
http://nikvesti.com/news/public/83045
З метою патріотичного виховання підростаючого покоління протягом тижня з 8 по 12 лютого у МЗОШ №53 відбулися заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану.
Для учнів 5-х класів учнівським самоврядуванням навчального закладу було проведено інформаційно-просвітницький захід у Куточку Бойової Слави «Так починався «Афган»» на базі експозиції пам’яті учасників бойових дій на території інших держав.
З метою виховання поваги до героїв Афганської війни, формування свідомого ставлення до обов’язку захищати свою Батьківщину класними керівниками проведено уроки мужності «Пам’ять без кордонів».
Учні 5-9 класів прийняли активну участь у оформленні виставки листівок «Хоробрим серцям присвячується!»
Закінчився тиждень спортивними змаганнями зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед учнів 8-9 класів.
В ході проведених заходів учні ознайомилися із зібраними матеріалами про життя та діяльність воїнів афганців, з історією воєнних конфліктів на території інших держав та вшанували пам’ять героїв.
З метою розширення знань учнів про історичні події афганської війни, виховання поваги до учасників військових подій в Афганістані та інших державах у МЗОШ №53 проведено урок мужності «Ціна чужої війни» з учнями 7 класів. Запрошені – воїни афганці Саприкін Сергій Миколайович та Мельник Валерій Віталійович розповідали про події тієї війни, знайомили з документальними фактами та розповідали цікаві історії.
Щороку 15 лютого схиляються знамена над полеглими на дорогах Афганістану. Афганістан – це мужність воїнів, це вірність солдатській дружбі, це взаємодопомога і взаємовиручка. Це – пам’ять про тих, хто сповна виконав військовий обов’язок.
Всім хто приймав участь у бойових діях на території Афганістану бажаємо здоров’я, щастя, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту.