Методичне об’єднання вчителів української мови і літератури

ALIK

 Педагогічне кредо :

«Шість частин ключа до успіху: щирість, особистісна цілісність, скромність, ввічливість, мудрість, милосердя»

                                                                  (Вільям Меннінгер ).

 Склад методичного  об’єднання:

 Дучка Світлана Олексіївна – керівник методичного  об’єднання,   вчитель вищої кваліфікаційної  категорії,   Педагогічний стаж- 29 років ;

Орцева Тетяна Миколаївна  –  вчитель вищої кваліфікаційної  категорії, педагогічне звання  «старший вчитель» . Педагогічний стаж- 34 роки;

Моїсеєнко Маргарита Олександрівна – вчитель І  кваліфікаційної  категорії . Педагогічний стаж- 33 роки;

Кошовий Володимир Степанович– вчитель І  кваліфікаційної  категорії . Педагогічний стаж- 41 рік;

Сиченко Лариса Володимирівна– вчитель І  кваліфікаційної  категорії . Педагогічний стаж- 23 роки;

Шаркова Оксана Володимирівна– вчитель І  кваліфікаційної  категорії . Педагогічний стаж- 24 роки;

 Євсеєнко Ганна Петрівна– вчитель  ІІ   кваліфікаційної  категорії . Педагогічний стаж- 11 років.

                Конкурс « Слів у мові мільйон…»  у 5- Г класі

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає  уся наша держава.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися учні 5-Г класу і класний керівник Дучка С.О.

Метою  заходу було донести до учнів красу і багатство української мови; спонукати учнів до творчої праці; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас;  виховувати повагу до рідного слова.                                                                                                                                                                         Учасники  конкурсу виразно читали вірші про мову, підготували загадки, прислів’я, приказки про мову, слухали  патріотичні пісні, активно відповідали на запитання мовної вікторини.  У виконанні учениці  Мурдян Аріни пролунав вірш- молитва за українську мову.

Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова під час проведення конкурсу. Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявили  свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

Плекаймо рідну мову, бережімо рідну мову! Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих вуст, звучать особливо актуально.

День української писемності і мови

9 листопада  в МЗОШ №53 до Дня української писемності  і мови  було проведено багато різноманітних заходів. Це і радіолінійка, і випуск стіннівок, і конкурс читців «Вічне слово», і літературний конкурс  «Влучне слово – гострий розум», і конкурс малюнків.

Особливо запам’ятається цей день учням 11-х класів, які разом із громадськістю, студентами і викладачами МНУ ім. Сухомлинського взяли участь у акції «Всеукраїнський диктант національної єдності», який читав професор О.Авраменко.

Надовго залишиться в пам’яті учнів 10-х класів і позашкільний захід «Як парость виноградної лози, плекайте мову». З якою ніжністю і теплотою звучало українське слово, як гнівно лунали слова осуду тим, хто  зневажає свою рідну мову.

Учні 5-х класів показали свою акторську майстерність  в інсценуванні казок І.Я.Франка. Яка ж багата наша мова, колоритна, запальна!

Не оминули своєю увагою учні 6-х класів витоки української писемності.

Вчителі-предметники – Дучка С.О., Шаркова О.В., Сиченко Л.В., Моїсеєнко М.О., Євсеєнко Г.П. ставили за мету святкових заходів – пропаганду влучного, барвистого українського слова, виховання поціновувача української культури і справжнього патріота своєї Батьківщини.

Зустріч вчителів міста з автором підручника Данилевською О. М. на базі Миколаївської ЗОШ №53

З метою підвищення професійного рівня вчителів-філологів загальноосвітніх навчальних закладів 21 березня 2017 року на базі Миколаївської ЗОШ №53 відбулася зустріч вчителів міста з членом авторського колективу з питання підготовки нового українського правопису, автором підручника з української мови для 9 класу Данилевською О. М.
Учителям, які будуть викладати українську мову в наступному навчальному році в 9-х класах, було презентовано підручник. Спільнота вчителів української мови виявила зацікавленість змістом даного підручника, особливостями розподілу уроків відповідно до календарного планування, обсягом навчального матеріалу, визначенням навчальних цілей та різноманітністю вправ, за допомогою яких можна досягти запланованого. Між учасниками зустрічі відбувся жвавий діалог, відзначено відповідність змісту даного підручника основам компетентнісно зорієнтованого навчання.

