Педагогічне кредо :
«Жизнь украшается двумя вещами –
занятием математикой и её преподаванием.»
(С. Пуассон)
Склад методичного об’єднання :
Піскорська Інна Олександрівна – керівник методичного об’єднання , учитель математики , спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії . Педагогічний стаж-21 рік;
Скорнякова Ольга Євгенівна – учитель математики , спеціаліст І кваліфікаційної категорії . Педагогічний стаж-25 років;
Кужільна Жанна Сергіївна – учитель математики , спеціаліст І кваліфікаційної категорії . Педагогічний стаж-12 років;
Бурматова Ольга Михайлівна – учитель математики , спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії . Педагогічний стаж-22 роки ;
Шпаковська Вікторія Юріївна – учитель математики , спеціаліст І кваліфікаційної категорії . Педагогічний стаж-25 років;
Карасік Володимир Ярославович – учитель інформатики , спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання – « старший вчитель». Педагогічний стаж-32 роки;
Каплинська Олена Володимирівна – учитель інформатики , спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання – « старший вчитель». Педагогічний стаж-20 років;
Баранченко Олена Євгенівна – учитель інформатики , спеціаліст І кваліфікаційної категорії. Педагогічний стаж -17 років.
НАУКА КРИПТОГРАФІЯ
У рамках тижня математики у 6-А та 6-В класах вчителем математики Кужільною Ж.С. та студентами МНУ ім. Сухомлинського було проведено позакласну годину «Наука криптографія». Метою заходу було ознайомити учнів з криптографією, професією криптограф, виховувати увагу, наполегливість, інтерес до математики.
На уроці учні дізналися про деякі способи збереження і передачі інформації ( відомостей ) так, щоб ніхто крім них і того, кому ця інформація призначається не здогадався про що йде мова. Шестикласники розв’язували логічні вправи, нестандартні задачі з математики,ознайомилися з різними шифрами. Спробували розшифровувати та зашифровувати різну інформацію.
ВИДАТНІ МАТЕМАТИКИ СВІТУ
03.03.2020 учитель математики Піскорська І.О. провела позакласний захід у формі усного журналу для учнів 5 –В класу.
Мета заходу: ознайомити учнів із біографіями видатних математиків, цікавими математичними фактами; розвивати в учнів пізнавальний інтерес, бажання цікавитися історією математики; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, творчі здібності та кмітливість учнів; виховувати інтерес до вивчення математики.
ЗІРКОВИЙ БАТЛ
28 лютого студенти МНУ ім. В.О.Сухомлинського разом з вчителями математики Кужільною Ж.С., Піскорською І.О., Шпаковською В.Ю. провели майстер-клас для учнів 5-6 класів. Переконали учнів необхідності математичних знань представникам різних професій.
Зірковими майстрами виступили учні 10-х класів, які повідомили цікаві факти та розкрили секрети досягнення успіхів в професіях кулінара, геодезиста, банкіра, металурга, хіміка. Молодші школярі були уважними, активними, кмітливими, розв’язували прикладні задачі. Після обговорення кожна група презентувала свою колективну роботу.
Журі визначило найактивніших учасників Зіркового батлу.
МАТЕМАТИЧНА ПОДОРОЖ
25 лютого у 5-В класі вчитель математики Піскорська І.О. провела урок-віртуальну екскурсію «Сім чудес Миколаєва», якій дав змогу не тільки повторити основні відомості про звичайні дроби, а ще й добре підготувати учнів до контрольної роботи.
Діти розгадували кросворд, відновлювали записи, виконували тестові завдання, розв’язували складні рівняння, цікаві історичні та жартівливі задачі. Після виконання кожного завдання учні отримували ключ до наступної станції. Учасники математичної подорожі повторили програмовий матеріал та дізналися про цікаві факти з історії рідного міста.
КРИПТОГРАФІЯ – наука, яка вивчає методи шифрування інформації.
21 лютого у 5-В класі студенти МНУ ім. В. О. Сухомлинського провели цікаву математичну гру «Криптографія». Діти познайомилися з історією розвитку тайнопису, дізналися про основні стародавні способи шифрування, а також мали змогу самі зашифровувати різноманітні послання. Учні проявили свою кмітливість, наполегливість, творчість, інтерес до вивчення історії розвитку математичної науки.
Змаганнях з усного математичного рахунку Прангліміне -2019
Уже четвертий рік поспіль учні та вчителі нашої школи беруть участь у змаганнях з усного математичного рахунку Прангліміне на освітньому сайті Міксіке
У цьому навчальному році наші учні Свавільний Дмитро (8Г клас) та Цой Альона (9Б клас), а також учитель математики Чулуп К.Д. пройшли до обласного фіналу, який відбувся 31 січня.
За підсумками обласного фіналу Чулуп К.Д. посіла 1 місце у відповідній категорії та 7 лютого взяла участь вже у Національному фіналі, де увійшла у 10-ку найкращих.
Вітаємо наших переможців та бажаємо успіху у майбутніх змаганнях!
Математика по-новому…
Ні, не дивуйтеся, математика в нашій школі така ж , як в інших школах.
Але наші вчителі математики намагаються зробити вивчення цієї доволі складної науки більш легким та цікавим.
