Пам’ятка «Обережно: сезонні ГРВІ та грип!

Якщо ви виявили у себе наступні симптоми:

– температура 37,5 – 39 ° С,

– головний біль

– біль у м’язах, суглобах,

– озноб,

– кашель,

– нежить або закладений ніс

– біль (першіння) в горлі.

Що робити при виникненні симптомів ГРВІ та  грипу:

1. Залишіться вдома, не заражайте оточуючих.
  2. Батьки! Не відправляйте хворих дітей у школу, на культурно-масові заходи.
  3. При температурі тіла  38 – 39 ° С викличте дільничного лікаря додому або бригаду «швидкої допомоги».
  4. Вживайте рідину частіше, ніж звичайно (чаї, морси, компоти, соки).
  5. При кашлі і чханні прикривайте рот і ніс хустинкою або серветкою.

Важливо!

– не рекомендується переносити ГРВІ, грип «на ногах»;

– своєчасне звернення до лікаря і ранній початок лікування (перші 48 годин захворювання) знизять ризик розвитку ускладнень ГРВІ, грипу: бронхіту, пневмонії, отиту, менінгіту, енцефаліту, ураження серця, нирок та інших внутрішніх органів і систем.

Що потрібно робити для профілактики:

1. Найбільш ефективна міра профілактики проти грипу – щорічна вакцинація проти грипу до початку епідсезону.
  2. Користуйтеся маскою в місцях скупчення людей. Скоротіть час перебування в місцях масових скупчень людей.
  3. Уникайте тісних контактів з людьми, які чхають, кашляють.
  4. Не торкайтеся до очей, носа, рота.
  5. Ретельно мийте руки з милом, промивайте порожнину носа. Можна протирати руки бактерицидними серветками.
  6. Регулярно провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте, і робіть вологе прибирання.
  7. Уникайте обіймів, поцілунків, рукостискань.
  8. Вживайте в їжу продукти, що містять вітамін С (журавлина, брусниця, лимон та ін), а також страви з додаванням часнику, цибулі.
  9. У разі появи хворих на ГРВІ, грип у  сім’ї, учнівському  колективі рекомендується почати прийом противірусних препаратів з профілактичною метою (з урахуванням протипоказань і згідно з інструкцією із застосування препарату).