До найбільш важливих умінь людини відноситься вміння керувати своїми взаєминами з іншими людьми. Воно дозволяє грамотно спілкуватися, підвищувати якість комунікації, досягати більшої ефективності при контакті з оточуючими і співпереживати їм, а також контролювати свої емоції і поведінку.
Формування таких соціальних навичок відбувається в родині з раннього дитинства. Проте людина застосовує їх в соціальному житті в період пристосування до нових умов чи вимог середовища. 5-й клас – це період адаптації до середньої ланки школи. Тому у 5-х класах проводяться інтерактивні заняття з даної теми.
Заняття проводились у 5-А та 5-Г класах. Мета занять -визначення рівня загального уявлення дітей про сімейні цінності та сім’ю в цілому. Усі учасники заходу активно вчилися проектувати сімейну ситуацію та визначати причини і наслідки сімейних конфліктів.