Виховні заходи 2018-2019

 Cвятковий концерт « Жінкам присвячується»

07 березня в нашій школі відбулося свято до Дня 8 Березня. Цей день по вінця був наповнений весняним, сонячним теплом, ніжними барвами квітів.
Сьогодні важко назвати хоча б одну сферу діяльності, де б не працювали жінки, як неможливо собі уявити будь-яку професію без чарівних посмішок, дбайливих рук і небайдужих жіночих сердець. Дуже важко жити без ласкавого маминого погляду і лагідних рук, які завжди втішать і заспокоять, без очей коханої жінки, які розуміють все, чим ти живеш, без голосу донечки, який дає наснагу і надію на майбутнє.
Учні школи подарували чудовий концерт. Своїми запальними танцями, піснями, вони вітали мам, бабусів, сестричок, учителів. У це прекрасне свято від усієї душі бажали любові, добра, успіхів.

Урок мужності «Подвиг наших воїнів»

25 лютого 2019 року учні 9-А і 9-Г класів стали учасниками виїзного уроку мужності, який був проведений Миколаївською міською організацією ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) і приурочений до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан.                                               Учні зацікавлено слухали розповідь Паліводи Сергія Миколайовича, який розповів про героїчний десант мужніх ольшанців, відважні подвиги воїнів-інтернаціоналістів, військову техніку, яка розміщена у парку Перемоги.

Біля меморіалів загиблим героям діти вшанували пам`ять полеглих бійців хвилиною мовчання та поклали живі квіти.

Побували учні і на території 79 окремої десантно-штурмової бригади, дізналися про сьогодення військових, низько вклонилися захисникам України, які віддали своє життя на Сході нашої країни за те, щоб молоде покоління розуміло, що Батьківщина у нас-одна, а її діти-це люди з високими моральними цінностями.                                                                                                                     Щиро дякуємо Паліводі С.М. і організаторам зустрічі за таке необхідне і корисне спілкування з молоддю, допомогу у виховані справжніх громадян своєї країни.

Чарівне новорічне свято у школі

Новорічне свято – це, без сумніву, довгоочікувана казка для всіх дорослих і дітей. Наприкінці грудня у нашій школі відбулася низка цікавих новорічних дійств.

Напередодні  лідери шкільного самоврядування дружно готувалися до них: прикрашали школу сніжинками та гірляндами, власноруч виготовляли новорічні іграшки, малювали малюнки, плакати, розучували вірші, пісні, новорічні вітання.

Але одна з найяскравіших довгоочікуваних  подій у житті школи  – це шкільний новорічний  КВК  для старшокласників. Уже декілька років поспіль під Новий рік  у закладі на сцені відбувається справжнє диво! Цей новорічний вечір складався з безлічі яскравих моментів, які сприймалися глядачами  на одному диханні і сприяли чудовому  настрою в залі. Переможцями стали учні 10- А класу.

В 7-х класах було проведено новорічну подорож –гру «Новий рік крокує по планеті». Метою заходу було ознайомити учнів з традицією святкування Нового року у різних країнах, розвивати інтерес та бажання познайомитися зі звичаями свого народу. Кожен клас продемонстрував традиції святкування нового року в різних країнах світу. А також  команди стали учасниками вікторин у яких показали свої знання  назв головних міст  та національних страв  країн  Європи. Найяскравіше себе проявили учні 7-Г класу.

Для учнів 8-х класів було поведено новорічний квест. На першому етапі гри команди  продемонстрували  привітальні новорічні телеграми, здивувавши журі та гостей своїми яскравими костюмами, святковим настроєм, креативним підходом до створення образів.

Під час  наступних  етапів  учасники отримували і виконували  завдання, в яких було зашифровано назви станцій. На кожній станції учасників зустрічали старшокласники, які є членами учнівського самоврядування школи. Свято було  яскравим та веселим для всіх його учасників, залишивши в душі тепло та світло, надію на щасливе майбутнє.Найбільшу кількість балів на всіх станціях набрали учні 8-Г класу.

Новорічна пригода, якою розпочався захід, для учнів 5-6 класів  заінтригувала  своєю таємничістю і бурхливістю розгортання подій. Учні з великим задоволенням  приймали участь у конкурсах. Усіх присутніх урочисто вітали казкові персонажи з Новорічними та Різдвяними святами.

Проведені в школі новорічні свята стали чудовим завершенням навчального семестру, а також сприяли гарному настрою всіх школярів і вчителів у переддень Нового 2019 року.

Діалог старшокласників « На шляху до професій»

Народна мудрість стверджує: «Немає безталанних людей, а є ті, хто займається не своєю справою». А як її знайти, свою справу, як не помилитися? На ці дуже важливі запитання учні 10-А кл. ( кл.керівник Кригіна Л.В.), 10-Б кл. (кл.керівник Давиденко А.О.). знаходили відповіді в  бібліотеці ім. М.Кропивницького, де було організовано зустріч з представниками різних професій. Перед старшокласниками виступали рятувальник, письменник, актор, поліцейський.