Міжнародний День рідної мови у ЗОШ № 53

                                                                                                                 «Мова-втілення думки 

                                                       Що багатша думка,то багатша мова.

Любімо її,вивчаймо її,розвиваймо її.

Борімося за красу мови,за  правильність мови,

за приступність мови,за багатство мови…»

М.Рильський

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов

світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний,

улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона,

як ніжна пісня співучого соловейка.

Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови  21 лютого у ЗОШ №53 проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.                                                                              

 Цього року програма   була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Бесіди, інформхвилинки, поетичні хвилинки, коментовані читання, міні-диктанти пройшли  в 5-11 класах у цей день.

 Діти щиросердно освідчувалися в любові до рідного слова, в цікавій формі вчились правилам граматики. Школярі цікаво провели час: грали в ігри, змагалися в конкурсах та вікторинах.  Проведені заходи дали учням можливість виявити свої творчі та інтелектуальні здібності, сприяли патріотичному та естетичному вихованню.

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.


День української писемності та мови в ЗОШ № 53

У день Преподобного Нестора – Літописця ,9 листопада,  українська спільнота відзначає День української писемності та мови За багато років існування цього свята у школі з’явилися певні традиції.  Щорічно в цей день  для учнів 1-11 класів  проводиться  І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені славетного мецената   Петра Яцика.                                     Учні 9-Б класу  та вчителі  взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності.                                                                                                                            Традиційними стали виставки плакатів та малюнків, інформаційні хвилинки, вікторини, інтелектуальні конкурси, години спілкування, проведені  під гаслом «Мова – коштовний скарб народу».                                                                                                                                                                        До участі в  цих заходах були залучені  учні 5-11 класів:  читали українські вірші, скоромовки, відгадували загадки, співали пісні, були організовані виставки українських книжок.                                                                                                                                                          Всі заходи, проведені до свята Дня української писемності та мови, були спрямовані на виховання в учнів почуття патріотизму та національної гордості за свою державу, любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова; сприяли розвиткові творчих здібностей учнів.

dsc_0503 dsc_0511 dsc_0516 tfer4s1rqs4 yjkbkxplh2s zdzxa-d57vq dsc_0502


Українські вечорниці в ЗОШ № 53

Традиційні українські вечорниці в ЗОШ № 53 відбулися 12 березня 2016 р  Організували цей захід МО вчителів української мови і літератури.  Це веселе родинне свято об’єднало вчителів,учнів та батьків.Співи, танці, смачні страви, ігри, забави— все це створило  атмосферу справжніх вечорниць, допомогло на деякий час зануритись в минуле нашого народу, коли люди були щиріші, а пісні веселіші.  Організатори свята вміло змогли поєднати давні українські традиції та сучасніть. Під час свята лунали веселі гуморески про українців, запальні танці, інсценізації творів літератури змушували аплодувати не лише учнів школи, а й батьків, учителів та гостей свята.    

1 2 3 4                                                                  

Учням дуже сподобався цей захід, вони артистично виконували ролі,  натхненно і задушевно співали  народні пісні,отримали задоволення від красивого українського звичаю, захопилися подальшим вивченням українських звичаїв; батьки були в захваті, їм сподобався артистизм дітей, їх талант, а також вони відчули красу звичаїв рідного народу.         Свято  пройшло в теплій та дружній атмосфері ,та гості залишилися дуже вдячними.

            7 5 6                                   

Дружня  шкільна родина радіє такому сузір’ю талантів і чекає всіх на зустріч наступного року!

Міжнародний День рідної мови  

   21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають  Міжнародний день рідної мови.

   WP_002427                                                                                                              До відзначення  цього свята   долучилася вся шкільна   щоб ще раз  торкнутися  вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.    Найрізноманітніші заходи з нагоди  Дня рідної мови  тривали упродовж дня. деннь Украины 015Школярі цікаво провели час: гралися  , змагалися в конкурсах та вікторинах, які приготувала для них пані Мова, вітали іменинницю віршами та піснями, готували плакати та вислови про мову, писали твори на тему “Суржик – невиліковна хвороба нашої мови”.WP_004899

Школярі  мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної  мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. WP_004886                                                                                                        Усі запрошені на свято рідної мови залишилися  задоволені, адже мали чудову нагоду поспілкуватися  рідною мовою .

WP_004861


Лента укр

PAGETOP