На уроках математики тепер ніколи, та і не хочеться сумувати, бо під час уроку на учнів чекає :
- Проектна(дослідницька) діяльність
- Проведення навчальних квестів (командна робота)
- Робота в групах
- Використання інтерактивних технологій
На уроках впроваджуються різноманітні нові освітні технології, використовується комп’ютерна техніка та мультимедійне обладнання.
А саме:
- Робота з доповненою реальністю
- Використання ІКТ
- Використання QR – кодів
- Використання хмарки слів
- Створення навчальних сайтів
Незабаром на уроках математики буде використовуватися нове мультимедійне обладнання зі сенсорним екраном, яке школа одержала нещодавно.
Учіть математику! Пробуйте! Учителі школи та використання сучасних технологій завжди допомагатимуть вам у навчанні .
Миколай, Миколай, ти до нас завітай!
Сьогодні світом мандрує Святий Миколай і ми хочемо всіх привітати гарними листівками, що зробили учні третіх і четвертих класів на уроках інформатики разом з учителем Євдокимовою Н.О.
Щиро зичимо всім здоров’я, радості, щастя і багато подарунків від Святого Миколая!
Кенгуру-2019
Уже стало доброю традицією в нашій школі брати участь у Всеукраїнському етапі Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру”.
Так, 6 грудня 59 учнів 2-6 класів, незалежно від рівня знань математики, стали учасниками конкурсу. Діти виконували цікаві логічні задачі, які завжди викликають інтерес до вивчення математики.
Бажаємо всім учасникам успіху та чекаємо на результати!
Крок до науки
18 травня 2019 учні 9-Г класу відвідали одну із STEM – студій фестивалю «Молодіжна хвиля» в МНУ ім. В.О. Сухомлинського. Майстри студії майстер-класу «BankofScience» ввели дітей в чарівний світ фізичного експерименту. Учасники творчих груп познайомилися з біографією та науковими досягненнями видатних українських ученних – фізиків, захищали свої роботи, проводили дослідження, вчилися ділитися отриманою інформацією, аналізувати, діяти в команді. Кожен учень отримав сертифікат учасника освітнього проекту «Крок до науки». Кравчук Тетяна стала кращим експериментатором серед учасників усіх студій STEM. Учні 9-Г класу отримали велике задоволення від фестивалю!
Учні 9-Г класу в гостях у цікавої науки
16 травня 2019 учні 9-Г класу стали учасниками VIII фестивалю цікавої науки «Молодіжна хвиля». Школярі відвідали «Наукове кафе «Discovery», «BankofScience», фізичні атракціони, наукові майданчики. Учні самі стали дослідниками, учасниками вікторин, майстрами механічних приладів. Студенти механіко-математичного факультету МНУ ім. В.О. Сухомлинського разом з учнями провели майстер-клас з архітектури та з розв’язування фізичних головоломок. Такий захід був надзвичайно корисним і цікавим.
Втілюй мрії в працю!
21 лютого 2019 року учні 9-х класів разом з командою студентів механіко-математичного факультету МНУ ім. В.О.Сухомлинського працювали на STEM – майданчику «Лайнер «Успіх». Учасники заходу досліджували загадки космосу і таємниці давнини, долучилися до створення технологічного приладу, шукали гармонію у математиці та природі. Керували роботою команд «Дослідники космосу», « Шукачі таємниць давнини», «Реставратори», «Мисливці за ідеєю», «Послідовники Галілея» майстри успіху – учасники освітнього проекту «Крок до науки». Підсумком роботи кожної команди стала презентація своєї технології успіху. Проведення заходу сприяло формуванню навичок самостійного навчання, актиній участі в навчально-пізнавальній діяльності кожного учня, формуванню й розширенню знань на основі групових форм навчання.
16 березня для учнів 5-х, 6-х класів було проведено математичну гру – квест «Математична подорож» на якому вони могли продемонструвати свої інтелектуальні здібності, логіку та знання математики, серед 5-х класів класів перемогу здобув 5-А клас (кл. керівник Ушакова М.І.), а серед 6-х класів, 6-В (кл. керівник Баранченко О.Є.). Бажаємо нашим юним математикам здобуття нових знань та нових математичних звершень!
Командна першість України з усного рахунку Прангліміне-2017
З 21.02 по 15.04.2017 року команда ЗОШ№53 “Цифрова фортеця” брала участь у груповому етапі Командної першості України з усного математичного рахунку Прангліміне-2017. У запеклій боротьбі команда розділила І-ІІ місце в групі та вийшла до 1/16 фіналу. Бажаємо успіхів у плей-офф етапі!
З 15 по 19 лютого у ЗОШ № 53 проходив тиждень математики, в рамках якого проведено різноманітні заходи: ігри, конкурси та змагання, розраховані на дітей різних вікових категорій.
Завершився тиждень інтелектуальним турніром «Запали салют» для учнів 5 –х класів, учасники якого продемонстрували свої творчі здібності, винахідливість, кмітливість. За допомогою різноманітних конкурсів було визначено найкращих знавців математики.
Проведення предметного тижня підвищує інтелектуальний рівень учнів, формує в них практичні навички, розвиває логічне мислення. Участь школярів у математичних заходах дає їм можливість самостійно збирати матеріали, проявляти ініціативу, виховувати наполегливість та відповідальність.
Вітаємо учня 11-Б класу Стрєльнікова Максима,що посів друге місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (відділення «Математика»,секція «Математичне моделювання»).Бажаємо подальших успіхів у навчанні. Особлива подяка учителям Максима- Пільник І.Ю та Бурматовій О.М.