   Зустріч дала багато не тільки інформації для роздумів, але й приводів для дискусії адже  молоді люди вчилися аргументувати свій вибір професійного майбутнього, встановлювали  зв’язок між бажаннями та реальними перспективами працевлаштування., аналізували найпоширеніші помилки при виборі трудового майбутнього і дізнавалися про те, як їх уникнути.

    Захід став величезним досвідом для молоді, яким вони обов’язково скористаються при виборі майбутньої професії.

 

   Ні – шкідливим звичкам!

    09.11.18 р. з метою надання учням інформації, що наркотики, алкоголь, тютюнопаління – одна із найболючіших проблем сучасності класним  керівником Давиденко А.О. було проведено соціально-просвітницький тренінг для учнів 10-Б класу.

     Під час заходу діти вчилися робити вибір  і платити за нього власними ресурсами – «умовними одиницями», аргументували відповіді, наводячи приклади з власного життя, вчилися розпізнавати ознаки наркозалежності за допомогою гри «Доріжка», виявляли факти і міфи про психоактивні речовини.

     Проведений захід спонукав учнів до формування осмисленої і зваженої особистої та громадської позиції .

День народження 5- А класу

В останній перед канікулами учбовий день в 5 А класі пройшла класна година «День народження класу», метою якої було  створювання сприятливої атмосфери в класі, визначення мотивації до навчання, формування у дітей позитивної оцінки свого класного колективу. Щоб краще дізнатися один про одного, діти відповідали на питання із чудо — шкатулки, відгадували назви учбових предметів і імена вчителів, які їх викладають, попрацювали в творчих групах «театр-експромт», промовили «Клятву п ятикласників». Жоден день народження не обходиться без подарунків( їм стала магічна квітка з пелюстками-побажаннями «Я хочу,щоб  мій 5-А …») і чаювання.

Дарую воїну хустину, щоб на  війні він не загинув

Учні нашої школи долучилися до участі у міській акції «Запали надію в серці».

Метою цієї акції є формування поваги до захисників України, воїнів-учасників АТО, виховання учнівської молоді на прикладах подвигів старших поколінь в ім’я миру, волі українського народу і незалежності нашої держави,виховання співчуття,доброти та милосердя.

Школярі намагалися власноруч створити вишивані хустини – обереги « Дарую воїну хустину, щоб на  війні він не загинув», які оберігатимуть воїнів. Хустина подарована воїну — оберіг для нього в бою.

 Протидія булінгу в дитячому середовищі

Особливу увагу в наші дні  привертає проблема насильства в дитячому колективі. Торкаючись цієї актуальної проблеми сьогодення, 23.10.2018 для учнів 5-В і 5-Г класів було проведено зустріч з шкільним офіцером поліції Юлією Редоконь, яка провела бесіду — тренінг з цього питання.

Метою заходу було познайомити п’ятикласників з поняттям булінг, різними видами булінгу і як протистояти цьому явищу. Офіцер поліції дала чіткі рекомендації, як захиститись від цькування однолітків.

Діти брали активну участь у змодельованих ситуаціях і з цікавістю виконували поставлені перед ними завдання.

18 жовтня —  Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня відзначався  Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.

Учнівське самоврядування школи підготувало та провело радіо лінійку, під час якої   розповіли про небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, познайомили з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми.

Також лідерами учнівського самоврядування було проведено акцію«Долоньки дружної підтримки». Майже всі учні школи прийняли участь у цій акції, висловили слова підтримки всім хто потрапив у біду.

Упродовж тижня класними керівниками 1-4-х класів проведено тематичні години спілкування «Правила безпечної поведінки», 5-11-х класів — «Ціною власного життя».

Робота педагогів  була спрямована на формування в учнів усвідомленого ставлення до проблеми торгівлі людьми.

Як запобігти рабству

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:

 1. Не вірте рекламіфірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:
  • Різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном
  • Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу
  • Оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті
  • Незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.
 2. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом
  • Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.
  • Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.
 3. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.
 4. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави. 

Майте на увазі:

 • Термін перебування  у іноземній країні зазначено у візі.
 • Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.
 1. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. 
 2. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.
 3. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.
 • Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.
 1. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.
 2. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші
 3. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до:
  • Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.
  • Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище.
  • Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.
  • Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії Торгівлі людьми.

ТЕПЕР Ви знаєте більше про проблему торгівлі людьми та можете захистити себе !

Поздравление учителей-ветеранов с профессиональным праздником

В канун профессионального праздника , Дня учителя, ученики 5-А,5-Г  и 6-А, 6-В, классов нашей школы вместе со своими  классными руководителями побывали в гостях и поздравили учителей –ветеранов  педагогического труда Кинаш Софью Александровну и Порицкую Лидию Алексеевну . Ребята выразили благодарность за преданность профессии, мудрость, терпение, готовность всегда прийти на помощь своим ученикам. Они проработали в школе №53 более 30 лет, многие бывшие их  ученики добросовестно и творчески трудятся сейчас в нашей школе. Встречи прошли в дружеской обстановке с теплыми воспоминаниями и, конечно, чаепитием с блинами по-черниговски. Ребята пожелали им крепкого здоровья, счастья и долгих лет жизни.

Квест — гра для учнів 5-х класів «Козацькому роду нема переводу»

12 жовтня 2018 року напередодні Дня українського козацтва та Дня Захисника України у ЗОШ №53 було проведено для  учнів 5х класів  козацький квест «Козацькому роду нема переводу ».

Мета квесту: виховання учнів у дусі відданості Батьківщині та українському народу на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, виховання в них інтересу до української народної спадщини, зокрема до історії козацтва; формування в учнів високих морально-психологічних якостей – рішучості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності, навичок працювати у команді, згуртованості в учнівських колективах.

Захід розпочався у актовій залі, де ведучі розповіли про історію свят, про Захисників України, які не шкодуючи власного життя, захищають неньку Україну.

У заході взяли участь 4 команди. Першим був конкурс «Представлення команд» (капітан команди склав рапорт, команда представляла назву, девіз).

А далі  квест… Учні пройшли п’ять  станцій :

 1. «Юні козачата»
 2. «Як козаки мультики відгадували»
 3. «Чумацький шлях»
 4. «Мистецька »
 5. « Художня»

Перемогу розділили учні 5-Б та 5-Г класу.

Тренінг «Протидія булінгу в учнівському середовищі»
Соціальна нестабільність, що склалася у сучасному суспільстві, зумовлює зростання різних відхилень в особистісному розвитку та поведінці підлітків. Це підвищена тривожність, духовна спустошеність, байдужість, цинізм, жорстокість, агресивна поведінка. Особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому середовищі, що отримала назву шкільне цькування, а у міжнародній термінології – булінг.

Саме з цієї актуальної проблеми сьогодення, класний керівник 10-Б кл. Давиденко А.О. 28.09. 2018 р. провела тренінг щодо протидії боулінгу. Метою заходу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини. Ознайомлення підлітків з поняттями «булінг», видами булінгу, як захиститись від будь-якого насильства. Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, діти ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі.
Учні активно, з користю та цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, осмислюючи дану проблему, яка відбувається серед школярів.

Клуб професіоналів 

3 вересня міський голова Олександр Сєнкевич завітав до «Клубу професіоналів» в обласному центрі зайнятості на який запросили учнів 11-Б класу МЗОШ №53. Та привітав з днем знань та початком нового навчального року. Керівник міста звернувся до молоді з порадою не втрачати дарма жодної хвилини часу.
— Ви – майбутня інтелектуальна еліта нашої держави. Вчіться, аналізуйте інформацію, будьте розумнішими, оцінюйте дії, а не слова, — відзначив мер.
Олександр Сєнкевич поділився з юнаками та дівчатами короткими настановами, які, за його словами, хотів би отримати й сам наприкінці свого шкільного та початку студентського шляху.
— Починайте вчитися вже сьогодні, не відкладаючи на потім. Не шукайте ворогів. Єдиний ваш супротивник – то ваші лінощі. Знаходьте друзів та допомагайте один одному – підтримка у житті згодиться. Не бійтеся експериментувати, будьте креативними та випробовуйте себе, адже коли, як не в школі? – такі прості, втім дієві рецепти успіху від міського голови.

Патріотичний захід для старшокласників у музеї Підпільно-партизанського руху

Першого вересня учнів 11-Б класу було запрошено на патріотичний захід до музею Підпільно-партизанського руху. Учнів гостинно зустрів директор музею та провів екскурсію музеєм детально розповівши про кожен експонат з колекції. Зі школярами провели перший урок з патріотичного виховання та провели цікаву вікторину. Разом з співробітниками музею ми згадали усі визначні події, визначних особистостей незалежної України. Та ще раз нагадали про національну свідомість кожного українця.

Наша Україна — європейська держава
01.09.18. з метою сприяння формуванню нового європейського світогляду молоді класним керівником Давиденко А.О. було проведено у 10-Б класі перший урок «Наша Україна — європейська держава».
У процесі дослідження питання: « Місце України в інтеграційних процесах Європи та світу » учні поділилися інформацією, обговорили останні події, які відбувалися в країні, вшанували пам’ять борців за незалежність рідної землі. Найбільше учні проявили інтерес до інтерактивних модулів сервісу LearningApps, де вони мали чудову нагоду виконати вправи і продемонструвати засвоєнні на уроці знання.
Діти жваво аргументували власні думки, співпрацюючи один з одним на результат.
Прес-центр ЗОШ №53


PAGETOP